OHL sezonas atklāšanas mačā “Olimp”/”Venta 2002” apspēlē “Mogo”/LSPA

05/09/2020 21:02
Olimp hokejisti

Latvijas “Optibet” hokeja līgas (OHL) šīs sezonas atklāšanas spēlē sestdien uzvaru izcīnīja pagājušās sezonas uzvarētāja “Olimp”/”Venta 2002”.

“Olimp”/”Venta 2002” mājās ar 6:3 (2:0, 1:3, 3:0) uzvarēja “Mogo”/LSPA.

Uzvarētāju rindās ar “hat-trick” izcēlās Lauris Bajaruns, bet 1+2 pagājušās sezonas regulārā čempionāta rezultatīvākajam spēlētājam Gatim Spruktam. Vārtus un vienu rezultatīvu piespēli nopelnīja pieredzējušais Georgijs Pujacs, savukārt pa divām rezultatīvām piespēlēm iekrāja Emīls Ezītis un Aleksandrs Jerofejevs.

“Mogo”/LSPA komandā divi vārti Jānim Straupem, bet vēl vienus guva ģenerālmenedžeris Elviss Želubovskis.

Mājinieki vadībā izvirzījās jau ceturtajā minūtē, kad Henriju Anču pārspēja Aleksejs Širokovs. Tikmēr jau spēles 16.minūtē pārsvaru skaitliskajā vairākumā dubultoja Pujacs.

Otrajā periodā viesi atbildēja ar trim vārtiem, kamēr “Olimp”/”Venta 2002” izcēlās tikai vienu reizi. Jau trešdaļas otrajā minūtē 1:3 panāca Želubovskis, bet Straupe līdz desmitajai minūtei jau vadībā bija izvirzījis “Mogo”/LSPA. Bajaruns 13.minūtē guva savus pirmos vārtus un pēc 40 nospēlētām minūtēm rezultāts bija neizšķirts.

Noslēdzošajās 20 minūtēs vēl divreiz vārtus guva Bajaruns, bet pēdējā minūtē Sprukts ripu raidīja tukšos vārtos.

Nākamās spēles OHL čempionātā paredzētas trešdien.

“Olimp”/”Venta 2002” ar trim punktiem izvirzījusies turnīra vadībā, taču bez “Mogo”/LSPA pārējās komandas vēl nav aizvadījušas savus pirmos dueļus.

2019./2020.gada sezonā OHL spēlēs “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skolas “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS, un “Liepājas” komandas.

OHL Zvaigžņu spēle paredzēta 22.decembrī.

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlēs “Kurbads”.

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču.

“Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.