OHL fināls: ”Kurbadam” iespēja izcīnīt otro uzvaru, ”Zemgalei/LLU” – pirmo

13/03/2018 09:20
Kurbads - Zemgale/LLU, Sportazinas.com

Optibet hokeja līgā (OHL) šovakar tiks aizvadīta otrā finālspēle, kurā pašreizējā čempione ”Kurbads” mājās centīsies izcīnīt otro uzvaru pār fināla debitanti ”Zemgali/LLU”. Vai jelgavniekiem izdosies revanšēties pretiniekiem par vakar piedzīvoto zaudējumu un atjaunot līdzsvaru? Spēles sākums pulksten 19:40 (tiešraide LTV7 kanālā).

Lai gan ”Kurbads” un ”Zemgale/LLU” regulāro čempionātu pabeidza vien attiecīgi trešajā un ceturtajā vietā, abas komandas iekļuva finālā. Kurbadieši pusfinālu sāka ar neveiksmi, tomēr piecās spēlēs pieveica ”Liepāja/Optibet” komandu un sasniedza finālu jau piekto sezonu pēc kārtas. Savukārt jelgavnieki šokēja regulārā turnīra uzvarētāju ”Mogo” un iekļuva finālā pirmo reizi komandas pastāvēšanas vēsturē.

Regulārajā sezonā ”Kurbads” pārspēja ”Zemgali/LLU” piecos no sešiem savstarpējiem dueļiem un izcīnīja par 14 punktiem vairāk nekā pretinieki, taču pirmajā finālspēlē laukuma saimnieki panākumu nodrošināja vien pagarinājumā.

Pēc pieredzējušā Jāņa Sprukta un komandas labākā snaipera Aleksandra Galkina precīzajiem metieniem kurbadieši pamatlaikā divas reizes izvirzījās vadībā (ar 0:1 un 2:1), tomēr nespēja nosargāt iegūto pārsvaru un ļāva pretiniekiem panākt papildlaiku.

Jelgavnieku rindās ar vārtu guvumiem izcēlās Kristaps Jākobsons un Ivans Ribčiks, kurš ir izslēgšanas spēļu labākais vārtu guvējs un rezultatīvākais hokejists (9+1). Baltkrievu uzbrucējs izlīdzinājumu panāca vien 11 minūtes līdz trešās trešdaļas beigām.

Papildlaikā gan Mārtiņš Gipters izrāva laukuma saimniekiem uzvaru. Tas notika 69. minūtē, kad ripa pēc aizsarga izdarītā metiena izšļuka cauri pretinieku vārtsarga Riharda Cimermaņa padusei un ielidoja viņa sargātajos vārtos – 3:2.

[post_bet]

Kurbadieši izcīnīja uzvaru pirmajā finālspēlē, taču jau šovakar abas komandas mērosies spēkiem atkārtoti. Vai ”Zemgale/LLU” spēs revanšēties pretiniekiem par vakar piedzīvoto zaudējumu un šovakar atjaunos sērijā līdzsvaru?

Spēles sākums pulksten 19:40 (tiešraide LTV7). Abas nākamās cīņas tiks aizvadītas Jelgavā, kur komandas tiksies 16. un 17. martā.