Oguniji ar “hat-trick” kaldina “Spartaka” uzvaru

21/06/2022 21:19
Abioduna Oguniji

Jūrmalas “Spartaks” otrdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 18.kārtā guva uzvaru, trīs vārtus gūstot Abiodunam Oguniji. “Spartaks” 4:2 (1:2) uzvarēja “Metta”.

34.minutē viesu komandu vispirms vadībā izvirzīja Artjoms Puzirevskis, kurš guva vārtus pēc Gabriela Kirkila piespēles, taču jau pēc četrām minūtēm “Spartaks” panāca neizšķirtu, kad ar precīzu sitienu izcēlās Oļegs Laizāns. Īsi pirms pirmā puslaika beigām “Metta” vienības labā vārtus vēlreiz guva Puzirevskis, kuram šoreiz piespēlēja Normunds Uldriķis, un rezultāts tapa 2:1 par labu viesiem. 12 minūtes pēc otrā puslaika sākuma 2:2 panāca Oguniji, kurš īsi pēc tam guva otros vārtus mačā, izvirzot vadībā laukuma saimniekus ar 3:2. 78. spēles minūtē, dubultojot mājinieku pārsvaru, “hat-trick” nokārtoja Oguniji.

“Spartaka” futbolisti pirms šīs spēles bija piedzīvojuši divus zaudējumus pēc kārtas, iepriekšējā mačā ar 0:5 kapitulējot “Audai”, galvenokārt kļūdu un paviršību dēļ. “Metta” bez uzvarām ir sešos dueļos pēc kārtas un iepriekšējā cīņā izlaida divu vārtu pārsvaru un ar 2:3 piekāpās “Daugavpilij”. Pirmā apļa savstarpējā mačā “Metta” uzvarēja ar 2:0.

Tikmēr “Daugavpils” savā laukumā ar 1:0 (0:0) pārspēja debitanti “Super Nova”. Daugavpiliešiem šī bija pēdējā spēle “Celtniekā”, un, kā ziņo klubs, tuvākajā laikā tas mājas spēles neaizvadīs. Spēles 50.minūtē laukuma saimniekiem bija iespēja izvirzīties vadībā, taču Viljams Mukvele neprecīzi izpildīja 11 metru soda sitienu. Mača 79.minūtē mājiniekus vadībā tomēr izvirzīja Mukvele, kurš bumbu raidīja vārtos pēc tālas Kirila Iļjina piespēles.

“Daugavpils” iepriekšējā spēlē atspēlējās no 0:2 un izrāva uzvaru 3:2 pār “Metta” komandu, pārtraucot sešu zaudējumu sēriju. “Super Nova” minimāli ar 0:1 zaudēja līderei “Valmierai” un šajā sezonā joprojām ir bez uzvarām. Sakrāto brīdinājumu dēļ “Daugavpilij” nevarēja palīdzēt iepriekšējos mačus no zvana līdz zvanam spēlējušais aizsargs Idovu Akintola. Pirmajā aplī abas komandas cīnījās bezvārtu neizšķirti 0:0.

Turnīra tabulas galvgalī ar 44 punktiem 17 mačos ir “Valmiera”, bet 39 punkti tikpat spēlēs ir RFS. Trešajā vietā ir “Riga” ar 37 punktiem, bet aiz pirmā trijnieka atrodas “Liepāja” ar 36 punktiem, arī šīm komandām aizvadot pa 17 spēlēm. Piektajā vietā ar 24 punktiem 16 cīņās ir “Auda”, bet aiz tās ar 21 punktu 17 dueļos ierindojas “Daugavpils”. 13 punkti 18 cīņās ir “Metta”, 11 punkti 16 dueļos ir “Tukums 2000″/”Telms” komandai, 11 punktus 17 cīņās sakrājis “Spartaks”, kamēr pieci punkti 18 mačos ir “Super Nova” vienībai.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu. “Optibet” Nākotnes līgā aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma “Auda”, “Tukums 2000″/TSS un “Super Nova” komandas, pievienojoties virslīgas klubiem. Plānots spēles aizvadīt četros apļos no 11.marta līdz 13.novembrim.