Orientieriste Vīķe izcīna 18.vietu pasaules čempionāta vidējās distances sacensībās

04/08/2015 18:52

Invernesa (Skotija), 4.aug., LETA. Latvijas orientieriste Laura Vīķe otrdien izcīnīja 18.vietu Skotijā notiekošā pasaules čempionāta vidējās distances sacensībās.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Zviedrijas sportiste Annika Billstama, kura distanci veica 35 minūtēs un 46 sekundēs. Vīķe čempionei zaudēja piecas minūtes un 27 sekundes.

Tikmēr Inga Dambe, kura distanci veica 42 minūtēs un 48 sekundēs, ieņēma 28.vietu, bet Līga Valdmane ar 46 minūtēm un 43 sekundēm palika 43.ātrākā 71 sportistes vidū.

Kā zināms, svētdien notikušajās sporta sacensībās 34.vietu izcīnīja Artūrs Pauliņš, 36.pozīcijā palika Dāvis Dišlers, bet 38.vietā ierindojās Andris Jubelis. Tikmēr sprinta kvalifikāciju nepārvarēja Kristīne Kokina-Bertuka, Dambe un Valdmane.

Tāpat Latvijas komanda sestdien guva 19.vietu sprinta stafetes sacensībās.

Čempionāta turpinājumā trešdien notiks stafete, bet piektdien sportisti sacentīsies garajā distancē.

Latvijas Orientēšanās federācija izlasei izvirzījusi mērķi sasniegt vismaz vienu rezultātu labāko desmitniekā.

Latviju šajās sacensībās pārstāv desmit sportisti, tajā skaitā divkārtējais medaļnieks Edgars Bertuks, kurš 2012.gadā triumfēja vidējās distances sacensībās, pievienojot bronzas godalgu garajā distancē, bet gadu vēlāk atkal bija trešais garajā distancē. Bertuka trīs izcīnītās godalgas ir līdz šim vienīgās Latvijai pasaules čempionātos. Šogad Latvijas izlasei slimību dēļ nepalīdz Mārtiņš Sirmais un Kalvis Mihailovs, bet Aija Skrastiņa izlēmusi pārtraukt karjeru starptautiska līmeņa sacensībās.

Kā zināms, 2018.gadā pasaules čempionāts risināsies Latvijā.