OS 11. diena: Varholms labo pasaules rekordu 400 metru barjersprintā

03/08/2021 22:04
Nokopēts
Karstens Varholms

Brīvā stila cīņa

Amerikāņu brīvā stila cīkstone Tamīra Marjama Mensaha-Stoka uzvarējusi Tokijas olimpisko spēļu sacensībās svara kategorijā līdz 68 kilogramiem.  Amerikāniete fināla cīņā ar 4:1 pēc punktiem bija pārāka par Blesingu Oborududu no Nigērijas.

Bronzas medaļu šajā disciplīnā ieguva ukrainiete Alla Čerkasova, kura ar 2:0 izcīnīja uzvaru, piespiežot paklājam plecus, pār Saru Došo no Japānas.  Otru bronzas medaļu ieguva Mērima Žumanazarova no Kirgizstānas. Cīņā pret Mongolijas cīkstoni Batsecegu Soronzonboldu viņa uzvarēja ar 10:1, piespiežot paklājam plecus.

Grieķu-romiešu cīņa

Grieķu-romiešu stila cīkstonis Tamāšs Lērincs no Ungārijas otrdien izcīnīja zelta medaļu Tokijas olimpisko spēļu svara kategorijā līdz 77 kilogramiem. 34 gadus vecis ungārs fināla cīņā ar 2:1 pēc punktiem uzvarēja Akžolu Mahmudovu no Kirgizstānas.

Savukārt bronzas medaļu izcīnīja Šohei Jabiku, kurš ar 13:1 pēc tehniskā pārākuma ar pretinieka punktiem pārspēja Mohammadali Geraeju no Irānas. Otra bronzas medaļa nonāca pie azerbaidžāņa Rafiga Husejnova, kurš ar 4:1 pēc punktiem uzvarēja Karapetu Čaljanu no Armēnijas.

Savukārt grieķu-romiešu cīņā svara kategorijā līdz 97 kilogramiem uzvarēja Musa Jevlojevs no Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandas. Finālā krievs ar 5:1 pēc punktiem pārspēja armēni Arturu Aleksanjanu.

Bronzas cīņās uzvarēja Tadeušs Mihaliks no Polijas un Mohammadhādi Saravi no Irānas. Mihaliks ar 10:0 ar tehnisko pārākumu bez pretinieka punktiem uzvarēja Aleksu Gergē Sēki no Ungārijas, bet Saravi ar 9:1 pēc punktiem pārspēja Somijas cīkstoni Arvi Martinu Savolainenu. Tokijas olimpisko spēļu sacensības cīņas sporta veidos norisinās no 1. līdz 7.augustam.

Futbols

Iepriekšējo olimpisko spēļu čempione futbolā Brazīlijas izlase spērusi soli tuvāk titula aizstāvēšanai, pusfinālā uzvarot Meksiku, un Tokijas olimpisko spēļu finālā spēkiem mērosies ar Spāniju. Brazīlijas vīriešu futbola izlase pēcspēles soda sitienu sērijā ar 4:1 (0:0, 0:0, 0:0, 4:1) pārspēja Londonas olimpisko spēļu čempioni Meksiku.

2016.gada olimpisko spēļu fināla atkārtojumā Brazīlijas rindās savu iespēju izmantoja Dani Alvešs, Gabriēls Martinelli, Brunu Gimaraišs, Reinjers Žesušs Karvāļu, bet meksikāņu rindās precīzs bija tikai Karloss Rodrigess. Brazīlijas vīriešu futbola izlasei šis būs piektais olimpisko spēļu fināls. Pirmo zelta medaļu Brazīlijas futbolisti izcīnīja pirms pieciem gadiem, kad kā mājinieki fināla spēlē soda sitienu sērijā pārspēja Vācijas izlasi.

Tokijas olimpisko spēļu finālā Brazīlijas izlasei pretī stāsies Spānija, kas otrdien papildlaikā ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) uzvarēja mājinieci Japānu.  115.minūtē pēc Mikela Ojarsavala piespēles precīzi Japānas vārtos bumbu raidīja Marko Asensio.  Kopš 1992.gada Spānija ir kvalificējusies piecām olimpiskajām spēlēm, tostarp 1992.gadā Barselonā izcīnīja zelta medaļu, bet 2000.gadā Sidnejā – sudraba medaļu.

Japāna un Meksika par Tokijas olimpisko spēļu bronzas medaļu cīnīsies piektdien, bet sestdien tiks noskaidrots olimpiskā čempiona titula futbolā ieguvējs.

800 metru sprints

Amerikāniete Atinga Mu otrdien olimpiskajās spēlēs Tokijā vieglatlētikas sacensībās no sākuma līdz beigām bija vadībā, izcīnot uzvaru 800 metru skrējienā. 19 gadus vecā Mu pēdējā līkumā aizbēga no sāncensēm un uzvaru sasniedza ar jaunu valsts rekordu – minūte un 55,21 sekunde. Tā bija ASV sportistu pirmā uzvara šajā distancē 53 gadu laikā.

Otro vietu ar jaunu Lielbritānijas rekordu izcīnīja arī 19 gadus vecā Kīlija Hodkinsone, distanci veicot minūtē un 55,88 sekundēs. ASV ieguva arī bronzu, Reivinai Rodžersai distanci veicot minūtē un 56,81 sekundē. Mu, kura visu sezonu bija izcēlusies ar savu drosmīgo skriešanas stilu, ir kļuvusi par otro amerikānieti, kura ieguvusi zeltu 800 metros. 1968.gadā Mehiko tas izdevās Medelinai Meningai

200 metru sprints

Jamaikas pārstāve Eleina Tompsone-Hera pārrakstīja vēsturi, pēc uzvaras 200 metros fiksējot vēl nebijušu “double-double” sieviešu sprintā. Tompsone-Hera uzvarēja arī 2016.gada olimpisko spēļu Riodežaneiro 100 un 200 metru distancēs. Jau ziņots, ka sestdien viņa nosargāja savu čempiones titulu 100 metros, bet otrdien – 21,53 sekundēs, kas ir jauns valsts rekords, veica 200 metrus, iegūstot ceturto zelta medaļu. Viņas kontā ir arī Riodežaneiro sudrabs par dalību 4×100 metru stafetē Jamaikas komandas rindās.

Namībijas pārstāve Kristīne Mboma sudrabu ieguva, distanci veicot 21,81 sekundē, kas ir jauns pasaules U-20 rekords, bet ASV sportiste Gabriela Tomasa izcīnīja bronzu ar rezultātu 21,87 sekundes. Vēl par septiņām sekundes simtdaļām lēnāk skrēja uzvarētājas tautiete divkārtējā olimpiskā čempione 100 metros Šellija-Anna Freizere-Praisa, piektā ar rezultātu 22,27 sekundes bija Kotdivuāras pārstāve Marī Žozē Talū, bet astoto vietu ar finišu tieši 24 sekundēs sasniedza igauņu daudzcīņnieka Maicela Uibo sieva Bahamu salu pārstāve Šona Millere-Uibo.

29 gadus vecās Tompsones-Hēras uzrādītais laiks bija otrais ātrākais disciplīnas vēsturē pēc Florensas Grifitas Džoineres pasaules rekorda (21,34), kas sasniegts dopinga laikmetā 1988.gada Seulas olimpiskajās spēlēs. Tompsone-Hēra ne tikai kļuvusi par pirmo sievieti, kura izcīnījusi “double-double” 100 un 200 metru sacensībās, bet arī kļuvusi par vienīgo vieglatlēti pasaulē, kura izcīnījusi četras olimpiskās zelta medaļas individuālajās disciplīnās. Mboma sudrabu izcīnīja distances beigu daļā, apsteidzot Tomasu un Freizeri-Praisu pēdējos 20 metros.

Vesera mešana

Poliete Anita Vlodarčika otrdien Tokijas olimpiskajās spēlēs kļuva par pirmo sievieti, kura vieglatlētikā trīs reizes pēc kārtas uzvarējusi vienā olimpisko spēļu disciplīnā. 35 gadus vecā poliete, kura zeltu vesera mešanā izcīnīja arī 2012. un 2016.gada spēlēs Londonā un Rio, otrdien dominēja sektorā, uzvarot ar metienu 78,48 metru tālumā.

Viņa par 1,45 metriem apsteidza sudraba medaļnieci Dženu Vanu no Ķīnas (77,03 m), bronzu izcīnot uzvarētājas tautietei Malvinai Kopronai (75,49 m). “Es jūtos labi,” sacīja Vlodarčika. “Es sapņoju kļūt par vesera mešanas karalieni. Man bija savainojums, un pēc tā atgriezos sektorā tieši laikā, izcīnot olimpisko medaļu.”

Pēc pirmā mēģinājuma, kad veseris trāpīja sektoru norobežojošajā tīklā, Vlodarčika pārņēma vadību ar otrajā mēģinājumā sasniegto 76,01 metru, trešajā aizmetot veseri 77,44 metrus un piektajā – 78,48 metrus. Tā bija ceturtā reize Tokijā, kad kāda no vieglatlētēm mēģināja kļūt par trīskāršo olimpisko čempioni. Iepriekš tas neizdevās jamaikietei Šellijai Annai Freizerei-Praisai 100 metros (viņa uzvarēja 2008. un 2012.gadā), jaunzēlandietei Valērijai Adamsai lodes grūšanā (2008. un 2012.gadā) un horvātietei Sandrai Perkovičai diska mešanā (2012. un 2016.).

Vana atņēma sudrabu Kopronai ar pēdējo metienu. Pirms tam viņa no polietes atpalika par 19 centimetriem.

Kārtslēkšana

Zviedrijas pārstāvis Armands Duplantis otrdien Tokijas olimpiskajās spēlēs vieglatlētikā izcīnīja zeltu kārtslēkšanas sacensībās. ASV dzimušajam zviedram uzvarai pietika ar 6,02 metriem, ko viņš pārvarēja pirmajā mēģinājumā. Ar pirmo lēcienu tika pārvarēta latiņa arī 5,55, 5,80, 5,92 un 5.97 metru augstumā.

Pēc uzvaras sportists trīsreiz mēģināja iekarot arī 6,19 metru augstumu, kas būtu jauns pasaules rekords, taču nesekmīgi. Pirmajā lēcienā viņš jau bija latiņu pārvarējis, aizskarot to ar krūtīm, otrajā viņš netika līdz latiņai, bet trešajā aizskāra latiņu ar kājām.

Amerikānis Kristofers Nilsens izcīnīja sudrabu ar personisko rekordu 5,97 metri, bet 2016.gada spēļu čempions Riodežaneiro Brazīlijas sportists Tjagu Brazs da Silva mājās vedīs bronzu (5,87 m). 2012.gada olimpiskais čempions francūzis Reno Lavilenī veica vien 5,70 metrus un palika astotajā vietā.

400 metru barjersprints

Norvēģijas vieglatlēts Karstens Varholms otrdien Tokijas olimpisko spēļu finālā laboja pasaules rekordu 400 metru barjersprintā, izcīnot zelta medaļu. Superātrajā fināla skrējienā Varholms finišēja 45,94 sekundēs, paša pirms mēneša sasniegto rekordu labojot par 0,76 sekundēm.

Sudraba medaļu ar jaunu Ziemeļamerikas rekordu – 46,17 sekundēm – izcīnīja ASV barjersprinteris Rejs Bendžamins. Bronzas godalga un jauns Dienvidamerikas rekords bija brazīlietim Alisonam dos Santusam, kurš finišēja 46,72 sekundēs. Finiša taisnes sākumā Bendžamins pietuvojās Varholmam un teju nonāca līdzās norvēģim, taču pēc pēdējās barjeras olimpiskais čempions sāncensim neatstāja nekādas cerības. Ceturtās vietas ieguvējs Kirons Makmāsters finišēja 47,08 sekundēs un laboja Britu Virdžīnu rekordu. Ar savu sezonas labāko rezultātu piektais bija Kataras skrējējs Abderrahmans Samba, kurš finiša līniju šķērsoja 47,12 sekundēs.

Sestās vietas ieguvējs Jasmani Kopello no Turcijas ar 47,81 sekundi atkārtoja nacionālo rekordu, bet Rasmusa Megi finišs 48,11 sekundēs ļāva viņam labot Igaunijas rekordu. Astotais finišēja itālis Alesandro Sibilio (48,77 sekundes). Pēdējo divu pasaules čempionātu uzvarētājs, 25 gadus vecais Varholms 1.jūlijā šo distanci skrēja 46,70 sekundēs, amerikāņa Kevina Janga 29 gadus veco rekordu labojot par astoņām sekundes simtdaļām. Otrdien Tokijā vieglatlētikas sacensībās tiks dalīti seši medaļu komplekti.

Tāllēkšana

Vācijas vieglatlēte Malaika Mihambo otrdien kļuva par Tokijas olimpisko spēļu čempioni tāllēkšanā. Mihambo pirms pēdējās sērijas ar 6,95 metru tālu lēcienu bija otrā vien divus centimetrus aiz 2012.gada olimpisko spēļu čempiones un 2016.gada vicečempiones Britnijas Rīsas no ASV.

Pēdējā mēģinājumā vāciete lēca tieši 7,00 metru tālumā, bet Rīsa par 16 centimetriem tuvāk, tādējādi otrajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas samierinoties ar sudrabu. Tāpat kā Rīsa, 6,97 metru tālumā lēca Nigērijas sportiste Ese Brume. Salīdzinot otru labāko rezultātu, sudrabs tika amerikānietei – 6,95 pret 6,90 metriem. Septiņas finālistes iepriekš karjerā bija sasniegušas septiņu metru atzīmi, bet otrdien tik tālu lēca vien čempione. 27 gadus vecā Mihambo ir patreizējā pasaules čempione.

Smaiļošana

Titulētā Jaunzēlandes smaiļotāja Līza Keringtona otrdien izcīnīja divas zelta medaļas Tokijas olimpisko spēļu kanoe sprinta sacensībās. Dienas pirmajā finālā – 200 metros smaiļošanā – 32 gadus vecā Keringtona finišēja 38,120 sekundēs, kas ir olimpisko spēļu labākais rezultāts. Keringtona šajā distancē uzvarējusi trīs olimpiskajās spēlēs pēc kārtas. Spāniete Teresa Portela atpalika 0,763 sekundes, bet dāniete Emma Ostranda Jergensena bija 0,781 sekundi lēnāka par uzvarētāju.

Apmēram 70 minūtes pēc tam finālā divniekiem 500 metros Keringtona uzvarēja kopā ar Keitlinu Regalu, Jaunzēlandes duetam finišējot vienā minūtē un 35,785 sekundēs, kas arī ir jauns olimpisko spēļu labākais rezultāts.  Polietes Karolina Naja un Anna Pulavska bija 0,968 sekundes lēnākas, bet cīņa par bronzu noritēja starp diviem Ungārijas duetiem, pie godalgām tiekot Danutai Kozakai un Dorai Bodoņi, kuras zaudēja 1,082 sekundes. Keringtona šajās olimpiskajās spēlēs startēs arī 500 metru vieninieku un 500 metru četrinieku sacensībās.

Tikmēr 1000 metros vīriešiem pirmās divas vietas izcīnīja Ungārijas smaiļotāji. Uzvara ar jaunu olimpisko spēļu labāko rezultātu – trīs minūtēm un 20,643 sekundēm – bija Bālintam Kopašam, 1,788 sekundes atpalika Ādams Varga, bet 1,835 sekundes zaudēja portugālis Fernandu Pimenta. Zīmīgi, ka Ungārijas smaiļotāji otrdien nodrošināja savai valstij vēsturē 500.olimpisko medaļu. Šādu robežu sasniegušas tikai deviņas valstis.

Tikmēr kanoe airēšanā 1000 metru divnieku sacensībās uzvarēja kubieši Sergejs Torress-Madrigals un Fernando Dajans Horhe-Enrikess ar jaunu olimpisko spēļu labāko laiku (3:24.995). Ķīnieši Hao Liu un Penfei Džens finišēja 0,203 sekundes vēlāk, bet vācieši Sebastians Brendels un Tims Hekers zaudēja 0,620 sekundes. Ceturtdien un sestdien kanoe sprintā tiks sadalīti vēl astoņi medaļu komplekti.

Burāšana

Lielbritānijas burātāji Dilans Flečers un Stjuarts Bithels otrdien izrāva negaidītu uzvaru Tokijas olimpisko spēļu sacensībās “49er” klasē. Sacensībās burātāji aizvadīja 12 braucienus, pēc kuriem labākie desmit aizvadīja vēl četrus braucienus, iegūto pozīciju reizinot ar divi. Summējot rezultātus, netika ņemts vērā sliktākais no 12 braucieniem pirmajā sacensību fāzē.

Pirms medaļu flotes vadībā bija jaunzēlandieši Pīters Bērlings un Blērs Taks, kuri britu duetu apsteidza par četriem punktiem. Otrajā fāzē uzvarēja Lielbritānijas burātāji un tika pie diviem punktiem, bet jaunzēlandieši bija trešie, tādējādi pievienoja sešus punktus. Pēdējā braucienā briti tikai par nieka divām sekundēm apsteidza vāciešus Ēriku Hailu un Tomasu Plešelu. Summā gan Lielbritānijas, gan Jaunzēlandes burātājiem bija 58 punkti, bet medaļu sacīkstēs uzrādītais labākais rezultāts pie zelta ļāva tikt Flečeram un Bithelam. Vāciešiem 70 punkti un trešā vieta.

Bērlings un Taks pirms pieciem gadiem kļuva par čempioniem šajā klasē, bet 2012.gadā izcīnīja sudrabu. Hails un Plešels otrajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas guva bronzas godalgas. Tikmēr sievietēm “49er FX” klasē olimpisko čempioņu titulu nosargāja brazīlietes Martine Graela un Kaena Kunze. Viņām jau pirms medaļu braucieniem bija komfortabls pārsvars, tāpēc noslēdzošajā fāzē brazīlietes varēja atļauties finišēt trešās. Viņām summā bija 76 punkti, ar 83 sekoja vācietes Tīna Luca un Suzanna Boike, bet trešās ar 88 punktiem bija nīderlandietes Annemīka Bekeringa un Annete Dīca. Šajās klasēs finālcīņām bija jānotiek pirmdien, bet vājā vēja dēļ tās tika pārceltas uz otrdienu. Lai sacīkstes būtu godīgas, vēja ātrumam jābūt vismaz seši mezgli, bet otrdienas vidū tika solīti apmēram 10-12 mezgli.

Tikmēr “Finn” klasē olimpiskā čempiona titulu nosargāja Lielbritānijas burātājs Džailss Skots. Britu burātāji šajā klasē uzvarējuši visās sešās olimpiskajās spēlēs kopš 2000.gada. Skots iekrāja 36 punktus, 39 punkti un sudrabs bija ungāram Žomboram Berecam, bet 51 punktu guva bronzu ieguvušais spānis Hoans Kardona-Mendess. Bagātās sacensību dienas noslēgumā “Nacra 17” klasē pārliecinošu uzvaru svinēja itāļi Rudžero Tita un Katerīna Banti, kuri finālraundā bija sestie, bet pamatsacensībās iekrātais handikaps ļāva tikt pie zelta. Itāļi uzvarēja ar 35 punktiem, par desmit punktiem vairāk bija britiem Džonam Gimsonam un Annai Bērnetei, bet 63 punktus guva vācieši Pauls Kolhofs un Alisa Štulemmere. Trešdien būs mači sievietēm un vīriešiem “470” klasē.

Daiļlēkšana

Ķīnas daiļlēcējs Siji Sje otrdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu sacensībās no trīs metru tramplīna, finālā pārspējot savu tautieti Dzjuaņu Vanu, ar kuru kopā iepriekš izcīnīja zeltu sinhronajā daiļlēkšanā. Vans pēdējā lēcienā par četrarpus priekšējo salto saliecoties saņēma 102,60 punktus un izdarīja pieteikumu uz uzvaru. Tomēr Sje ar tādu pašu lēcienu dabūja tikpat punktu un nosargāja uzvaru.

Sje summā bija 558,75 punkti, Vans sacensības noslēdza ar 534,90 punktiem, bet stabila trešā vieta ar 518,00 punktiem bija Džekam Loferam no Lielbritānijas. Pirms pieciem gadiem Ķīna dominēja daiļlēkšanas sacensībās, kur izcīnīja septiņas no astoņām zelta medaļām. Par “sapņu komandu” dēvētā Ķīnas izlase arī Japānā jau samierinājusies ar vienu zaudējumu, jo pirmdien sinhronajā daiļlēkšanā no desmit metru torņa izcīnīja briti. Tokijas olimpisko spēļu sacensības daiļlēkšanā turpināsies līdz 7.augustam.

Riteņbraukšana

Vācijas riteņbraucējas otrdien Japānas pilsētā Šizuokā Tokijas olimpisko spēļu sacensībās riteņbraukšanā trekā ar jaunu pasaules rekordu uzvarēja četru kilometru komandu iedzīšanas sacensībās. Sasniedzot trešo pasaules rekordu tikpat startos Tokijas spēlēs, vācietes Franciska Brause, Liza Brennauere, Liza Kleina un Mīke Krēgere finālā sagrāva Lielbritānijas sportistes, finišējot pēc četrām minūtēm un 4,242 sekundēm.

Vācu kvartets uzlaboja pasaules rekordu kvalifikācijā, priekšbraucienā un finālā, divu dienu laikā uzlabojot iepriekšējo rekordu par gandrīz sešām sekundēm. Lielbritānija finišēja 6,365 sekundes vēlāk. Bronzas medaļas izcīnīja ASV, kas mazajā finālā uzvarēja Kanādu, finišējot pēc četrām minūtēm un 8,040 sekundēm. Kanāda trekā pavadīja 2,512 sekundes ilgāk. Tas olimpiskajās spēlēs bija pirmais zelts Vācijai šajā disciplīnā. Lielbritānija bija ierindojusies pirmajā vietā pirmajās divās spēlēs, kad šī disciplīna bija spēļu programmā, – Londonā un Riodežaneiro.

Nīderlandes trekisti otrdien Šizuokā olimpisko spēļu treka riteņbraukšanas sacensību finālā vīriešu komandu sacensībās sprintā pārtrauca Lielbritānijas 17 gadu uzvaru sēriju olimpiskajās spēlēs. Nīderlande komanda – Rojs van den Bergs, Harijs Lavreisens un Džefrijs Hohlands finālā sasniedza jaunu olimpisko rekordu – 41,369 sekundes, kas bija par vairāk nekā trim sekundēm ātrāk nekā Lielbritānijai (44,589). Zelta medaļu ieguva arī Nīderlandes komandas ceturtais dalībnieks Matejs Bihli. Pirms pieciem gadiem Riodežaneiro uzvaru svinēja Lielbritānija, bet Nīderlandes vienība bija vien sestā. Bronzas medaļas ieguva Francija, kas distanci veica 42,331 sekundē. Ceturtā ar laiku 44,013 sekundes palika Austrālija.

Vingrošana

Ķīnas vingrotājs Dzjinjuaņs Dzou otrdien Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja zelta medaļu vingrojumā līdztekās, bet ASV vingrošanas zvaigzne Simona Bailsa atgriezās arēnā ar izcīnītu trešo vietu sacensībās uz baļķa. 23 gadus vecais divkārtējais pasaules čempions, kurš pagājušajā nedēļā izcīnīja bronzas medaļu komandu sacensībās, finālā saņēma 16,233 punktus. Vācietis Lukass Dauzers ar 15,700 punktiem izcīnīja sudraba medaļu, bet bronzu ar 15,633 punktiem ieguva Ferhats Aridžans no Turcijas.

Otrdien Bailsa, kura atsauca dalību lielākajā daļā sacensību Tokijas olimpiskajās spēlēs, kā iemeslu minot psihiskās veselības problēmas, atgriezās arēnā un sieviešu individuālajās sacensībās uz baļķa izcīnīja bronzas medaļu, atpaliekot no divām Ķīnas sportistēm. Šajā disciplīnā uzvarēja ķīniete Čeņčeņa Guaņa, kura finālā ieguva 14,633 punktus, bet sudraba medaļu izcīnīja viņas tautiete Sjidzjina Tana, kura finālā saņēma 14,233 punktus. Bailsas vērtējums bija 14,000 punkti.

24 gadus vecā Bailsa, kura 23 reizes triumfējusi pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs, Tokijā ASV komandai palīdzēja izcīnīt sudraba medaļu, lai gan no sacensībām izstājās, bet pēc tam nebija piedalījusies nevienās individuālajās sacensībās. Vīriešu sacensībās vingrojumā uz stieņa otrdien tiks sadalīts pēdējais medaļu komplekts Tokijas olimpiskajās spēlēs vingrošanas disciplīnās.

Pēdējo zelta medaļu Tokijas olimpisko spēļu vingrošanas sacensībās izcīnīja japānis Daiki Hašimoto, kurš otrdien uzvarēja vingrojumā uz stieņa. Hašimoto finālā ieguva 15,066 punktus, apsteidzot horvātu Tinu Srbiču, kurš saņēma 14,900 punktus. Bronzas medaļu izcīnīja Ņikita Nagornijs no Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandas, sakrājot 14,533 punktus. Līdz ar to Tokijas olimpisko spēļu vingrošanas sacensības ir beigušās. Visvairāk medaļu vingrošanā Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja Ķīna, kuras sportisti ieguva astoņas godalgas – trīs zelta, trīs sudraba un divas bronzas. Astoņas medaļas – divas zelta, divas sudraba un četras bronzas tika arī OKR komandai, bet ASV sportisti izcīnīja sešas medaļas – pa divām no katra kaluma. Mājinieces Japānas kontā piecas medaļas vingrošanā – divas zelta, viena sudraba un divas bronzas. Kopumā Tokijas olimpiskajās spēlēs vingrošanas sacensībās vismaz vienu medaļu ieguva 17 delegācijas.

Bokss

Kubietis Roniels Iglesiass otrdien Tokijas olimpiskajās spēlēs uzvarēja fināla cīņā svara kategorijā līdz 69 kilogramiem, izcīnīnot savu otro olimpisko zelta medaļu boksā. 32 gadus vecais bokseris Japānas galvaspilsētā finālā pēc punktiem ar 5:0 pārspēja britu cerību Petu Makkormaku, Londonas zeltam 2012.gadā un bronzai 2008.gada Pekinā svara kategoriju zemāk pievienojot vēl vienu zelta medaļu.

26 gadus vecajam Makkormakam nācās samierināties ar sudrabu. Viņa dvīņubrālis Lūks Tokijā svara kategorijā līdz 63 kilogramiem zaudēja astotdaļfinālā. Bronzas medaļas šajā svara kategorijā izcīnīja Īrijas bokseris Eidens Volšs un Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandas pārstāvis Andrejs Zamkovojs. Sieviešu sacensībās svara kategorijā līdz 57 kilogramiem uzvarēja mājniece Sena Irie, kura finālā pēc tiesnešu lēmuma ar 5:0 pieveica filipīnieti Nestiju Petesio. Bronzas medaļas šajā kategorijā ieguva britu sportiste Kerisa Artingstola un itāliete Irma Testa.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām