Ondoā varoņdarbi vārtos šokē “Valmieru” un ieved “Auda” Latvijas kausa pusfinālā

14/08/2022 21:04

“Atbildīgas spēles” Latvijas kausā noskaidrotas pēdējās divas pusfinālistes. Svētdienas pirmajā mačā pašreizējā kausa īpašniece RFS izbraukumā ar 4:1 pieveica “Tukums 2000″/”Telms” komandu, kamēr “Optibet Virslīgas” līdervienība “Valmiera” savā laukumā pēcspēles sitienu sērijā atzina “Auda” pārākumu. Rezultāts pēc 120 nospēlētām minūtēm bija 0:0, taču 11 metru sitienu sērijā viesi triumfēja ar 6:5.

Rīgas un Tukuma komandu duelī rezultāts tika atklāts laicīgi – 4. minūtē brazīlietis Bils izvirzīja vadībā RFS. Tukumnieki gan izrādīja pretestību pašreizējiem Latvijas čempioniem. Otrā puslaika sākumā, mača 51. minūtē, uzbrucējs Ibrahima Sovs izlīdzināja rezultātu.

Lielu lomu nospēlēja RFS veiktās maiņas. Pēc tikai četrām minūtēm laukumā  mača 77. minūtē rīdziniekus vadībā atgrieza Emersons. Pārsteigumu sagādāt Tukuma klubam neizdevās – vēl viens uz maiņu nākušais futbolists Deniss Rakels kompensācijas laika ceturtajā minūtē panāca 3:1, savukārt Konferences līgas varonis Iličs divas minūtes vēlāk pielika mačam punktu, palielinot pārsvaru līdz trīs vārtiem – 4:1.

Tikmēr dienas otrajā un 1/4 finālu pēdējā mačā “Valmiera” un “Auda” futbolisti “sausā” palika gan pamatlaikā, gan papildlaikā, tādējādi uzvarētāju nācās noskaidrot 11 metru sitienu sērijā.

Pirmajās trīs sitienu kārtās abu komandu futbolisti bija precīzi. Valmieriešiem atzīmējās Ivans Želizko, Kamilo Mena un Žorže Teišeira, bet pretiniekiem savas “pendeles” realizēja Georgi Minčevs, Rafaēls Rezende un Božo Mikuličs.

Turpinājumā Lūkasa Vapnes vārtiem pa vidu sisto bumbu ar kāju atvairīja Ondoā un Ivo Minkevičs panāca 4:3 “Audas” labā. Valmieras klubam piekto sitienu izpildīja komandas kapteinis Raimonds Krollis, kamēr Rendijs Šibass neizmantoja iespēju izraut uzvaru, jo trāpīja pa vārtu stabu – 4:4.

Sērija turpinājās līdz pirmajai kļūdai. Vispirms precīziem sitieniem apmainījās Jaunzems un Vjačeslavs Isajevs, bet Emīla Birkas raidījumu atvairīja Ondoā. Saveļjevs sita bumbu tīklā un panāca 6:5 “Audas” labā, ievedot komandu pusfinālā.

Sestdien pusfinālā vietas nodrošināja divas pēc spēka otrās līgas komandas “Grobiņa” un “Jelgava”. Pusfinālu pāru izloze notiks otrdien.