“Olimp”/”Venta 2002” uzvar “Prizmu”; Vīgneram vārti Čempionu līgas “play-off”

07/12/2021 22:51

OHL

“Optibet” Hokeja līgas (OHL) čempionvienība “Olimp”/”Venta 2002” otrdien svinēja pārliecinošu uzvaru regulārā čempionāta spēlē. “Olimp”/”Venta 2002” viesos ar rezultātu 6:1 (3:1, 2:0, 1:0) pārspēja Rīgas “Prizma” komandu.

Viesus trešajā minūtē vadība izvirzīja Miķelis Rēdlihs un pirmā perioda turpinājumā 3:0 panāca Edijs Brahmanis un Ņikita Priede. Lai gan Ņikita Sažko vienus vārtus atguva, turpmākajos divos periodos vēl pa trīs ripām mājinieku cietoksnī iemeta Alberts Ķirsons, Reinis Mārtiņš Lejnieks un Rēdlihs. Rēdlihs maču noslēdza ar trīs rezultativitātes punktiem, jo asistēja arī vienā vārtu guvumā. Viesu vārtos Antons Naumovs atvairīja 23 no 24 pretinieku mestajām ripām.

Turnīra tabulā pirmo vietu ar 34 izcīnītiem punktiem 18 spēlēs ieņem “Mogo”/LSPA, bet otrajā vietā ar 31 punktu 19 mačos ierindojas Jelgavas “Zemgale”/LLU. Labāko trijnieku noslēdz “Liepāja”, kas 17 spēlēs izcīnījusi 22 punktus. Ceturto vietu ieņem “Olimp”/”Venta 2002” ar 18 punktiem 15 spēlēs, bet piektajā vietā ir Hokeja skola “Rīga”, kas izcīnījusi deviņus punktus 18 spēlēs. Sestajā vietā ar pieciem punktiem 15 mačos atrodas Rīgas “Prizma”, bet Daugavpils “Dinaburga” ir izcīnījusi trīs punktus 14 aizvadītos mačos. Aizvadītajā sezonā OHL kausu izcīnīja “Olimp”/”Venta 2002”, bet regulārajā sezonā uzvaru svinēja “Zemgale”/LLU. Pirmais Latvijas čempionāts hokejā notika pirms 90 gadiem.

IIHF Čempionu līga

Latvijas uzbrucējs Rolands Vīgners otrdien guva vārtus Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē, viņa pārstāvētajai Ruānas “Dragons” komandai cīnoties neizšķirti. Ruānas hokejisti viesos spēlēja neizšķirti 3:3 (0:2, 2:1, 1:0) ar Tamperes “Tappara” vienību.

Vīgners ar precīzu metienu atzīmējās otrā perioda 12.minūtē, kad vairākumā ar raidījumu no vārtu priekšas panāca 2:2. Latviešu uzbrucējs otrdien spēlēja 20 minūtes un sešas sekundes, kuru laikā vienreiz meta pa vārtiem, bloķēja vienu metienu un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Vīgners IIHF Čempionu līgā deviņās spēlēs guvis sešus vārtus un atdevis vienu rezultatīvu piespēli. Viņš ir vienīgais Latvijas hokejists, kurš ar komandu iekļuvis labāko astoņniekā. Atbildes spēle notiks pēc nedēļas, uzvarētājiem divu maču summā iekļūstot pusfinālā.

2020./2021.gada sezonā Covid-19 pandēmijas dēļ turnīrs netika izspēlēts. 2019./2020.gada sezonā CHL finālā Gēteborgas “Frolunda Indians” ar 3:1 uzvarēja Hradeckrālovas “Mountfield”, kuras sastāvā bija Oskars Cibuļskis. Turnīrs pirmo reizi notika 2014./15.gada sezonā. Tajā līdz šim nekad nav spēlējušas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienības.