OHL favorītu mačā “Liepāja” piekāpjas “Olimp”/”Venta 2002”

07/03/2021 16:39

Divu medaļu pretendentu cīņā “Liepājas” komanda svētdien “Optibet” hokeja līgā (OHL) savā laukumā piekāpās vicelīderei “Olimp”/”Venta 2002”, kurai divus vārtus guva Lauris Bajaruns. “Liepāja” otrajā spēlē divās divās mājās atzina “Olimp”/”Venta 2002” pārākumu, šoreiz pagarinājumā ar 2:3 (1:0, 1:0, 0:2, 0:1).

Ar Romāna Nekļudova un Klāva Plānica precīziem metieniem liepājnieki otrās trešdaļas beigās panāca divu vārtu pārsvaru. 42.minūtē Fjodors Jarovinskis atguva vienus vārtus, bet pagarinājumu 57 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca Lauris Bajaruns. Viņam vairākumā tika arī uzvaras vārti pēc pagarinājumā spēlētas minūtes un 45 sekundēm. Noraidījumu par klupināšanu saņēma mājinieku vārtsargs Māris Jučers.

Divus rezultativitātes punktus uzvarētāju rindās par piespēlēm sakrāja arī Miķelis Rēdlihs. Par labākajiem mačā tika atzīti Jarovinskis un Plānics. Vēl vienā sapārotajā spēlē “Zemgale”/LLU svētdien sagrāva “Prizma”/IHS ar 9:1 (2:0, 5:1, 2:0).

Divus pirmo vārtus mājinieki iemeta vairākumā. Izcēlās Artūrs Homjakovs un Roberts Jekimovs. Viesi 25.minūtē atbildēja ar Armanda Bērziņa gūtajiem vārtiem mazākumā, taču tie bija rīdzinieku pēdējie vārti šajā mačā. Uzvarētāju labā pa četriem rezultativitātes punktiem sakrāja Vladislavs Adeļsons (2+2) un Jekimovs (1+3), pa trim – Homjakovs (2+1) un Emīls Ģēģeris (1+2).

Rihards Cimermanis jelgavnieku vārtos atvairīja 15 pretinieku metienus. Par labāko mājinieku rindās tika atzīts Adeļsons, bet viesiem – Raivis Kurņigins. Čempionāta līderpozīcijas ar 58 punktiem 33 spēlēs ieņem “Zemgale”/LLU, tālāk ar 52 punktiem 33 cīņās seko “Olimp”/”Venta 2002”, bet “Mogo”/LSPA ar 40 punktiem 34 dueļos ieņem trešo vietu. “Liepāja” seko ar 39 punktiem 32 spēlē, “Dinaburga” 31 mačā nopelnījusi 19 punktus, Hokeja skola “Rīga” ar 18 punktiem 29 mačos ir sestā, bet pozīciju zemāk ar 15 punktiem 32 dueļos atrodas “Prizma”/IHS.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skola “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepāja”. Iepriekšējā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”.

Iepriekšējā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību. “Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.