Ogres un Valmieras klubi svin uzvaras LIBL spēlēs

12/03/2022 20:30

“Ogre” un “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (“Valmiera Glass”/”ViA”) sestdien savā laukumā svinēja uzvaras “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) mačos. “Ogre” mājās ar 100:77 ((22:17, 33:18, 24:12, 21:30) pieveica Ronalda Zaķa pārstāvēto Hābnēmes “Viimsi”. 57 sekundes pirms puslaika beigām Zaķis nopelnīja otru tehnisko piezīmi un devās uz ģērbtuvēm, bet trešās ceturtdaļas vidū mājinieki varēja sākt laist laukumā rezervistus.

Uzvarētāju labā 19 punktus sakrāja Renārs Magone, kurš trāpīja grozā visus četrus tālmetienus. 15 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Mats Juciks, 14 punktus un astoņas atlēkušās bumbas – Lauris Blaus, kurš spēli priekšlaicīgi beidza ar piecām piezīmēm, bet 11 punktus guva Uģis Pinete.

Zaķis nedaudz vairāk kā 13 minūtēs guva 12 punktus, bet par rezultatīvāko viesu rindās kļuva Devins Heriss, gūstot 14 punktus. Ogrēnieši bija izcīnījuši panākumus pēdējās piecās no sešām spēlēm, pēc zaudējuma viesos pret “Kalev”/”Cramo” (69:94) pēdējā no tām trešdien mājās ar 93:79 pieveicot LU.

Tikmēr “Viimsi” vienība pēc zaudējuma savā laukumā “Ogrei” ar 67:74 bija izcīnījusi četras uzvaras, līdz piektdien Rīgā ar 60:94 kapitulēja “VEF Rīga” basketbolistiem. Kā pirmās laukumā Valmieras Olimpiskajā centrā devās “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (“Valmiera Glass”/”ViA”) un “Latvijas Universitāte” (LU), ar 76:70 (16:24, 24:13, 21:16, 15:17) uzvaru svinot mājiniekiem.

Valmieras vienībā 24 punktus guva Jānis Kaufmanis, 18 punktus un deviņas atlēkušās bumbas sakrāja Klāvs Dubults, 14 punktus guva Kārlis Apsītis un 13 punktus – Ervīns Jonāts. Viesu rindās Gustavs Kampuss sakrāja 20 punktus un astoņas atlēkušās bumbas, Dāvids Vīksne – 18 punktus un septiņas atlēkušās bumbas, 17 punktus guva Reinis Avotiņš un desmit punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Ričards Vitoļskis.

Valmieras vienība pēc četriem zaudējumiem bija svinējusi uzvaru savā laukumā pār Rakveres “Tarvas” (80:75), bet pēdējā cīņā trešdien viesos ar 66:97 piekāpās Roberta Štelmahera un Akseļa Vairoga trenētajai Tallinas “Kalev”/”Cramo”. Studenti svētdien savā laukumā ar uzvaru pār Tallinas “Kalev” (92:64) pārtrauca deviņu zaudējumu sēriju, bet pēdējā cīņā ar 79:93 viesos piekāpās “Ogrei”. Pirmajā komandu tikšanās reizē decembrī Rīgā mājinieki bija uzvarējuši ar 68:60.

Vēl vienā spēlē Liepājas Olimpiskajā centrā “Liepāja” ar 61:63 (17:25, 12:11, 16:18, 16:9) atzina Raplas “Avis Utilitas” pārākumu. Mājiniekiem 12 punktus guva Oskars Hlebovickis, kurš spēles beigās, kad kombinācijai bija atlikusi minūte, netrāpīja trīspunktu metienu. Pa 11 punktiem guva Roberts Krastiņš un Kārlis Siliņš, kuram arī astoņas atlēkušās bumbas, bet desmit punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Zigmārs Raimo.

Viesiem Latvijas basketbolists Ričards Daniels Vanags sakrāja 12 punktus un piecas atlēkušās bumbas, dalīdams spēles rezultatīvākā dalībnieka titulu ar Hlebovicki un komandas biedru Demadžeo Viginsu, kurš izcīnīja arī 11 atlēkušās bumbas. Liepājnieki sestdien svinēja uzvaru, savā laukumā pārspējot “Parnu Sadam” ar 84:70 un pārtraucot piecu zaudējumu sēriju līgā, bet trešdien izbraukumā piedzīvoja neveiksmi, ar 71:78 piekāpjoties Nikolaja Mazura vadītajai “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”.

Savukārt Raplas vienība pēdējās sešās spēlēs bija izcīnījusi tikai vienu uzvaru, piektdien Igaunijas bronzas medaļniecei Ventspilī zaudējot ar 81:91. Decembra vidū Raplā uzvarēja mājinieki – 105:69.

LIBL pamatturnīrā komandas līdz 20.martam aizvadīs divu apļu turnīru. Astoņas labākās piedalīsies ceturtdaļfināla sērijās, uzvarētājus noskaidrojot divu spēļu summā. LIBL čempionus paredzēts noskaidrot finālčetrinieka turnīrā. Savukārt sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles.

LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalās 14 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”, “TalTech”/”Optibet” un Hābnēmes “Viimsi”.