“Olimp/Venta 2002” atkārtoti pārspēj “Dinaburgu”

07/02/2021 15:57
Olimp/Venta 2002

“Optibet” Hokeja līgas (OHL) līdervienība “Olimp”/”Venta 2002” svētdien svinēja drošu uzvaru regulārā čempionāta spēlē.

“Olimp”/”Venta 2002” mājinieces statusā ar 4:1 (3:0, 0:1, 1:0) pārspēja Daugavpils “Dinaburga” komanda.

Sestdien šo abu komandu mačā “Olimp”/”Venta 2002” bija pārāka ar 8:1.

Mājiniekus jau pēc 68 nospēlētām sekundēm mazākumā vadībā izvirzīja Sandis Grīnbergs, bet nepilnas divarpus minūtes vēlāk Gatis Sprukts panāca jau 2:0. Nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Kirils Galoha “Olimp”/”Venta 2002” pārsvaru palielināja līdz trim vārtiem. Otrā perioda otrajā minūtē Sergejs Meļņikovs mazākumā samazināja pretinieku handikapu, bet trešā perioda sestajā minūtē Krists Apsītis panāca 4:1 “Olimp”/”Venta 2002” labā.

Čempionāta līdere ar 41 punktu 26 spēlēs ir “Olimp”/”Venta” 2002, kurai ar 38 punktiem 22 mačos seko “Zemgale”/LLU. “Mogo”/LSPA 33 punktus iekrājusi 27 dueļos, “Liepāja” 21 spēlē nopelnījusi 27 punktus, Daugavpils “Dinaburga” 25 mačos tikusi pie 14 punktiem, Hokeja skola “Rīga” seko ar desmit punktiem 20 dueļos, bet pēdējo jeb septīto pozīciju ar desmit punktiem 23 spēlēs ieņem “Prizma”/IHS.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skola “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepājas”.

Iepriekšējā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”.

Iepriekšējā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību.

“Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.