Olimpiskie medaļnieki Bots/Plūme šajā sezonā par mērķi uzstādījuši pasaules čempionātu

16/11/2022 13:56
Mārtiņš Bots/ Roberts Plūme

Pekinas olimpisko spēļu bronzas medaļnieki kamaniņu sporta stafetē Mārtiņš Bots/Roberts Plūme kā pēcolimpiskās sezonas mērķi izvirzījuši pēc iespējas labāku startu pasaules čempionātā, sarunā ar aģentūru LETA atzina sportisti.

2022./2023.gada Pasaules kausa sezona sāksies pēc divarpus nedēļām, sportistiem pirmajā posmā sacenšoties Insbrukas trasē Austrijā. “Vēl ir daudz darba jāpaveic. Sev kā mērķi esam uzstādījuši pasaules čempionātu, uz kuru vajadzēs vislabāko fizisko sagatavotību. Tāpēc tagad ir vēl smagi jāstrādā, lai pēc pāris mēnešiem būtu visaugstākajā līmenī,” stāstīja Plūme.

“Vasarā tika kalts dimants un ielikta bāze. Sākoties sezonai, fizisko sagatavotību sākam pulēt un noturēt tonusā, tajā pat laikā cenšoties to saglabāt, lai pasaules čempionātā būtu augstā līmenī,” komandas biedram pievienojās Bots. Šovasar izlasei bijušas treniņnometnes gan Ventspilī, gan Dobelē. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, fiziskās sagatavotības trenerim Mihailam Arhipovam nācis palīgā arī Daniels Fogelis.

“Ar Daniela ienākšanu ir pamainījusies treniņu struktūra, ir jauninājumi un citādāki vingrinājumi, uz kuriem šobrīd raugāmies pozitīvi. Galvenais rādītājs tomēr būs sacensības,” secināja Plūme.

Pēc olimpiskās sezonas savu karjeru noslēdza Latvijas pieredzējušākais un godalgotākais divnieks – Juris un Andris Šici. Jau iepriekšējā sezonā Bots un Plūme apliecināja savu konkurētspēju un šobrīd var sevi saukt par Latvijas pirmo ekipāžu.  “Nav jānosprauž doma – būt par pirmo numuru Latvijā. Vienkārši jādara savs darbs un jācenšas pēc iespējas labāk nobraukt, tad arī viss notiks,” skaidroja Bots.

“Pirmais numurs – tas ir tāds skaļš brēciens. Jā, pēc Šicu karjeras beigām nomināli tā sanāk, ka esam pirmie. Taču ar otro ekipāžu esam vienādā vecumā un visi četri esam ļoti jauni sportisti, tāpēc visiem ir pilnīgi vienādas iespējas,” stāstīja Plūme. Jaunie tehniskie noteikumu kamanu būvniecībā ieviesīs izmaiņas arī ierastajā vietu kārtībā, pārliecināti ir sportisti. Īsumā stāstot par jaunajiem tehniskajiem noteikumiem, kamaniņu braucēji atklāja, ka kamanas būs zemākas un stabilākas, bet uz ātrumu tam nevajadzētu atstāt lielu ietekmi.

“Tāda situācija ir visā pasaulē, līdz ar to pirmajā Pasaules kausa posmā visi sāksim no vienas līnijas. Līdz šim treniņnometnēs neesam sacentušies ar citu valstu sportistiem, tāpēc kādus secinājumus varam izdarīt tikai pēc saviem un komandas biedru finiša laikiem,” stāstīja Bots.

“Kamana ir zemāka, lai būtu drošāka braukšana. Tas vairāk ietekmē stabilitāti un kļūdas vairs nemaksā tik lielu cenu,” teica Plūme. “Divnieku ekipāžās ir vissmagākie kritieni, tāpēc šie noteikumi padarīs kamanas drošākas un, iespējams, skatītājiem būs pat baudāmākas sacensības,” piebilda Bots.

Šajā sezonā kamaniņu braucējiem būs arī posmi Ziemeļamerikā, Soltleiksitijas trasē un viltīgajā Vistleras trasē, kur grūtības piedzīvojuši neviens vien pieredzējis kamaniņu braucējs. “Soltleiksitijā esam bijuši vienreiz junioru vecumā, tur esam ar pavisam nelielu pieredzi, jo kopumā veicām kādus desmit braucienus. Vistlerā līdz šim neesam bijuši, bet mums patīk mācīties jaunās trases un labāk, ka ir kas jauns, nevis, piemēram, visu laiku tikai četras Vācijas trases,” stāstīja Plūme.

“Vistlerā līdz šim neesam bijuši un izbaudījuši to trasi. Šīs sezonas mērķis ir pēc iespējas ātrāk un labāk apgūt šo trasi, lai ir kāda bāze priekš nākamajām sezonām,” atzīmēja Bots.

Plūmes un Bota ekipāža aizvadītajā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīja astoto vietu, bet Pekinas olimpisko spēļu divnieku sacensībās bija ceturtajā pozīcijā, no godalgotajām vietām atpaliekot nepilnas četras sekundes desmitdaļas. Komandu stafetē ar Kristeru Aparjodu un Elīzu Tīrumu tika izcīnīta bronzas medaļa – vienīgā godalga Latvijai Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Sezonas sākums iecerēts no 2. līdz 4.decembrim Insbrukas trasē, bet pēc tam sportisti dosies uz Ziemeļameriku, kur no 8. līdz 10.decembrim būs posms Vistlera, Kanādā, bet no 15. līdz 17.decembrim – etaps Pārksitijā, ASV. Turpinājumā būs gandrīz mēnesi ilga pauze, sportistiem no 6. līdz 8.janvārim sacenšoties Siguldas trasē, Latvijā. Nedēļu vēlāk Lillehammerē, Norvēģijā, būs Pasaules kausa sezonas sestais posms, kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts.

No 27. līdz 29.janvārim Oberhofā kamaniņu braucēji cīnīsies par godalgām pasaules čempionātā, bet vēlāk paliks turpat Vācijā, kur būs nākamie divi Pasaules kausa posmi Altenbergā no 3. līdz 5.februārim un Vinterbergā no 10. līdz 12.februārim. Nākamajā nedēļas nogalē būs astotais posms Sanktmoricā, Šveicē, bet sezonas noslēgums iecerēts nedēļu vēlāk Vinterbergā, kur sportisti atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/01/2023 12:30

11 NBA spēlētāji nobalsojuši par Porziņģa dalību Zvaigžņu spēlē

Šodien Nacionālā basketbola asociācija (NBA) publicēja gaidāmās Zvaigžņu spēles starta piecinieka spēlētājus, kā arī kopējos balsojuma rezultātus. Šis saraksts veidojās no līdzjutēju balsojuma (50%), līgas basketbolistu (25%), kā arī mediju…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām