OS 17.diena: Somija un ROC spēlēs hokeja turnīra finālā, J.T. Bē izcīna piekto medaļu

18/02/2022 17:59
Somijas hokeja izlase

Hokejs

Somijas hokejisti piektdien Pekinas olimpiskajās spēlēs pusfinālā ar 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) pārspēja Slovākiju un nodrošināja vietu finālā, kur spēkosies ar Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) vienību.

Somiju spēles 16.minūtē vadībā izvirzīja Sakari Maninens, kurš ripu vārtos raidīja pēc Peteri Lindboma un Sami Vatanena piespēlēm. Otrajā trešdaļā somiem, divas reizes spēlējot vairākumā, bija iespēja palielināt savu pārsvaru, taču Somijas hokejistiem tas neizdevās. Noslēdzošajā periodā 59.minūtē slovāki vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju un izdarīja spiedienu uz Somijas vārtiem, taču tas izvērtās neveiksmīgi. 39 sekundes līdz pamatlaika beigām ripu tukšos vārtos raidīja Harri Pesonens, panākot 2:0.

Slovāki pa Harri Sateri sargātajiem vārtiem meta 28 reizes, kamēr Somijas hokejisti izpildīja par vienu metienu mazāk pa Patrika Ribara sargātajiem vārtiem. C apakšgrupā Slovākija izcīnīja uzvaru pār Latviju ar 5:2 un ieņēma trešo vietu, bet Somija uzvarēja visās spēlēs un uzreiz nodrošināja sev vietu ceturtdaļfinālā, kurā uzveica Šveici ar 5:1. Tikmēr Slovākija cīņā par ceturtdaļfinālu ar rezultātu 4:0 uzvarēja Vācijas hokejistus, bet pēc tam ar rezultātu 3:2 pēcspēles metienu sērijā guva panākumu pār ASV.

Somijai pretī stāsies Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) hokejisti, kas pusfināla spēlē pēcspēles metienu sērijā uzvarēja Zviedriju. ROC uzvarēja ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0). 15 sekundes pēc otrā perioda sākuma Antons Slepiševs raidīja ripu Lāša Jūhansona sargātajos vārtos, bet trešā perioda septītajā minūtē Antons Landers panāca izlīdzinājumu.

Pagarinājumā abām komandām – jo īpaši Zviedrijas izlasei – bija vairākas vārtu gūšanas iespējas, tomēr neviena komanda vārtus neguva. Uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā. Nevienai komandai neizdevās gūt pārsvaru, līdz astotajā metienu pārī precīzs bija Arsēnijs Gricjuks. Pusfināla spēlē zviedri pa Ivana Fedatova sargātajiem vārtiem izdarīja 35 metienus, kamēr ROC hokejisti zviedru vārtsargu mēģināja pārspēt 41 reizi.

Zviedrija C apakšgrupas trīs spēlēs sakrāja septiņus punktus un ierindojās otrajā vietā, un tā automātiski iekļuva ceturtdaļfinālā kā labākā otrās vietas ieguvēja. Ceturtdaļfinālā Zviedrijas hokejisti ar rezultātu 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) pārspēja Kanādas izlasi. Savukārt ROC komanda ar septiņiem punktiem trīs spēlēs uzvarēja B apakšgrupā un automātiski iekļuva ceturtdaļfinālā, kur ar 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) pārspēja Dāniju.

Krievu hokejisti pēc PSRS sabrukuma par olimpiskajiem čempioniem kļuvuši vienu reizi – pirms četriem gadiem, savukārt finālā spēlējuši arī 1998.gadā. Cīņa par bronzas godalgām būs sestdien, bet svētdien tiks aizvadīts mačs, kurā noskaidros olimpiskos čempionus. 2018.gada olimpiskajās spēlēs vīriešu hokeja turnīrā triumfēja ROC komanda, sudrabs tika Vācijai, bet bronzas godalgas izcīnīja kanādieši.

Biatlons, vīrieši

Norvēģijas biatlonists Juhanness Tīngnēss Bē piektdien Pekinas olimpiskajās spēlēs triumfēja 15 kilometru distancē ar kopēju startu un tika pie piektās godalgas šajās olimpiskajās spēlēs. J.T.Bē, pieļaujot pa vienai kļūdai pirmajā un trešajā šaušanā un divas kļūdas pēdējā, finišēja 35 minūtēs un 44,4 sekundēs. Viņš izvirzījās vadībā pēc otrās šaušanas un atlikušajā sacensību daļā turpināja palielināt savu pārsvaru pār sāncenšiem.

Otro vietu ieņēma zviedrs Martins Ponsiluoma, kurš kļūdījās tikai pa vienai reizi pirmajā un pēdējā ugunslīnijā, taču piekāpās 40,3 sekundes uzvarētājam. Savukārt pie bronzas tika uzvarētāja tautietis Vetle Šostads Kristiansens. Viņš ar trīs soda apļiem finišā no J.T.Bē atpalika minūti un 12,5 sekundes. Tikmēr Francijas biatlonists Kentēns Fijons-Majē, zaudējot minūti un 25,6 sekundes, ieņēma ceturto vietu un nespēja izcīnīt sesto godalgu šajās olimpiskajās spēles.

J.T.Bē Pekinas olimpiskajās spēlēs iepriekš izcīnīja zeltu desmit kilometru sprinta sacensībās, 4×7,5 kilometru stafetē un jauktajā komandu stafetē, kā arī bronzas godalgu klasiskajā distancē, kam tagad pievienos vēl vienu zelta medaļu. Phjončhanas olimpiskajās spēlēs 15 kilometru distancē ar kopēju startu triumfēja francūzis Martēns Furkads, kurš finiša taisnē pārspēja vācieti Simonu Šempu, bet trešo vietu ieņēma norvēģis Ēmila Hegle Svendsens. Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs ierindojās 28.pozīcijā.

Biatlons, sievietes

Francijas biatloniste Žistīne Braisā-Bušē piektdien triumfēja Pekinas olimpisko spēļu mastu starta 12,5 kilometru distancē, izcīnot Francijai piekto zelta godalgu šajās olimpiskajās spēlēs. Braisā-Bušē, kura pieļāva divas kļūdas pirmajā šaušanā un pa vienai otrajā un ceturtajā, finišu sasniedza 40 minūtēs un 18 sekundēs.

Sudrabu izcīnīja norvēģiete Tīrila Ekhofa, pieļaujot pa divām kļūdām pēdējās divās šaušanās un finišā atpaliekot 15,3 sekundes no francūzietes. Tikmēr trešo vietu ieņēma vēl viena Norvēģijas biatloniste Marte Ulsbū Reiselanna, kura tāpat divas reizes kļūdījās pēdējās divās šaušanās, zaudējot 34,9 sekundes Francijas biatlonistei. Pēc pirmajām divām šaušanām līdere bija Ekhofa, pēc trešās vadību pārņēma Reiselanna, taču veiksmīgas pēdējās divas šaušanas francūzietei ļāva izvirzīties vadībā pēc noslēdzošās ugunslīnijas.

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs masu startā uzvaru svinēja Slovākijas biatloniste Anastasija Kuzmina, kamēr sudrabu izcīnīja baltkrieviete Darja Domračova, bet bronzu guva Ekhofa. Masu starta distancei nekvalificējās Latvijas biatloniste Baiba Bendika, taču svētdien viņa piedalīsies distanču slēpošanas 30 kilometru individuālajās sacensībās.

Frīstaila slēpošana

Ķīnas sportiste Ailīna Gu piektdien Pekinas olimpiskajās spēlēs uzvarēja sacensībās rampā, kamēr igauniete Kellija Sildaru ieņēma ceturto vietu. Ķīnas sportiste pirmajā braucienā tika novērtēta ar 93,25 punktiem, ko viņa pārspēja otrajā braucienā, saņemot 95,25 punktus. Pirms noslēdzošā brauciena viņa jau bija sev nodrošinājusi zelta godalgu.

Gu ir pirmā sportiste, kura izcīnījusi kādu no medaļām trīs dažādās frīstaila slēpošanas disciplīnās olimpiskajās spēlēs. Pekinā viņa arī ir tikusi pie zelta “Big Air” disciplīnā un sudraba sloupstailā. Sudraba godalgu rampas disciplīnā izcīnīja Phjončhanas olimpisko spēļu čempione kanādiete Keisija Šārpa ar 90,75 punktiem, bet pie bronzas tika viņas tautiete Reičela Kārkere, kura tika novērtēta ar 87,75 punktiem.

Tikmēr Sildaru pietrūka 0,75 punktu, lai izcīnītu otro medaļu šajās olimpiskajās spēlēs. Viņa otrajā braucienā tika novērtēta ar 87 punktiem, kas bija igaunietes labākais rezultāts. Jau ziņots, ka Sildaru izcīnīja bronzas godalgu sloupstaila disciplīnā.

Slēpošanas kross

Šveices sportisti piektdien Pekinas olimpiskajās spēlēs izcīnīja dubultuzvaru frīstaila slēpošanas krosa disciplīnā. Zelta godalgu izcīnīja Raiens Regess, bet otro vietu ieņēma pasaules čempions Alekss Fiva. Savukārt pie bronzas medaļas tika Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) sportists Sergejs Ridziks, kurš Phjončhanas olimpiskajās spēlēs pirms četriem gadiem arī izcīnīja trešo vietu.

Savukārt 2018.gada olimpisko spēļu čempions kanādietis Breidijs Lemāns mazajā finālā ieņēma otro vietu, noslēdzot sacensības sestajā vietā. Slēpošanas kross olimpisko spēļu programmā debitēja 2010.gadā Vankūverā, dalībniekiem sacenšoties trasē ar asiem pagriezieniem un stāviem tramplīniem.

Kērlings (vīrieši)

Kanādas kērlingisti piektdien Pekinas olimpisko spēļu vīriešu komandu sacensībās izcīnīja bronzas godalgas. Kanādieši ar rezultātu 8:5 pārspēja ASV komandu.  Kanāda pusfinālā ar 3:5 piekāpās Zviedrijai, bet ASV ar 4:8 atzina Lielbritānijas pārākumu. Pekinas olimpisko spēļu sacensības kērlingā vīriešu komandām noslēgsies ar cīņu par zelta medaļu 19.februārī, kurā spēkosies Lielbritānija un Zviedrija.

Olimpisko spēļu vīriešu kērlinga komandu apakšgrupas turnīru kā līderi ar astoņām uzvarām deviņās spēlēs noslēdza Lielbritānija. Zviedrija ar septiņām uzvarām ieņēma otro vietu, trešajā vietā ar piecām uzvarām un četriem ierindojās Kanāda, bet ceturto pozīciju ar tādu pašu bilanci ieņēma ASV. Kērlinga sacensībās olimpiskajās spēlēs desmit komandas sacenšas pēc apļa turnīra principa. Pirmo četru vietu ieguvējas komandas turpina sacensības pusfinālā. Pusfināla spēļu zaudētājas tiksies cīņā par bronzas medaļu, bet uzvarētājas – cīnīsies par olimpiskā čempiona titulu.

Jau vēstīts, ka Pekinas olimpisko spēļu zelta godalgu kērlinga jaukto pāru sacensībās ieguva Itālijas duets, kas turnīrā uzvarēja visās desmit notikušajās spēlēs. 2018.gada olimpiskajās spēlēs vīriešu kērlinga komandu sacensībās zeltu izcīnīja ASV, sudrabs tika zviedriem, bet pie bronzas medaļām tika Šveice.

Kērlings (sievietes)

Pekinas olimpisko spēļu finālā sieviešu komandu sacensībās piektdien iekļuva Lielbritānijas un Japānas izlases. Lielbritānijas izlase papildu endā ar rezultātu 12:11 pārspēja Zviedrijas kērlingistes. Savukārt Japānas un Šveices spēle beidzās ar rezultātu 8:6 Japānas izlases labā.

Tādējādi spēlē par bronzas medaļu sacentīsies Zviedrijas un Šveices kērlingistes, bet par olimpiskā čempiona titulu spēlēs Lielbritānijas un Japānas kērlingistes. Šveice uzvarēja kvalifikācijas apļa turnīrā, panākumu gūstot astoņās no deviņām turnīra spēlēm, vienīgo reizi piekāpjoties Zviedrijas kērlingistēm.

Zviedrija kvalifikācijas turnīru pabeidza otrajā vietā, uzvarot septiņās no deviņām spēlēm, bet zaudējot Lielbritānijas un Ķīnas izlasēm. Pēc pēdējās kārtas Japānas, Lielbritānijas un Kanādas komandām bija vienāds uzvaru skaits – pieci panākumi deviņos mačos un pa vienai uzvarai savstarpējās spēlēs. Lai noteiktu divas no trim komandām, kas kvalificēsies pusfinālam, tika ņemts vērā pēdējo akmeņu (LSD) rezultāts, kur labākās izrādījās Lielbritānijas un Japānas pārstāves.

Pekinas olimpisko spēļu sieviešu kērlinga turnīrā cīņa par bronzu notiks sestdien, bet olimpiskās čempiones kērlingā sieviešu komandām tiks noskaidrotas svētdien. 2018.gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs par zelta medaļas sieviešu kērlinga sacensībās izcīnīja Zviedrijas komanda, sudrabs tika Dienvidkorejas vienībai, bet pie bronzas tika Japānas izlase. Olimpiskās spēles Pekinā norisinās no 4. līdz 20.februārim.

Ātrslidošana

Nīderlandes ātrslidotājs Tomass Krols piektdien Pekinas olimpiskajās spēlēs izcīnīja uzvaru 1000 metru distancē. Krols finišēja minūtē un 7,92 sekundēs. Pekinas olimpiskajās spēlēs nīderlandietis pievienoja zelta godalgu iepriekš izcīnītajam sudrabam 1500 metru distancē. Otro vietu, zaudējot 0,4 sekundes, izcīnīja kanādietis Lorāns Dibruī, tikmēr pie bronzas tika norvēģis Hovars Lorencens, kurš uzvarētājam piekāpās 0,56 sekundes. Savukārt Igaunijas ātrslidotājs Martens Līvs ierindojās septītajā pozīcijā, no labākā rezultāta atpaliekot 0,73 sekundes.

2018.gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs par čempionu kļuva Kjelds Nuiss no Nīderlandes, kurš pārspēja Lorencenu, bet trešo vietu ieņēma Dienvidkorejas ātrslidotājs Kims Tejuns. Haralds Silovs izcīnīja 15.vietu.

Daiļslidošana

Pekinas olimpisko spēļu daiļslidošanas sacensībās pāriem pēc īsās programmas līderi ir mājinieces Ķīnas duets, kam seko trīs Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) pāri. Par īsās programmas slidojumu Ķīnas pāris Sui Veņdzjina/Haņs Cuns, kas ir pašreizējie olimpiskie vicečempioni, saņēma 84,41 punktu, kas bija labākais rezultāts.

Otrajā vietā ir Jevgēņija Tarasova un Vladimirs Morozovs no ROC, kas saņēma 84,25 punktus. Viņiem seko vēl divi ROC dueti. Anastasija Mišarina/Aleksandrs Gaļļamovs par īso programmu saņēma 82,76 punktus, bet Aleksandra Boikova un Dmitrijs Kozlovskis – 78,59 punktus.

Piektajā vietā ir vēl viens Ķīnas duets Pena Čena/Dzjiņs Jans, kuru vērtējums par īso programmu bija 76,10 punkti. Kopā īso programmu izpildīja 18 daiļslidotāju pāri, no kuriem 16 kvalificējās izvēles programmai, kuras slidojumi un cīņa par medaļā gaidāma sestdien.

Pirms četriem gadiem Phjončhanas olimpisko spēļu pāru sacensībās triumfēja pieredzējušais Vācijas daiļslidotāju duets Aļona Savčenko un Bruno Maso, aiz sevis atstājot Ķīnas pāri Sui/Haņs, bet bet bronzas medaļas ieguva kanādieši Megana Duhamela un Eriks Redfords.