“Olympique” piekto gadu pēc kārtas triumfē sieviešu ČL

31/08/2020 12:11
Vendija Renāra

Lionas “Olympique” futbolistes svētdien Sansevastjanā triumfēja UEFA Sieviešu čempionu līgā, galveno trofeju izcīnot piekto gadu pēc kārtas.

Francijas klubs finālā ar rezultātu 3:1 (2:0) uzveica Vācijas komandu “VfL Wolfsburg”.

Lionietes 25.minūtē vadībā izvirzīja Eižēnija Lesomēra, kura uztvēra pretinieču vārtsardzes atsisto bumbu un ar atkārtotu mēģinājumu raidīja to mērķī. Pirmā puslaika priekšpēdējā minūtē Saki Kumagai ar tālu sitienu panāca jau 2:0 “Olympique” labā.

Mača 58.minūtē Aleksandra Popa, no tuvas distances sitot ar galvu, vienus vārtus atguva. Francijas klubs punktu uzvarai pielika divas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad 3:1 panāca Sāra Bjorka Gunnarsdotira, kura pielaboja Lesomēras sitienu.

Lionas “Olympique” UEFA Sieviešu čempionu līgā triumfējusi piecus gadus pēc kārtas un kopumā tai ir septiņi tituli. Kopš turnīra pirmsākumiem 2001./2002.gada sezonā prestižo trofeju ieguvušas septiņas komandas, tajā skaitā divreiz šodienas fināla zaudētāja “VfL Wolfsburg”.

Latviju šajā sezonā turnīrā pārstāvēja “Rīgas Futbola skola”, kas nepārvarēja kvalifikācijas kārtu.