“Optibet” Virslīgas vienīgajā dienas mačā “Valmiera” uzvar”Spartaku”

31/07/2021 22:08

“Optibet” Virslīgā sestdien “Valmiera” savā laukumā pārspēja Jūrmalas “Spartaku” un kļuva par virslīgas līderi.  “Valmiera” pieveica “Spartaku” ar 2:1 (1:1). Vārtus mājiniekiem guva Ibrahims Sovs un Džibrils Gejs, bet viesiem – Ričards Emeka Fraidejs.

Sovs izcēlās jau otrajā minūtē no soda laukuma vidus ar kāju raidot bumbu vārtu labajā stūrī – 1:0. 30.minūtē Raimonds Krollis pēc brīvsitiena no labās malas bija acīgākais vārtu priekšā, izklupienā raidot bumbu vārtu kreisajā apakšējā stūrī, taču tiesneši fiksēja aizmuguri. 45.minūtē pēc Oluvatimilehina Abioduna Ogunniji piespēles no soda laukuma kreisās puses vārtus ar galvu guva Fraidejs, no vārtsarga laukuma līnijas raidot bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī – 1:1. Mača 57.minūtē “Valmieru” vadībā izvirzīja Gejs. Neskatoties uz asumiem spēles beigās un vairākām dzeltanajām kartītēm abās laukuma pusēs, valmierieši noturēja pārsvaru.

Pēc šīs spēles virslīgā pirmo vietu ar 44 punktiem 19 spēlēs ieņem “Valmiera”, otrā ar 43 punktiem 17 dueļos ir atguvusi RFS, 41 punkts ir “Riga” 19 spēlēs. Aiz pirmā trijnieka ar 31 punktu 17 mačos ir “Liepāja”, kam seko “Daugavpils” ar 27 punktiem 18 cīņās un “Spartaks” ar 24 punktiem 20 spēlēs. 18 punkti 20 mačos ir “Metta”, bet “Noah Jurmala” ar trim punktiem 28 mačos ir pēdējā vietā.

Valmierieši labi iesāka sezonu, bet pēdējā uzvara laukumā ir izcīnīta 2.jūlijā, mājās apspēlējot “Daugavpili” ar 4:0. Pēc tam Eiropas Konferences līgas pirmās sezonas startā divu spēļu summā ar 1:2 (1:2 un 0:0) nācās piekāpties Lietuvas komandai Marijampoles “Sūduva”, bet 18.jūlija spēlē pret Daugavpils “Noah Jurmala” tika svinēta 3:0 uzvara pēc tehniskā zaudējuma piešķiršanas pretiniekiem.

Tikmēr jūrmalnieki pēc triju uzvaru sērijas pēdējās spēlēs ar 2:3 bija piekāpušies “Riga” un ar 1:2 – RFS. Mačā brīdinājumu dēļ nevarēja piedalīties Jūrmalas “Spartaka” pussargs Kvadvo Asamoā. Šosezon abas komandas savstarpējās spēlēs bija uzvarējušas savā laukumā – “Valmiera” ar 2:0, “Spartaks” ar 1:0. “Valmieras” uzbrukuma līderis ar astoņiem gūtiem vārtiem bija Raimonds Krollis, kurš tika atzīts par līgas otrā apļa labāko jauno spēlētāju. Ibrahims Sovs bija guvis piecus vārtus, bet Džibrils Gejs – četrus. “Spartaka” rindās šosezon rezultatīvākais pirms spēles bija Leonels Vambā ar septiņiem gūtiem vārtiem un Ričards Emeka Fraidejs ar pieciem “goliem”.

Virslīgas sezonu uzsāka deviņas komandas, bet čempionāta gaitā vispirms par izstāšanos paziņoja titulētākā no deviņām komandām “Ventspils”, bet pēc tam – arī skandāliem apvītā Daugavpils “Noah Jurmala”. Šī gada virslīgas čempions noskaidrosies četru apļu turnīrā. Sākotnēji tika ziņots, ka kalendārs tiks veidots tā, lai būtu pēc iespējas ērtāks futbola līdzjutējiem. Tāpat tika solīts, ka spēles tikpat kā nepārklāsies, turklāt kārtas pārsvarā tiks izspēlētas divās – trijās dienās.