“Olimp”/”Venta 2002” 15 vārtu spēlē uzvar “Prizmu”

08/12/2021 22:50
Olimp/Venta 2002

“Optibet” Hokeja līgas (OHL) čempionvienība “Olimp”/”Venta 2002” trešdien 15 vārtu mačā svinēja uzvaru pār “Prizma” komandu. “Olimp”/”Venta 2002” mājās ar 9:6 (3:3, 3:2, 3:1) pārspēja Rīgas “Prizma” komandu. Kristaps Bazevičs trešajā minūtē izvirzīja mājiniekus vadībā, uz ko “Prizma” atbildēja ar Edgara Lipsberga un Ņikitas Sažko “goliem”, sestajā minūtē izvirzoties vadībā ar 2:1.

56 sekundes pirms pārtraukuma Georgijs Pujacs izvirzīja “Olimp”/”Venta 2002” vadībā ar 3:2, un atlikušajā spēles daļā mājinieki vairāk par neizšķirtu viesiem panākt neļāva. Piecas sekundes pirms pārtraukuma Valerijs Vorožcovs panāca 3:3, bet 45.minūtē Harijs Šmits panāca 6:6.

50.minūtē komandas izkāvās, nopelnot kopā 22 soda minūtes. Mājiniekiem pa trim punktiem sakrāja Edijs Brahmanis (2+1), Miķelis Rēdlihs, Aleksejs Širokovs (abiem – 1+2) un Koba Jass (0+3). Viesiem divi vārti un rezultatīva piespēle Vorožcovam. Par labākajiem spēlētājiem tika atzīti M.Rēdlihs un Lipsbergs. Abas vienības tikās arī otrdien, kad “Olimp”/”Venta 2002” uzvarēja viesos ar 6:1.

Citā spēlē Daugavpilī “Dinaburga” ar 1:4 (1:0, 0:2, 0:2) piekāpās Jelgavas “Zemgale”/LLU. Pēc spēlētām 12 minūtēm vārtus mājinieku labā guva Vladislavs Barkovskis, bet pēc tam izcēlās vien viesi, divus vārtus gūdami vairākumā un vienus – lielajā mazākumā sekundi pirms mača beigām, kad izcēlās Kristaps Roķis. Roķis viesu rindās guva divus vārtus, tai skaitā uzvaras 35.minūtē. Vārtos Rihards Cimermanis atvairīja 24 daugavpiliešu metienus. Par labāko šajā spēlē mājiniekiem tika atzīts Daņiils Kurašovs, bet viesiem Mārtiņš Porejs. Uz vēlāku laiku tika pārcelta “Mogo”/LSPA un “Liepājas” spēle.

Turnīra tabulā pirmo vietu ar 34 izcīnītiem punktiem 18 spēlēs ieņem “Mogo”/LSPA, bet otrajā vietā ar 33 punktiem 20 mačos ierindojas Jelgavas “Zemgale”/LLU. Labāko trijnieku noslēdz “Liepāja”, kas 17 spēlēs izcīnījusi 22 punktus. Ceturto vietu ieņem “Olimp”/”Venta 2002” ar 20 punktiem 16 spēlēs, bet piektajā vietā ir Hokeja skola “Rīga”, kas izcīnījusi deviņus punktus 18 spēlēs. Sestajā vietā ar pieciem punktiem 16 mačos atrodas Rīgas “Prizma”, bet Daugavpils “Dinaburga” ir izcīnījusi trīs punktus 15 aizvadītos mačos. Aizvadītajā sezonā OHL kausu izcīnīja “Olimp”/”Venta 2002”, bet regulārajā sezonā uzvaru svinēja “Zemgale”/LLU. Pirmais Latvijas čempionāts hokejā notika pirms 90 gadiem.