Ontužānam gūti vārti Vācijas trešās līgas spēlē

23/10/2021 18:34

Vācija

Latvijas futbola valstsvienības un U21 izlases pussargs Daniels Ontužāns sestdien guva vārtus Vācijas trešās līgas mačā un palīdzēja “Freiburg II” komandai izcīnīt uzvaru. Freiburgas futbolisti mājās ar rezultātu 3:2 (3:1) pārspēja “Verl” vienību.

Ontužāns pirmo reizi šī kluba rindās bija komandas sākumsastāvā un tieši viņš guva pirmos vārtus, kad 16.minūtē pēc Enco Leopolda piespēles apspēlēja pretinieku vārtsargu. Otrajā puslaikā viņš izprovocēja pretinieku uz pārkāpumu, kas tika novērtēts ar dzelteno kartīti, bet 63.minūtē Latvijas futbolists pie rezultāta 3:2 tika nomainīts.

“Freiburg II” ar 16 izcīnītiem punktiem 13 spēlēs ieņem 15.vietu 20 komandu konkurencē. Trešā līga Vācijā ir pēc ranga trešās sacensības aiz bundeslīgas un otrās bundeslīgas. Šajā līgā Dortmundes “Borussia II” komandas sastāvā spēlē savulaik Latvijas U19 izlasi pārstāvējušais pussargs Čebrails Makreckis, kurš gan vismaz pagaidām nesaista savu nākotni ar turpmāku spēlēšanu valstsvienībā.

Polija

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis sestdien sekmēja vārtu guvumu Polijas ekstraklases mačā un palīdzēja Čenstohovas “Rakow” komandai izcīnīt uzvaru. “Rakow” savā laukumā ar rezultātu 3:2 (1:0) pārspēja Gutkovska savulaik pārstāvēto Ņidzicas “Bruk-Bet Termalica”.

Mača sestajā minūtē “Rakow” uzbrucējs Ivi Lopess izpildīja 11 metru soda sitienu, ko atvairīja pretinieku vārtsargs. Gutkovskis bija pirmais pie atlēkušās bumbas un pēc viņa sitiena bumba no pretinieku aizsarga Nemanjas Tekijaški ielidoja vārtos. Mača 58.minūtē Tekijaški ar sitienu no tuvas distances panāca 1:1, šajā epizodē Gutkovskim nespējot bloķēt viņam garām lidojošo bumbu. Sešas minūtes vēlāk Lopess atjaunoja vadību, bet 78.minūtē Tomāšs Petrāšeks panāca 3:1. Trīs minūtes pirms trešajiem gūtajiem vārtiem Gutkovskis tika nomainīts. Kompensācijas laikā Muriss Mešanovičs vēl vienus vārtus atguva, taču viesi no zaudējuma neizglābās. Gutkovskis šosezon ekstraklasē guvis četrus vārtus.

Savainojuma dēļ joprojām nevar spēlēt pussargs Kristers Tobers, kura pārstāvētā Gdaņskas “Lechia” sestdien mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (1:1) ar Zabžes “Gornik”. Tāpat traumas dēļ nespēlēja vārtsargs Pāvels Šteinbors, kura pārstāvētā Belastokas “Jagiellonia” viesos ar 1:4 (1:2) zaudēja Ščečinas “Pogon”. “Rakow” ar 24 punktiem 11 cīņās ir otrā, “Lechia” ar 23 punktiem 12 spēlēs ieņem trešo vietu, bet “Jagiellonia” ar 16 punktiem 12 mačos ieņem astoto pozīciju 18 komandu konkurencē. Pagājušajā sezonā ekstraklasē uzvarēja Varšavas “Legia”.