“Optibet Virslīgā” “Riga” pārliecinoši uzvar, “Liepāja” zaudē punktus

14/04/2022 20:45

“Riga” ceturtdien “Optibet Virslīgas” sestās kārtas spēlē savā laukumā svinēja pārliecinošu uzvaru pār “Metta” vienību. “Riga” pieveica “Metta” futbolistus ar 4:0 (2:0). Cīņas laikā “Riga” bija liels pārsvars, kas atainojās rezultātā.

Pirmos vārtus 21.minūtē, apspēlējot pretinieku uz “Metta” soda laukuma robežas un ar iegrieztu sitienu raidot bumbu vārtu tālajā – labajā augšējā stūrī, guva Oleksandrs Filipovs – 1:0. Sešas minūtes vēlāk pēc tālās piespēles soda laukumā bumbu ar galvu vārtu virzienā sita “Riga” aizsargs Baba Musā, bet bumbu vārtos ielaboja vārtu priekšā nonākušais Jurijs Kendišs, no kura ceļiem bumba ielidoja vārtos – 2:0.

3:0 69.minūtē panāca Gabriels Ramoss, kurš pretuzbrukumā viesu soda laukumā apspēlēja Niklāvu Treimani un ar ne pārāk spēcīgu, taču precīzu sitienu pāri vārtsargam Alvim Sorokinam raidīja bumbu zem vārtu pārliktņa. 85.minūtē viesi palika mazākumā, jo deviņu minūšu laikā otro dzelteno kartīti nopelnīja Daniels Fedorovičs.

Vēl viens mājinieku uzbrukums no kreisās puses 86.minūtē beidzās ar ceturtajiem vārtiem. Karims Lukili ar driblu tika līdz piespēlei paralēli vārtu līnijai, bumbu vārtos iesitot Georgijam Minčevam – 4:0. “Riga” no piecām spēlēm bija uzvarējusi trīs, kā arī bija piedzīvojusi zaudējumu pret “Liepāju” un iepriekšējā mačā viesos nespēja gūt vārtus pret “Daugavpili” (0:0). Līdz šim “klusējuši” bija arī trīskārtējo Latvijas čempionu potenciālie uzbrukuma līderi.

Tikmēr turnīra līdere “Liepāja” mājās spēlēja neizšķirti ar “Auda” komandu – 1:1 (0:1). Pirmajā puslaikā risinājās divu spēkos līdzīgu konkurentu cīņa, kurā vārtu gūšanas momentu bija maz.

Staņislavs Krapuhins 32.minūtē izvirzīja vadībā “Auda” vienību, pēc stūra sitiena izpildes no kreisās puses pie tuvā vārtu stūra izlecot visaugstāk un raidot bumbu vārtu tuvajā stūrī – 1:0 “Auda” labā. 40.minūtē nepārliecinoši pēc Daniila Ulimbaševa tālsitiena nospēlēja mājinieku vārtsargs Krišjānis Zviedris, bumba no kura atlēca un trāpīja pa vārtu stabu, taču vārtos netika. Otrajā puslaikā iniciatīva arvien vairāk pārgāja mājinieku pusē, un 74.minūtē pēc Roberta Savaļnieka centrējuma no labās puses Mārtiņš Ķigurs ar galvu rezultātu izlīdzināja – 1:1. Pēc tam spēle atkal izlīdzinājās, kaut gan turpināt spēlēt uz uzvaru tūlīt pēc gūtajiem vārtiem aicināja Artūrs Karašausks.

“Metta” šosezon pagaidām ir bez uzvarām, toties guvusi trīs punktus par neizšķirtiem. Divi no tiem bijuši pret čempioni RFS un vicečempioni “Valmieru”. Divreiz “Metta” komandā ar vārtu guvumu bija izcēlies Artjoms Puzirevskis. Vēl ceturtdien turnīra līdere “Liepāja” uzņem “Auda” komandu. Piektdien Latgalē būs turnīra lejasdaļas komandu “Daugavpils” un Jūrmalas “Spartaka” duelis, Vidzemē “Valmiera” cīnīsies ar “Tukums 2000″/”Telms” vienību, bet čempione RFS Valdlaučos uzņems “Super Nova” futbolistus.

Turnīra tabulas galvgalī pēc piecām kārtām ar 15 punktiem ir “Liepāja”, ar 13 punktiem sešās cīņās seko “Riga”, bet 11 punkti ir RFS. Astoņus punktus guvusi “Valmiera” un “Auda”. Tālāk ar pieciem punktiem seko “Daugavpils”, četrus punktus guvusi “Tukums 2000″/”Telms”, kamēr “Metta” tikusi pie trim punktiem sešās cīņās un ir astotā. “Super Nova” guvusi divus punktus, bet Jūrmalas “Spartaks” – vienu punktu.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu. “Optibet” Nākotnes līgā aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma “Auda”, “Tukums 2000″/TSS un “Super Nova” komandas, pievienojoties virslīgas klubiem. Plānots spēles aizvadīt četros apļos no 11.marta līdz 13.novembrim.