“Olimp”/”Venta 2002” OHL trešajā mačā pēc kārtas pārspēj “Prizmu”

11/12/2021 21:54

“Optibet” Hokeja līgas (OHL) čempionvienība “Olimp”/”Venta 2002” sestdien trešajā pēc kārtas mačā pret “Prizma” komandu svinēja uzvaru. Abām vienībām šis bija trešais duelis piecu dienu laikā, nemainīgi uzvaru svinot Latvijas čempionei. “Olimp”/”Venta 2002” šoreiz uzvarēja mājās ar 5:2 (3:0, 0:2, 2:0).

Mājinieki 3:0 panāca pirmā perioda vidū, kad 24 sekunžu laikā iemeta divus vārtus. 37.minūtē pēc Valerija Vorožcova metiena viesi panāca 2:3, taču Miķelis Rēdlihs trešā perioda 58.sekundē panāca 4:2. Čempioni trešajā periodā “grēkoja” ar noraidījumiem, sakrājot 18 soda minūtes, taču “Prizma” hokejistiem vairākumu izmantot neizdevās. 16 sekundes pirms mača beigām Juris Ziemiņš panāca 5:2, raidot ripu tukšos vārtos, kad viesi bija nomainījuši vārtsargu ar sesto laukuma spēlētāju. Mājiniekiem pa trim rezultativitātes punktiem guva Rēdlihs (2+1) un Edijs Brahmanis (1+2), bet vārtos Antons Naumovs tika galā ar 25 pretinieku metieniem. Viesiem Vorožcovs sakrāja divus (1+1) rezultativitātes punktus, bet vārtos Toms Broks, kurš pēc trešo vārtu zaudējuma nomainīja Rihardu Norvaišu, atvairīja 16 no 17 pretinieka metieniem. Par labāko mājinieku komandā tika atzīts Kristaps Bazevičs, bet viesu – Broks.

Otro reizi četrās dienās tikās arī Jelgavas “Zemgale”/LLU un Daugavpils “Dinaburga”, Jelgavā atkārtoti ar 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) uzvarot jelgavniekiem. 3:0 mājinieki panāca ar 46.minūtē ar rezultatīvu soda metienu Artūra Ozoliņa izpildījumā. 56.minūtē Daņila Miluškins starpību samazināja, bet glābt viesi spēli nespēja. 18 sekundes pirms cīņas beigām 5+20 minūšu sodu par grūšanu uz apmales saņēma Haims Joffe no “Dinaburga” komandas. Mājiniekiem divus vārtus guva Iļja Olonovs.

Turnīra tabulā uz pirmo vietu ar 35 punktiem 21 mačā pakāpusies Jelgavas “Zemgale”/LLU, bet “Mogo”/LSPA ar 34 izcīnītiem punktiem 18 spēlēs ierindojas otrajā vietā. 17 spēlēs izcīnīti 22 punkti ir “Olimp”/”Venta 2002” un “Liepājai”, bet piektajā vietā ir Hokeja skola “Rīga”, kas izcīnījusi deviņus punktus 18 spēlēs. Sestajā vietā ar pieciem punktiem 17 mačos atrodas Rīgas “Prizma”, bet Daugavpils “Dinaburga” ir izcīnījusi trīs punktus 16 aizvadītos mačos.

Aizvadītajā sezonā OHL kausu izcīnīja “Olimp”/”Venta 2002”, bet regulārajā sezonā uzvaru svinēja “Zemgale”/LLU. Pirmais Latvijas čempionāts hokejā notika pirms 90 gadiem.