“Olimp” turpina uzvaru gājienu “Optibet” hokeja līgā

14/11/2020 18:19
Olimp pret Prizmu

“Optibet” hokeja līgas (OHL) spēlē sestdien “Olimp”/”Venta 2002” izbraukumā atspēlēja divu vārtu deficītu un pārtrauca “Prizma”/IHS triju uzvaru sēriju, bet sezonas devītajā mačā pirmo panākumu svinēja Daugavpils “Dinaburga”.

“Prizma”/IHS savā laukumā piekāpās “Olimp”/”Venta 2002” ar 2:4 (1:0, 1:2, 0:2).

Ar Riharda Krastiņa un Ričarda Puriņa (vairākumā) vārtiem mājinieki 27.minūtē panāca 2:0 savā labā. Tomēr jau desmit minūtes vēlāk ar diviem vairākumā gūtiem vārtiem viesi bija rezultātu izlīdzinājuši – 2:2.

Uzvaras vārtus 45.minūtē, otro reizi šajā mačā pārspējot mājinieku vārtsargu Reini Petkus, guva Emīls Ezītis. Abi – Petkus, kurš atvairīja 34 no 38 metieniem, un Ezītis – arī tika atzīti par spēles labākajiem hokejistiem.

Pa diviem rezultativitātes punktiem viesu labā guva arī Gatis Sprukts (1+1), Maksims Širokovs un Nikolajs Jeļisejevs (abiem – 0+2).

Daugavpilī pirmos punktus sezonā nopelnīja vietējā “Dinaburga”, kas pārspēja Jelgavas “Zemgale”/LLU ar 6:4 (1:2, 1:2, 4:0).

Artūrs Homjakovs un Rustams Begovs 12.minūtes sākumā panāca 2:0 viesu labā, kuri bija vadībā, 28.minūtē vairākumā Aleksandram Visockim panākot 4:2.

Viesiem, kuriem tā Covid-19 karantīnas dēļ bija pirmā spēle kopš 30.septembra, vairāk vārtus gūt neizdevās, bet mājiniekiem 24 sekunžu laikā pēdējās trešdaļas sākumā ar Sergejs Pečuras un Dmitrija Seļutina pūlēm izdevās panākt neizšķirtu.

Seļutins 52.minūtē guva uzvaras vārtus, bet pusotru minūti pirms mača beigām tukšos vārtos ripu iemeta Fjodors Jarovinskis.

Mājiniekiem rezultatīvākais ar trim (1+2) punktiem bija Pečura, bet vēl četri hokejisti sakrāja divus punktus. vārtos Kirils Kuzmins tika galā ar 26 viesu metieniem.

Jelgavas komandā pa diviem (1+1) rezultativitātes punktiem guva Visockis, Homjakovs un Kirils Tambijevs.

Par labāko mājiniekiem tika atzīts Pečura, bet viesiem – aizsargs Harijs Brants.

Turnīra tabulas vadībā ar 23 punktiem 13 mačos ir “Olimp”/”Venta 2002”, kurai ar 17 punktiem 12 spēlēs seko “Liepāja”. Vadošo trijnieku ar 13 punktiem 11 mačos noslēdz “Mogo”/LSPA, kurai ar desmit punktiem septiņos dueļos seko “Zemgale”/LLU. Deviņi punkti 13 spēlēs ir “Prizma”/IHS, sešus punktus deviņos mačos iekrājusi Hokeja skola “Rīga”, bet “Dinaburga” deviņos dueļos tikusi pie diviem punktiem.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skola “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepājas”.

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”.

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību.

“Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.