“Ogres” handbolisti sakauj “Latgolu” un kļūst par čempionāta līderiem

06/10/2019 18:24

“SynotTip” handbola virslīgā bez zaudējumiem spēlēt turpina “Ogre”, kas šodien viesos ar 26:23 pieveica Ludzas “Latgols” komandu, kļūstot par Latvijas čempionāta līdervienību.

Līdz šai dienai abas komandas bija izcīnījušas divas uzvaras divos mačos, kas ļāva atrasties turnīra tabulas augšgalā. Skaidrs bija, ka šodien kādai punkti būs jāzaudē. “Ogre” šo spēli sāka ar labu spēle aizsardzībā, un ludzāniešiem pirmo vārtu gūšanai bija nepieciešamas gandrīz sešas minūtes.

Tuvojoties pirmā puslaika beigām, “Latgols” ieguva trīs vārtu handikapu (11:8), taču saglabāt to nespēja. “Ogre” guva trīs vārtus pēc kārtas un izlīdzināja rezultātu – 11:11. Otrā puslaika sākumdaļā “Latgols” pārsvars pāris reizes bija divu vārtu vērtībā. Tieši laba aizsardzība “Ogrei” ļāva lauzt spēles gaitu, pie tam interesanti, ka puslaiku atkal ogrēnieši noslēdza ar trīs vārtus izrāvienu (26:23).

Uzvarētāju sastāvā ierasti līderi bija Arvis Laganovskis un Rolands Ivanovs, kuri abi šodien guva pa deviņiem vārtiem, izpildot lielāko daļu komandas metienu pa vārtiem. “Latgola” rindās labākais ar desmit vārtiem bija Latvijas handbola talants Endijs Kušners. Neviens cits spēlētājs nespēja gūt vairāk par četriem vārtiem.

“Latgols” – “Ogre” 23:26 (11:11)
“Latgols”: Endijs Kušners 10, Borodkins 4, Roberts Rancāns 3, Cvetkovičs 2, Edgars Rancāns 1, Strazds 1, Elvijs Kušners 1, Edijs Kušners 1, Vitālijs Borisenko, Pjotrs Borisenko, Lipskis, Pegasovs, Dobriņins, Malahovs, Kalvāns, Grebeņņikovs
“Ogre”: Ivanovs 9, Laganovskis 9, Dāvidnieks 2, Strēlis 2, Mancurovs 2, Bauze 1, Dravnieks 1, Noviks, Sļusarevs

pie pirmās uzvaras tika “Vaiņode”. Mačā Kauguros Vaiņodes handbolisti noturēja pirmajā puslaikā iegūto pārsvaru un noslēgumā pieveica Jūrmalas “Sports” komandu ar 27:25.

Mača ievadā abām komandām bija lielas problēmas uzbrukumā. Desmit minūšu laikā komandas kopā bija iemetušas sešus vārtus, “Vaiņodei” esot vadībā ar 4:2. Ja viesi spēja uzlabot savu sniegumu un rezultativitāti, tad jūrmalniekiem pirmais puslaiks bija neveiksmīgs, un pēc 30 minūtēm “Vaiņode” bija vadībā ar piecu vārtu handikapu – 15:10.

Otro puslaiku ar visai iespaidīgu četru vārtu izrāvienu sāka jūrmalnieki, kuri tādējādi arī atgrieza intrigu šajā mačā (14:15). Interesanti, ka puslaika turpinājumā mājinieki vēl pāris reizes pietuvojās līdz minimumam, taču nekādi tā arī nespēja izlīdzināt rezultātu. “Vaiņode” stabili nospēlēja galotni un uzvarēja ar 27:25.

“Vaiņodes” sastāvā pa sešiem vārtiem šajā mačā guva uzreiz trīs handbolisti – Oskars Pāvils, Matīss Mickus un Deniss Pumpurs. Piecus vārtu guvumus pievienoja Ričards Juzups. Edgars Korzāns ar astoņiem vārtiem bija rezultatīvākais “Jūrmalas Sports” sastāvā, septiņi vārti Uldim Zariņam, seši – Ričardam Jablonskim.Jūrmalas Sports – HK Vaiņode 25:27 (10:15)

Jūrmalas “Sports”: Korzāns 8, Zariņš 7, Jablonskis 6, Roberts Frīdenbergs 3, Grenebergs-Grīnbergs 1, Jaunzems, Grīnbergs, Turkupols, Ričards Frīdenbergs, Vilsons, Gramsts
“Vaiņode”: Pāvils 6, Mickus 6, Pumpurs 6, Juzups 5, Greikšs 2, Dīks 2, Silnieks, Jurševskis, Sproģis, Žentiņš, Kanenieks, Plūme