“Olimp”/”Venta 2002” uzvar pēcspēles metienos, “Zemgale”/LLU papildlaikā

19/09/2020 16:39
Gatis Sprukts kopā ar citiem

“Liepāja” ar Kārļa Ozoliņa vārtiem sestdien Latvijas “Optibet” Hokeja līgas (OHL) spēlē pārspēja “Mogo”/LSPA, nostiprinoties līgas vadībā, bet viesos uzvaru svinēja “Olimp”/”Venta 2002” un “Zemgale”/LLU.

“Liepāja” savā laukumā ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) pieveica “Mogo”/LSPA.

Vienīgos vārtus mača 42.minūtē vairākumā pēc Romāna Ņekļudova piespēles guva Kārlis Ozoliņš.

Pēc “iesildīšanās” pirmajā trešdaļā otrajā notika arī roku izvicināšana, saķeroties mājiniekam Kristapam Nīmanim un Elvisam Želubovskim, pēc Nīmaņa sitiena ar nūju vēlreiz iesaistoties asumos – šoreiz ar Krišjāni Rēdlihu, kā arī pielietojot citus neatļautus un ar divām minūtēm sodāmus paņēmienus.

Tieši pēc viesu spēlētāja Jāņa Ozoliņa otrās trešdaļas beigās veiktās grūšanas ar nūju rokās pēdējās trešdaļas sākumā uzvaras vārtus iemeta Kārlis Ozoliņš.

Mājiniekiem vārtos Māris Jučers atvairīja visus 38 rīdzinieku metienus, bet Henrijs Ančs viesiem netika galā ar vienu no 27 liepājnieku raidījumiem.

Mājiniekiem par labāko spēlē tika atzīts Egils Kalns, bet viesiem – Krišjānis Rēdlihs.

“Prizma”/IHS savā laukumā pēcspēles metienos ar 3:4 (1:2, 1:0, 1:1, 0:0, 0:1) atzina “Olimp”/”Venta 2002” pārākumu.

Mājiniekiem vārtus guva Dāvis Straupe, Raivis Kurņigins un Ričards Puriņš, kamēr viesiem ar diviem vārtiem izcēlās Emīls Ezītis, bet vienus guva Nikolajs Jeļisejevs.

Viesi jau pēc spēlētām 79 sekundēm bija vadībā ar 2:0, pirmos vārtus gūstot vairākumā. Tomēr 33.minūtē mājinieki bija atspēlējušies pēc Kurņigina metiena.

54.minūtē Ezītis atkal izvirzīja viesus vadībā, taču punktu mājiniekiem ar precīzu metienu jau pēc 71 sekundes panāca Puriņš.

Pēcspēles metienu pirmajā sērijā viesus vadībā izvirzīja Maksims Širokovs, bet trešajā Straupe izlīdzināja rezultātu. Uzvaras vārti piektajā sērijā Edija Brahmaņa kontā.

Par mača labākajiem spēlētājiem tika atzīti Ezītis un Puriņš.

Otrā mačā Hokeja skola “Rīga” papildlaikā ar 3:4 (2:1, 0:1, 1:1, 0:1, 0:0) piekāpās “Zemgale”/LLU.

Vārtus mājiniekiem guva Anrī Ravinskis, Berts Dāniels Rudzītis un Kristaps Roķis, kamēr viesiem izcēlās Rustams Begovs, Aleksandrs Novikovs un Pēteris Purmalis.

Mājinieki divreiz izvirzījās vadībā, bet Jelgavas hokejisti 57.minūtē ar Roķa pūlēm panāca 3:2 savā labā. Izlīdzinājumu Purmalis panāca piecas sekundes līdz pamatlaika beigām.

Jau 29. pagarinājuma minūtē Begovs pēc Kirila Tambijeva un Roberta Mamčica piespēlēm guva uzvaras vārtus.

Mājiniekiem par vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Kārlis Mežsargs, bet viesiem – Novikovs.

Turnīra tabulas vadībā ar astoņiem punktiem četros mačos ir “Liepāja”, seši punkti trīs cīņās ir “Olimp”/”Venta 2002”. Ar četriem punktiem seko “Mogo”/LSPA četrās cīņās un “Zemgale”/LLU – trijās. Hokeja skolai “Rīga” ir trīs punkti četrās spēlēs, viens punkts trijās spēlēs ir “Prizma”/IHS, bet bez punktiem ir Daugavpils “Dinaburga”.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skolas “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepājas” komandas.

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”.

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību.

“Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.