“Olimp/Venta 2002” atgriežas ar graujošu uzvaru, “Rīga” pārsteidz “Mogo/LSPA”

13/01/2021 21:47
Olimp/Venta 2002

“Olimp”/”Venta 2002” komanda trešdien “Optibet” hokeja līgas (OHL) spēlē pretinieku vārtsargu pārspēja desmit reizes un svinēja uzvaru, kamēr negaidītu panākumu izcīnīja arī Hokeja skola “Rīga” vienība.

“Olimp”/”Venta 2002” viesos ar 10:3 (3:1, 5:2, 2:0) uzvarēja “Dinaburga”.

Uz diviem ātriem viesu vārtiem ar precīzu metienu pirmā perioda devītajā minūtē atbildēja daugavpilietis Artjoms Pankevičs, bet “Olimp”/”Venta 2002” rindās Sandim Mežaraupam līdz trešdaļas beigām izdevās atgriezt divu vārtu pārsvaru. Otrajā periodā viesi kopumā izcēlās piecas reizes, divās no tām vārtsargu pārspējot Kirilam Galoham.

Pēdējās 20 minūtes vairs bija tikai formalitāte, jo rezultāts jau bija 8:3 par labu “Olimp”/”Venta 2002”. Perioda trešajā minūtē savas komandas devītos vārtus iemeta Edijs Brahmanis, bet gala vārdu nepilnas septiņas minūtes vēlāk teica Maksims Širokovs.

Viesu komandā divi vārti un viena piespēle Galohas rēķinā, kamēr 1+1 iekrāja Gatis Sprukts, Emīls Ezītis un Širokovs. Divus no trim Daugavpils kluba vārtiem iemeta Pankevičs.

Citā spēlē “Rīga” mājās ar 4:3 (2:1, 1:1, 1:1) uzvarēja “Mogo”/LSPA, kas iepriekš aizlienēja trešdienas pretiniekiem dažus spēlētājus, lai komanda varētu startēt OHL čempionātā.

Devītajā minūtē, spēlējot mazākumā, 1:0 panāca Lauris Rancevs, bet “Rīga” sastāvā trešdaļas izskaņā ar trīs minūšu starpību izcēlās Artūrs Krišs Avotiņš un Gustavs Ozoliņš. Otrās trešdaļas vidū vēl vieni Ranceva vārti panāca 2:3, bet trešajā periodā Juris Ziemiņš izlīdzināja rezultātu. Uzvaru nesošo ripu divas ar pusi minūtes pirms spēles beigām iemeta Edvards Bergmanis.

Uzvarētāju rindās divas rezultatīvas piespēles nopelnīja Roberts Petrovičs, kamēr “Mogo”/LSPA komandā divi vārti Rancevam.

Čempionāta līdere ar 27 punktiem 16 spēlēs ir “Olimp”/”Venta 2002”, tālāk ar 26 punktiem 16 mačos ir “Zemgale”/LLU, bet trešo vietu ar 25 punktiem 20 dueļos ieņem “Mogo”/LSPA. “Liepājas” rēķinā ir 21 punkts 17 mačos, “Prizma”/IHS 19 dueļos iekrājusi desmit punktus, “Dinaburgai” ir astoņi punkti 17 dueļos, bet “Rīgai” – astoņi punkti 13 spēlēs.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skola “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepājas”.

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”.

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību.

“Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.