“Optibet” Virslīgas dienas vienīgajā spēlē “Daugavpils” nosargā neizšķirtu pret “Liepāju”

15/08/2021 18:46
BFC Daugavpils

“Daugavpils” svētdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas spēlē savā laukumā nosargāja neizšķirtu cīņā ar “Liepāju”. “Daugavpils” “Celtnieka” stadionā spēlēja 1:1 (1:0) ar “Liepāju”. Vārtus mājinieku labā guva Viljams Mukvele, viesiem – Jevgeņijs Berjozkins.

Rezultāts tika atklāts 14.minūtē, kad pēc viesu vārtsarga Krišjāņa Zviedra un Vjačeslava Isajeva nesaprašanās pie iespējas iekarot viesu vārtus tika Mukvele. Isajevs pasita bumbu garām Zviedrim, tā atsitās pret vārtu stabu, un pirmais pie tās bija Mukvele, izvirzot “Daugavpili” vadībā ar 1:0. 23.minūtē no soda laukuma robežas bīstami vārtu kreisajā augšējā stūrī sita Jevgeņijs Berjozkins, taču bumba tikai nedaudz lidoja vārtiem garām.

Liepājniekiem puslaikā vēl bija pāris labas iespējas gūt vārtus, taču vistuvāk viņi vārtu guvumam bija pirms paša pārtraukuma, kad puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē pēc standartsituācijas izspēles bumbu savos vārtos gandrīz raidīja Idovu Akintola. Bumba trāpīja pa vārtu pārliktni. Otrajā puslaikā “Liepāja” uzbruka, labi vārtu gūšanas momenti bija Daniilam Hvoiņickim un Mārtiņam Ķiguram, taču tie palika nerealizēti. 77.minūtē kārtējo iespēju gūt vārtus realizēja Berjozkins, kurš pēc piespēles no laukuma labās puses bumbu vārtos raidīja no vārtsarga laukuma tuvuma – 1:1. Arī mača turpinājumā liepājnieki turpināja uzbrukt, taču vārtus gūt neizdevās.

Virslīgā pirmo vietu ar 46 punktiem 18 dueļos ieņem RFS, otrā ar 44 punktiem 20 spēlēs ir “Valmiera”, 41 punkts 19 spēlēs ir “Riga”. Aiz pirmā trijnieka ar 35 punktiem 20 mačos ir “Liepāja”, kam ar 28 punktiem 19 cīņās seko “Daugavpils” un ar 27 punktiem 21 spēlē – “Spartaks”. 18 punkti 21 mačā ir “Metta”, bet Daugavpils “Noah Jurmala” ar trim punktiem 28 mačos ir pēdējā vietā. “Daugavpils” virslīgā nebija spēlējusi teju mēnesi – kopš uzvaras mājās ar 3:1 pār “Metta” komandu. Pagājušajā nedēļā daugavpilieši Latvijas kausā ar 1:0 uzvarēja Jūrmalas “Spartaku”, visu turnīru ietvaros izcīnot trešo panākumu pēc kārtas. Tikmēr “Liepājai” nesen virslīgā bija astoņu bezzaudējumu sērija, kas pārtrūka šajā nedēļā līdz ar 1:2 neveiksmi pret “Spartaka” komandu.

Šīs abas komandas no virslīgas ģeogrāfiski vistālākajiem punktiem tika savestas kopā arī Latvijas kausa ceturtdaļfināla izlozē. Līdz ar to pēc nedēļas abas komandas aizvadīs vēl vienu principiālu dueli. Zīmīga šī spēle bija “Daugavpils” galvenajam trenerim Andrejam Kaļiņinam. Viņam 2020.gada sezonā bija paredzēts vadīt “Liepāju”, taču turnīra priekšvakarā viņš vasarā tika atbrīvots no amata. Šīs sezonas pirmajā savstarpējā spēlē viesos ar 1:0 uzvarēja “Liepāja”, kurai vārtus divas minūtes pirms pamatlaika beigām guva Jevgeņijs Berjozkins. Otra savstarpējā spēlē noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu, taču vēju pilsētas vienībai bija iespēja uzvarēt, ja vien Dodo būtu realizējis 11 metru soda sitienu.

Virslīgas sezonu uzsāka deviņas komandas, bet čempionāta gaitā vispirms par izstāšanos paziņoja titulētākā no deviņām komandām “Ventspils”, bet pēc tam – arī skandāliem apvītā Daugavpils “Noah Jurmala”. Šī gada virslīgas čempions noskaidrosies četru apļu turnīrā.