Olimpiskie čempioni 3×3 basketbolā apstājas Lozannas “Masters” turnīra ceturtdaļfinālā

21/08/2021 18:53
Artūrs Strēlnieks

Latvijas 3×3 basketbola izlase sestdien nepārvarēja ceturtdaļfināla barjeru Lozannas “Masters” turnīrā, kas tai bija pirmās sacensības pēc triumfa Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Lozannā komandas “Rīga” sastāvā startēja Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis un Agnis Čavars, bet savainotā Edgara Krūmiņa vietu ieņēma Artūrs Strēlnieks. Rīdzinieki, kuri turnīrā izlikti ar otro numuru, ceturtdaļfinālā ar rezultātu 20:21 piekāpās ar 12.numuru izsētajai Puertoriko vienībai “San Juan”.

Cīņa ritēja punkts punktā, bet uzvaru pretinieki izrāva 19 sekundes pirms mača beigām, kad pēc veiksmīgi izveidota aizsega ar ļoti sarežģītu tālmetienu 21:20 “San Juan” labā panāca Eindžels Matiass. Latvijas komandas rindās rezultatīvākais ar desmit punktiem bija Lasmanis, sešus punktus guva Strēlnieks, trīs iemeta Miezis, bet vienu – Čavars. Pretiniekiem pa deviņiem punktiem bija Matiasam un Gilberto Klevelam.

“San Juan” pusfinālā ar 20:18 uzvarēja pasaules vadošo komandu “Liman” no Serbijas, bet finālā ar 21:13 guva virsroku pār vēl vienu serbu vienību “Ub” (4.). “San Juan” šis bija pirmais lielais tituls kopš uzvaras 2012.gada Pasaules tūres finālā, šoreiz gan spēlējot citā sastāvā. Matiass trīs no piecām spēlēm guva uzvaras grozus un tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju. Latvijas kvartets sacensību noslēgumā tika klasificēts piektajā vietā.

Jau ziņots, ka piektdien apakšgrupā latvieši ar 21:16 uzvarēja Austrijas vienību “Graz” (10.) un mājinieci “Lausanne”. Turnīrā ar pirmo numuru izlikta Serbijas komanda “Liman”, ar trešo numuru – “New York Harlem”. Sezonas pirmajā “Masters” turnīrā martā “Rīga” ieņēma ceturto vietu aiz “Amsterdam”, “Novi Sad” un “Liman”.

24. un 25.augustā “Rīga” startēs “Challenger” sērijas turnīrā Rīgā, bet pēc tam iecerēti trīs “Masters” turnīri – 28. un 29.augustā Debrecenā, 4. un 5.septembrī Monreālā un 18. un 19.septembrī Prāgā.