“Olimp”/”Venta 2002” izcīna graujošu uzvaru

06/02/2021 18:19
Olimp/Venta 2002

Latvijas “Optibet” hokeja līgas (OHL) vienīgajā sestdienas mačā “Olimp”/”Venta 2002” izcīnīja graujošu uzvaru un atgriezās turnīra tabulas vadībā. “Olimp”/”Venta 2002” mājās ar 8:1 (2:0, 5:0, 1:1) uzvarēja Daugavpils “Dinaburga”.

Pirmos vārtus spēlē 11.minūtē guva pieredzējušais Georgijs Pujacs, bet līdz perioda beigām vēl vienus vārtus iemeta arī Lauris Bajaruns. Emīls Ezītis otrās trešdaļas piektajā minūtē panāca jau trīs vārtu pārsvaru, bet šajā periodā sev “hat-trick” noformēja Bajaruns.  Jegors Jegorovs deviņas minūtes līdz mača beigām iemeta “Dinaburga” goda vārtus, bet 8:1 trīs minūtes vēlāk panāca Gatis Sprukts.

Bajaruns šajā spēlē iekrāja trīs vārtus un divas rezultatīvas piespēles, Ezītis ar Spruktu pievienoja 1+3, kamēr Pujacam par vienu piespēli mazāk. Sestdien spēle bija plānota arī starp “Mogo”/LSPA un Hokeja skola “Rīga” komandām, taču šis duelis ir pārcelts.

Čempionāta līdere ar 39 punktiem 25 spēlēs ir “Olimp”/”Venta” 2002, kurai ar 38 punktiem 22 mačos seko “Zemgale”/LLU. “Mogo”/LSPA 33 punktus iekrājusi 27 dueļos, “Liepāja” 21 spēlē nopelnījusi 27 punktus, Daugavpils “Dinaburga” 24 mačos tikusi pie 14 punktiem, Hokeja skola “Rīga” seko ar desmit punktiem 20 dueļos, bet pēdējo jeb septīto pozīciju ar desmit punktiem 23 spēlēs ieņem “Prizma”/IHS. 2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skola “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepājas”.

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”. Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību. “Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.