Orientieristam Bertukam 15.vieta pasaules čempionāta vidējās distances sacensībās

04/08/2015 19:59

Invernesa (Skotija), 4.aug., LETA. Divkārtējais medaļnieks Edgars Bertuks otrdien izcīnīja 15.vietu Skotijā notiekošā pasaules čempionāta vidējās distances sacensībās.

Distanci Bertuks veica 36 minūtēs un 38 sekundēs, kas bija par divām minūtēm un 15 sekundēm lēnāk nekā sacensību uzvarētājam Danielam Hubmanim no Šveices.

Savukārt 34.vietā ierindojās Andris Jubelis, kurš bija par divām minūtēm un 28 sekundēm lēnāks nekā Bertuks.

Kā zināms, Bertuks 2012.gadā triumfēja vidējās distances sacensībās, pievienojot bronzas godalgu garajā distancē, bet gadu vēlāk atkal bija trešais garajā distancē. Bertuka trīs izcīnītās godalgas ir līdz šim vienīgās Latvijai pasaules čempionātos.

Tikmēr sieviešu konkurencē šajā pašā distancē Latvijas orientieriste Laura Vīķe izcīnīja 18.vietu. Par sacensību uzvarētāju kļuva Zviedrijas sportiste Annika Billstama, kura distanci veica 35 minūtēs un 46 sekundēs. Vīķe čempionei zaudēja piecas minūtes un 27 sekundes.

Cita Latvijas sportiste Inga Dambe bija par minūti un 35 sekundēm lēnāka nekā Vīķe, tādējādi ieņemot 28.vietu, bet Līga Valdmane, kas atpalika vēl par trīs minūtēm un 55 sekundēm, palika 43.ātrākā 71 sportistes vidū.

Kā zināms, svētdien notikušajās sporta sacensībās 34.vietu izcīnīja Artūrs Pauliņš, 36.pozīcijā palika Dāvis Dišlers, bet 38.vietā ierindojās Andris Jubelis. Tikmēr sprinta kvalifikāciju nepārvarēja Kristīne Kokina-Bertuka, Dambe un Valdmane.

Tāpat Latvijas komanda sestdien guva 19.vietu sprinta stafetes sacensībās.

Čempionāta turpinājumā trešdien notiks stafete, bet piektdien sportisti sacentīsies garajā distancē.

Latvijas Orientēšanās federācija izlasei izvirzījusi mērķi sasniegt vismaz vienu rezultātu labāko desmitniekā.

Latviju šajās sacensībās pārstāv desmit sportisti. Šogad Latvijas izlasei slimību dēļ nepalīdz Mārtiņš Sirmais un Kalvis Mihailovs, bet Aija Skrastiņa izlēmusi pārtraukt karjeru starptautiska līmeņa sacensībās.

Kā zināms, 2018.gadā pasaules čempionāts risināsies Latvijā.