“Optibet Virslīgas” spēlē “Valmiera” izbraukumā apspēlē “Liepāju”

28/05/2022 17:28

“Liepājas” un “Valmieras” cīņa sestdien Liepājā “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 16.kārtas mačā beidzās ar līdervienības “Valmieras” uzvaru. “Liepāja” savā laukumā pirmā guva vārtus, taču atzina “Valmieras” pārākumu ar 1:3 (1:1).

Devītajā minūtē pēc Luisa Ilariu jeb Dodo piespēles mājiniekus vadībā izvirzīja Lukass Villela, bet 24.minūtē savus 11.vārtus sezonā guva Raimonds Krollis – 1:1. 47.minūtē vadībā pēc Ivana Želizko “gola” izvirzījās jau turnīra līdervienība “Valmiera” – 2:1, bet Džibrils Gejs 72.minūtē nostiprināja pārsvaru – 3:1.

Spēles otrajā pusē futbolisti nopelnīja deviņas dzeltenās kartītes, mājiniekiem saņemot piecas, kā arī mājinieku aizsargs Martins Marta 79.minūtē saņēma sarkano kartīti par neatrašanos savā vietā. Marta spēli bija uzsācis pamatsastāvā, 77.mnūtē tika nomainīts, minūti vēlāk par neatrašanos sev paredzētajā vietā saņēma dzelteno, bet minūti vēlāk – sarkano kartīti.

Valmierieši pirms sestdienas cīņas bija izcīnījuši 11 uzvaras pēc kārtas, pēdējās septiņās neielaižot savos vārtos nevienu bumbu. Pēdējā aizvadītajā mačā “Valmiera” ar 3:0 uzvarēja “Tukums 2000″/”Telms”. Arī liepājnieki pēdējās sešās spēlēs bija tikuši pie pieciem panākumiem un viena neizšķirta, bet pirms tam piedzīvoja divas neveiksmes. “Liepāja” pēdējā aizvadītajā spēlē tika pie uzvaras pār “Auda” futbolistiem ar 2:1.

Pirmajā komandu tikšanās reizē šosezon ar 3:0 pārāki bija valmierieši. “Valmieras” rindās šosezon desmit vārtus bija guvis Raimonds Krollis, bet ar septiņiem precīziem sitieniem izcēlies Kamilo Mena, kamēr liepājnieku rezultatīvākais spēlētājs ar sešiem vārtiem bija Lukass Villela.

“Daugavpils” “Celtnieka” stadionā ar 1:2 (0:1) piekāpās “Auda” vienībai. Vārtus 22.minūtē viesu labā guva Božo Mikuličs – 1:0. 51.minūtē rezultāta starpību dubultoja Tomislavs Štrkaljs – 2:0. Mača kompensācijas laika trešajā minūtē vienus vārtus atguva Vahtangs Bezarašvili – 1:2. Laukuma saimnieki līdz šim pēdējo panākumu izcīnīja 30.aprīlī, kad ar 1:0 pārspēja “Tukums 2000″/”Telms” futbolistus, un kopš tā laika bija piedzīvojuši piecus zaudējumus.

Tikmēr “Auda” komanda, lai gan bija piedzīvojusi četras neveiksmes pēc kārtas, pirms tam tika pie trim uzvarām, apspēlējot Salaspils “Super Nova” vienību ar 4:1, “Metta” ar 3:2 un Jūrmalas “Spartaku” ar 2:1. Abas komandas šosezon vēl nebija tikušās. “Daugavpilij” trīs vārtus pirms sestdienas bija guvis Viljams Mukvele, kurš mačā nevarēs piedalīties diskvalifikācijas dēļ, bet “Auda” rindās četri vārti bija Tomislava Štrkalja un Staņislavs Krapuhina kontā.

“Metta” laukuma saimnieku lomā spēlēja neizšķirti ar Salaspils “Super Nova” vienību – 1:1 (1:1). 34.minūtē viesus vadībā izvirzīja Jevgenijs Miņins, bet četras minūtes vēlāk izlīdzinājumu panāca Junusa Muritala – 1:1. “Metta” pēdējās četrās aizvadītajās spēlēs bija piedzīvojusi neveiksmes, bet pirms tam ar 3:2 uzvarēja “Tukums 2000″/”Telms”.

Salaspils vienība, kas vēl nebija tikusi pie pirmā panākuma virslīgā, šosezon četrus mačus bija noslēgusi neizšķirti, bet 11 spēlēs cietusi zaudējumu. Pirmajā savstarpējā spēlē šosezon pie panākuma tika “Metta”, uzvarot ar 1:0. Svētdien, noslēdzot 16.spēļu kārtu, tiksies Jūrmalas “Spartaks” un “Tukums 2000″/”Telms”.

Jau ziņots, ka 16.kārtas pirmajā spēlē “Riga” savā laukumā ar 2:0 pārspēja čempioni RFS, pārtraucot pretinieku astoņu uzvaru sēriju. Turnīra tabulas galvgalī ar 41 punktu 16 mačos ir “Valmiera”, bet 38 punkti ir RFS. 35 punktus 16 dueļos sakrājusi “Liepāja”, bet aiz pirmā trijnieka ir “Riga” ar 34 punktiem. Piektajā vietā ar 21 punktu 15 cīņās ir “Auda”, bet aiz tās ar 15 punktiem ierindojas “Daugavpils”. 13 punkti 16 cīņās ir “Metta”, astoņus punktus 14 cīņās sakrājis “Spartaks” un “Tukums 2000″/”Telms”, kamēr pieci punkti 16 mačos ir “Super Nova” vienībai.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu. “Optibet” Nākotnes līgā aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma “Auda”, “Tukums 2000″/TSS un “Super Nova” komandas, pievienojoties virslīgas klubiem. Plānots spēles aizvadīt četros apļos no 11.marta līdz 13.novembrim.