Organizatori vēlas turpināt rīkot Latvijas-Igaunijas čempionātu arī nākamsezon

BK
"Ventspils" triumfē apvienotas līgas finālā | Foto: estlatbl.com

Latvijas Basketbola savienība (LBS), Igaunijas Basketbola federācija un “Pafbet” vēlas turpināt rīkot “Pafbet” Latvijas – Igaunijas līgas (LIBL) sacensības arī 2020./2021.gada sezonā, ceturtdien ziņoja LBS.

Kaut gan Covid-19 pandēmijas dēļ pagaidām trūkst skaidrības par iespējām tuvākajā laikā atjaunot basketbola komandu darbību un sacensību norisi, LBS, Igaunijas Basketbola federācija un starptautiskā azartspēļu izklaides uzņēmuma “Paf” pārstāvji apliecinājuši vēlmi 2020./2021.gada sezonā turpināt attīstīt LIBL projektu.

“Basketbola laukumos latvieši un igauņi vienmēr bijuši principiāli konkurenti, bet, domājot un rūpējoties par basketbola saimniecības attīstību, – uzticami sabiedrotie,” par sadarbības projektu saka LBS prezidents Raimonds Vējonis.

“Latvijas klubu atbalsts LIBL projektam ir nepārprotama zīme, ka, kopā strādājot, kļūsim stiprāki.”

“Mēs zinām, ka koronavīrusa krīze ietekmēs visu sporta sistēmu, un basketbols nav izņēmums. Tomēr abu valstu klubi, fani, sponsori un basketbola federācijas vēlas, lai vienotā līga turpinātu darbību,” par projekta lietderību abām valstīm saka Igaunijas Basketbola federācijas prezidents Jāks Salumets. “Skatītāju skaits klātienē, televīzijā un internetā ir palielinājies, salīdzinot ar pagājušo sezonu. Formāts ir pievilcīgs visām pusēm, un mēs vēlamies turpināt uzlabot līgas kvalitāti, strādājot kopā ar latviešu kolēģiem un līgas ģenerālsponsoru “Pafbet”.”

“Par spīti pēkšņai sezonas atcelšanai pandēmijas dēļ mūsu pirmais gads kā LIBL sponsoriem ir bijis ļoti pozitīvs,” apmierināts ir arī “Pafbet” menedžeris Igaunijā Allars Levandi. “Sadarbība ar līgas organizētājiem bijusi veiksmīga, un esam priecīgi redzēt, ka tik īsā laikā izdevies izveidot arī virtuālu basketbola līgu ar klubu līdzdalību. Mēs ticam, ka jaunā sezona sāksies laikā un varēsim sadalīt titulus. Ceru, ka mums ir izdevies līdzjutējiem palielināt sportisko intrigu gan mājās, gan basketbola laukumā. “Pafbet” turpinās atbalstīt sportu.”

LIBL pirmajos divos čempionātos 2018./2019. un 2019./2020.gada sezonā piedalījās 15 vīriešu klubu komandas. Par līgas pirmajiem čempioniem 2019.gada aprīlī kļuva “Ventspils”, bet 2020.gada sezona netika pabeigta, jo nepilnu mēnesi pirms sacensību beigām Covid-19 pandēmijas dēļ abās

valstīs tika aizliegta sporta sacensību rīkošana.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par