“Olimp” neļauj “Liepājas” hokejistiem kļūt par OHL līderiem

19/10/2019 19:22

Latvijas “Optibet” hokeja līgas (OHL) šīs sezonas jaunpienācēji “Olimp” sestdien liedza “Liepājas” komandai pārņemt vadību vietējā čempionātā.

“Olimp” viesos ar rezultātu 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) pārspēja “Liepāju”.

Spēles rezultātu 17.minūtē atklāja pieredzējušais Georgijs Pujacs, taču Māris Diļevka 47 sekundes vēlāk panāca 1:1. Viesi pa vārtiem guva arī nākamo divu periodu izskaņās, kad mača 36.minūtē precīzs bija Emīls Ezītis, bet Vladislavs Koniševs pēc Pujaca un Nikolaja Jeļisejeva piespēlēm divarpus minūtes līdz mača beigām guva “Olimp” trešos un pēdējos vārtus.

Uzvaras gadījumā “Liepāja” OHL čempionātā būtu pacēlusies uz pirmo vietu.

Citā spēlē Hokeja skola “Rīga” viesos ar rezultātu 5:1 (2:0, 2:0, 1:1) uzvarēja “Prizma”/IHS, kas deviņās šīs sezonas spēlēs nav spējusi izcīnīt punktus.

Uzvarētāju labā divus vārtus guva Gļebs Prohorenkovs, bet pa reizei precīzi meta Roberts Zalāns, Roberts Tužilkins un Kaspars Ziemiņš. Mājiniekiem goda vārtus guva Ņikita Zaburovs.

Visbeidzot “Zemgale”/LLU savā laukumā ar rezultātu 5:1 (2:0, 0:0, 3:1) pārspēja Daugavpils “Dinaburgu”.

Mājinieku rindās četrus rezultativitātes punktus iekrāja Gatis Sprukts (divi vārti un tikpat piespēles), bet Rustams Begovs, Juliāns Misjus un Daņils Dolguškins guva pa vieniem vārtiem. Vienīgos Daugavpils komandas vārtus guva Oskars Ancītis.

Čempionāta vadībā ar 18 punktiem deviņās spēlēs ir “Kurbads”, tālāk ar 17 punktiem 11 dueļos seko “Liepāja”, “Olimp” deviņos mačos tikuši pie 16 punktiem, bet labāko četrinieku ar 12 punktiem desmit spēlēs noslēdz “Zemgale”/LLU. Čempionvienība “Mogo” iekrājusi par punktu mazāk, ieņemot piekto vietu, “Dinaburga” aizvadījusi par vienu spēli vairāk, izcīnot septiņus punktus, Hokeja skola “Rīga” deviņās cīņās iekrājuši četrus punktus, bet aizvien bešā ir pēdējā, astotajā vietā esošā “Prizma”/IHS.

Šajā sezonā par OHL kausu spēkojas astoņas komandas: “Mogo”, “Kurbads”, “Zemgale”/LLU, “Prizma”/IHS, “Liepāja”, Hokeja skola “Rīga”, “Olimp” un Daugavpils “Dinaburga”.

Debiju OHL turnīrā piedzīvo “Olimp”, bet daugavpilieši Latvijas virslīgā pēdējo reizi piedalījās 2013./14.gada sezonā.

Katra komanda regulārajā čempionātā aizvadīs 35 spēles (piecu apļu turnīrs). Pavisam kopā OHL regulārajā turnīrā tiks izspēlēti 140 mači.

Izslēgšanas turnīrs sāksies 2020.gada 10.martā. OHL “playoff” pusfināla spēlēm automātiski kvalificēsies divas labākās regulārā turnīra komandas. Savukārt 3., 4., 5., un 6. vietās esošās vienības aizvadīs cīņas, lai iekļūtu pusfinālos. Šie mači ilgs līdz kādas komandas divām uzvarām.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu. Savukārt trešo vietu čempionātā iegūst komanda, kas zaudējusi izslēgšanas spēļu pusfinālā, bet ieguvusi augstāku vietu čempionāta pirmajā etapā. Čempionāta uzvarētāji saņems ne tikai OHL kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Iepriekšējā sezonā OHL čempionāta finālā “Mogo” sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 uzveica “Kurbads” vienību.