“Olimp” atgriežas pirmajā vietā Latvijas Virslīgā

05/03/2020 22:35

Rīgas “Olimp” ceturtdien “Optibet” hokeja līgas (OHL) spēlē Rīgā guva uzvaru pār “Liepāju”, atgūstot līderpozīcijas.

“Olimp” mājās ar 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) uzvarēja citu turnīra tabulas galvgaļa komandu “Liepāja”.

Vadībā gan pirmie pēc Denisa Vilmana precīza raidījuma 18.minūtē izvirzījās viesi, taču vadībā liepājnieki bija vien 94 sekundes, jo Edijs Brahmanis panāca izlīdzinājumu vēl pirmajā periodā – 1:1.

27.minūtē Emīls Ezītis izvirzīja vadībā “Olimp” vienību, bet pārsvaru 51.minūtē ar saviem otrajiem vārtiem spēlē dubultoja Brahmanis.

OHL čempionātā “Olimp” tagad ir 52 punkti 32 mačos. Tikpat punktu 33 spēlēs ir “Kurbadam”, ar 48 punktiem 34 spēlēs seko “Mogo” un “Liepāja”. 36 punkti 34 dueļos ir “Zemgale”/LLU vienībai, “Dinaburga” 34 spēlēs tikusi pie 21 punkta, kamēr “Prizma”/IHS ar 16 punktiem 33 cīņās ir septītajā vietā, bet 12 punkti 32 spēlēs ir Hokeja skolai “Rīga”.

Šajā sezonā par OHL kausu spēkojas astoņas komandas. Debiju OHL turnīrā piedzīvo “Olimp”, bet daugavpilieši Latvijas virslīgā pēdējo reizi piedalījās 2013./14.gada sezonā.

Katra komanda regulārajā čempionātā aizvadīs 35 spēles (piecu apļu turnīrs). Pavisam kopā OHL regulārajā turnīrā tiks izspēlēti 140 mači.

Izslēgšanas turnīrs sāksies 2020.gada 10.martā. OHL “playoff” pusfināla spēlēm automātiski kvalificēsies divas labākās regulārā turnīra komandas. Savukārt 3., 4., 5., un 6. vietās esošās vienības aizvadīs cīņas, lai iekļūtu pusfinālos. Šie mači ilgs līdz kādas komandas divām uzvarām.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu. Savukārt trešo vietu čempionātā iegūst komanda, kas zaudējusi izslēgšanas spēļu pusfinālā, bet ieguvusi augstāku vietu čempionāta pirmajā etapā. Čempionāta uzvarētāji saņems ne tikai OHL kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.