“Optibet” Virslīgas klubi leģionāru fondā iemaksājuši vairāk nekā 300 tūkstošu eiro

01/12/2021 10:52

Aizvadītajā “Optibet” virslīgas čempionāta sezonā klubi par citās valstīs sagatavotu spēlētāju jeb leģionāru pieteikšanu un izmantošanu šim nolūkam paredzētajā fondā iemaksājuši 320 500 EUR, kas pilnā apmērā tiek novirzīti atpakaļ klubos saskaņā ar vietējo jaunatnes spēlētāju izmantošanas rādītājiem.

Jau vairākas sezonas šo iemaksu fonds tiek izdalīts klubiem atbilstoši tam, cik daudz tie virslīgas mačos izmantojuši U21 vecuma grupas spēlētājus (dzimuši 2000. gadā un vēlāk). Klubiem pienākošās naudas summas aprēķināšanā tiek izmantots koeficients, kas ņem vērā jauno futbolistu nospēlēto minūšu skaitu aizvadītajā čempionātā. Lielākais summas īpatsvars nonācis FS “Metta” kluba rīcībā – 149 000 EUR. BFC “Daugavpils” klubam pienākas 106 000 EUR, bet trešā lielākā summa – 26 000 EUR – nonāk “Valmiera FC” rīcībā.

“Šī fonda darbība pēdējās divās sezonās, kurās kopējā summa bijusi ļoti līdzīga, ir sevi attaisnojusi. Šis mehānisms ļauj ar vienādiem noteikumiem klubiem strādāt saskaņā ar savu darbības filozofiju. Daži klubi ieguldās viesspēlētāju piesaistīšanā un cīnās par augstākajiem sportiskajiem rezultātiem, bet citi lielāko savu uzsvaru velta vietējo jaunās paaudzes spēlētāju sagatavošanai. Mums kā klubu sadarbības partnerim ir jāatbalsta augsne veiksmīgai to profesionālajai darbībai un savu biznesa vajadzību realizēšanai, bet kā par futbola attīstību atbildīgajai organizācijai vienlaikus ir jāstimulē arī vietējo spēlētāju sagatavošana un attīstības iespējas,” komentē LFF prezidents Vadims Ļašenko.

“Fonda izmantošanu sadarbībā ar klubiem un līgu vēlamies pilnveidot, attīstīt un paplašināt. Tā nepieciešamību un potenciālu visi apzināmies. Šajā jautājumā notiek regulāras diskusijas, lai pie sarunu galda nonāktu pie piemērotākajiem tālākajiem soļiem,” atzinis LFF prezidents.

Pieslēgties

Dienas fokusā

26/01/2022 16:37

“Riga” ir vienīgais klubs Baltijā, kura vērtība pēc “Transfermarkt” aplēsēm sasniedz 10 miljonus

“Optibet” Virslīgas klubs “Riga” kļuvis par vienīgo futbola organizāciju Baltijā, kuras vērtība pēc portāla “Transfermarkt” datiem sasniegusi 10 miljonus eiro. “Transfermarkt” dati norāda, ka šobrīd “Riga” sastāva vērtība ir 10,84…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…