“Olimp”/”Venta 2002” OHL pusfināla sēriju sāk ar “sauso” uzvaru

23/03/2021 21:37

“Olimp”/”Venta 2002” komanda otrdien izcīnīja uzvaru “Optibet” Hokeja līgas (OHL) pusfināla sērijas pirmajā spēlē. Rīdzinieki Piņķos ar rezultātu 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) pārspēja “Liepāju”, sērijā līdz četrām uzvarām iegūstot vadību ar 1-0. “Sauso” maču “Olimp”/”Venta 2002” vārtos aizvadīja Kārlis Zakrevskis, kurš atvairīja visas 27 liepājnieku mestās ripas. Turpretī otrā laukuma galā Māris Jučers neitralizēja 57 no 59 metieniem.

Mājinieki dominēja spēles ievadā, kas astotajā minūtē ļāva Aleksejam Širokovam ar metienu no zonas vidus panākt 1:0. Turpinājumā līdz pat trešā perioda ceturtajai minūtei rezultāts bija nemainīgs, līdz pēc komandas biedra metiena veiksmīgi vārtu priekšā nospēlēja Fjodors Jarinovskis, dubultojot “Olimp”/”Venta 2002” pārsvaru. Sērijas otrā spēle notiks ceturtdien.

Otrā pusfinālā “Mogo”/LSPA ir vadībā 1-0 pret “Zemgale”/LLU vienību. Finālā iekļūs tā komanda, kura pirmā izcīnīs četras uzvaras. Finālsērijas pirmais mačs paredzēts 7.aprīlī. 2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skola “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepāja”. Iepriekšējā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./2021.gada sezonā ir par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlēja “Kurbads”.

Iepriekšējā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību. “Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.