“Optibet Virslīgas” centrālajā spēlē cīņā par trešo vietu “Liepāja” uzvar “Riga”

06/05/2022 19:59

“Liepāja” piektdien Rīgā “Optibet Virslīgas” centrālajā 11.kārtas spēlē izbraukumā svinēja uzvaru pār “Riga” un nostiprinājās trešajā vietā. “Riga” savā laukumā ar 0:1 (0:1) piekāpās pērnā gada bronzas medaļniecei “Liepājai”. 12.minūtē Nemanja Belakovičs kļuva par ceturto Liepājas komandas futbolistu, kurš šogad guvis četrus vārtus. “Riga” centieni atspēlēties vainagojās ar 11 metru soda sitienu, ko nopelnīja 75.minūtē uz maiņu laukumā nākušais Džozelfo Bārnss, kuru nogāza trīs minūtes vēlāk spēlē iegājušais Vjačeslavs Isajevs.

Tomēr 11 metru sitienu 84.minūtē nerealizēja Oleksandrs Filipovs. Viņš sita vārtu kreisajā apakšējā stūrī, taču “Liepājas” vārtsargs Krišjānis Zviedris bumbu atvairīja. Pirmais pie tās bija Filipovs, taču arī viņa sitienu ar kreiso kāju tālajā vārtu stūrī atvairīja Zviedris.

“Riga” šosezon līdz piektdienai bija cietusi trīs zaudējumus. Otrajā kārtā “Riga” ar 0:1 piekāpās “Liepājai”, bet pēdējās divās kārtās – ar 1:2 RFS un ar 0:3 “Valmierai”. Pirms šiem zaudējumiem rīdzinieki sešās spēlēs izcīnīja piecas uzvaras. Liepājnieki uzvarēja sezonas pirmajās piecās spēlēs. Pēc zaudējumiem pret tiešajām konkurentēm cīņā par augstu vietu turnīra tabulā RFS (2:3) un “Valmieru” (0:3) pēdējā kārtā viesos ar 3:1 tika pieveikta Salaspils “Super Nova”.

Liepājnieku situāciju apgrūtina pussarga Mārtiņa Ķigura ceļgala krustenisko saišu plīsums, un nav zināms, vai četrus vārtus guvušais latviešu futbolists šosezon atgriezīsies laukumā. Viņš un vēl divi pašmāju futbolisti – Artūrs Karašausks un Ēriks Punculs – ar četriem precīziem sitieniem pirms 11.kārtas mača bija “Liepājas” labākie bombardieri. Nemanja Belakovičs pretinieku vārtus bija iekarojis trīsreiz.

“Riga” rindās trīs vārtus bija guvis Gabriels Ramoss. Rīdzinieku spēcīgā puse ir aizsardzība, šajā rādītājā ar septiņiem zaudētiem vārtiem desmit spēlēs dalot pirmo vietu līgā, kamēr liepājnieki ar 26 gūtiem vārtiem bija trešā rezultatīvākā čempionāta komanda.

Kārtas pēdējā mačā “Metta” Rīgas Hanzas vidusskolas futbola laukumā tiekas ar “Tukums 2000″/”Telms”, cīņu tiešraidē translējot tīmekļa vietnei “Sportacentrs.com”. Jau ziņots, ka piektdien “Auda” mājinieces statusā Mežaparkā ar rezultātu 4:1 (3:0) uzvarēja debitanti “Super Nova”.

Mača 13.minūtē pēc Božo Mikuliča centrējuma soda laukumā ar galvu precīzi sita Tomislavs Štrkaļs, abiem horvātiem nokārtojot “Audas” pirmo vārtu guvumu. Puslaika turpinājumā Kristaps Zommers vairākās epizodēs glāba viesus no vārtu zaudējuma, tomēr 26.minūtē pēc stūra sitiena Muhameds Ngoms trieca bumbu zem pārliktņa un panāca 2:0.

Trīs minūtes vēlāk pēc vēl viena stūra sitiena Marko Stolniks pie tālā staba vēlreiz ieraidīja bumbu vārtos – 3:0. Apmēram 14 minūtes pirms pamatlaika beigām Stolnikam bija iespēja izcelties vēlreiz, taču viņš trāpīja pa vārtu konstrukciju. Otrā laukuma galā nedaudz vēlāk bīstamā epizodē “Super Nova” komandai gūt vārtus neļāva Frenks Dāvis Orols.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas nepilnas septiņas minūtes pēc Olabandžo Ogundži piespēles no vārtu priekšas nekļūdīgs bija Staņislavs Krapuhins – 4:0. Kompensācijas laika pirmajā minūtē pēc piespēles no labā flanga Dmitrijs Puhovs vienus vārtus atguva un neļāva Orolam svinēt “sauso” uzvaru.

“Auda” tikai divreiz šajā čempionātā ir zaudējusi, pēdējās divās iepriekšējās cīņās svinot uzvaras – 2:1 pār Jūrmalas “Spartaku” un 3:2 – pār “Metta”. Ar astoņiem ielaistiem vārtiem “Auda” pirms spēles bija trešajā vietā līgā, bet ar vārtu gūšanu veicies sliktāk.

“Super Nova” uzvaras garšu virslīgā vēl nav izjutusi, 11 spēlēs izcīnot trīs punktus par bezvārtu neizšķirtiem. Pēdējās trijās spēlēs bija piedzīvoti zaudējumi – 1:5 pret “Valmieru”, 0:1 – pret “Metta” un 1:3 – pret “Liepāju”. Pirmajā savstarpējā spēlē komandas vienojās par neizšķirtu. Tomislavs Štrkaljs mājinieku labā guvis četrus vārtus, bet viesiem, kuri ar trim gūtiem vārtiem pirms mača bija vājākā komanda līgā šajā rādītājā, divus vārtus bija guvis Ričards Rullis. Ceturtdien RFS izbraukumā ar 4:1 pārspēja “Daugavpili”, bet “Valmiera” ar 2:0 uzvarēja Jūrmalas “Spartaku”.

Turnīra tabulas galvgalī ar 26 punktiem 11 spēlēs atrodas “Valmiera” un RFS, bet labāko trijnieku noslēdz “Liepāja”, kas 11 spēlēs tikusi pie 25 punktiem. Vietu zemāk ir “Riga” ar 19 punktiem 11 cīņās. Piektajā vietā ar 18 punktiem desmit cīņās ir “Auda”, bet aiz tās ar 15 punktiem 11 mačos ir “Daugavpils”. Deviņi punkti desmit dueļos ir “Metta”, četrus punktus deviņās cīņās sakrājis “Tukums 2000″/”Telms”, trīs 11 spēlēs – “Super Nova”, bet vienu punktu desmit mačos – Jūrmalas “Spartaks”.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu. “Optibet” Nākotnes līgā aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma “Auda”, “Tukums 2000″/TSS un “Super Nova” komandas, pievienojoties virslīgas klubiem. Plānots spēles aizvadīt četros apļos no 11. marta līdz 13. novembrim.