OS debitante Rašmane: Esmu priecīga par padarīto darbu, šis man ir teicams rezultāts

25/07/2021 08:43

Latvijas šāvēja Agate Rašmane ir gandarīta, ka olimpisko spēļu debijā izdevies parādīt labu rezultātu, sarunā ar Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) preses dienestu teica sportiste.

Jau ziņots, ka Rašmane svētdien izcīnīja 19.vietu Tokijas olimpisko spēļu sacensībās šaušanā desmit metru distancē ar pneimatisko pistoli. Kvalifikācijas sacensībās Rašmane 60 šāvienos iekrāja 573 punktus. Sešās sērijās viņai bija 98, 95, 96, 95, 95 un 94 punkti. Veiksmīga pirmā sērija Latvijas šāvējai kvalifikācijas sākumā ļāva ierindoties pirmajā astoņniekā, kas deva cerības uz finālu, taču pēdējās sērijās neizdevās nostabilizēties finālistu pulkā. Lai iekļūtu finālā, vajadzēja vismaz 577 punktus.

“Starts bija labs, pirmo sēriju iesāku ļoti labi. Vajag saglabāt pārliecību un tehniku visu vingrinājuma laika. Esmu priecīga par padarīto darbu, šis man ir teicams rezultāts. Un arī vieta tabulā ir ļoti laba,” teica šāvēja. Pēc debijas starta olimpiskajās spēlēs Rašmane bijusi emocionāli saspringta. “Sākuma sērijas ievilkās, tāpēc vingrinājuma otrajā pusē bija mazāk laika. Tomēr biju priecīga, ka man izdevās parādīt savu rezultātu,” pauda sportiste.

Gandarīts par Rašmanes sniegumu bija arī šāvējas treneris Vilnis Celmiņš, kurš sportistes rezultātu vērtē ļoti labi, jo personīgais rekords bija vien trīs punktu attālumā. “Protams, ka mazliet pietrūka tehniskā izpildījuma virsotne. To var pievilkt tikai augsta ranga sacensībās, kur ir ļoti liela spriedze. Savu iespaidu uz sniegumu atstāj gadu ilgusī pauze bez sacensībām. Mēs ar šādu rezultātu junioru konkurencē viennozīmīgi startētu finālā, bet viņa tagad tikai pāriet no junioriem uz pieaugušajiem. Lai konkurētu ar labākajām sportistēm, jāpaiet 5-6 gadiem. Šeit startē visas pasaules labākās šāvējas,” stāstīja Celmiņš.

Kvalifikācijā startēja 53 šāvējas. Priekšsacīkstēs ar jaunu olimpisko rekordu – 587 punktiem – uzvarēja ķīniete Žaņsjiņa Dzjana. Finālā čempioni tika kronēta Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) šāvēja Vitaļina Bacaraškina, kura Riodežaneiro olimpisko spēļu sudrabam pievienoja Tokijas zeltu. Viņas rezultāts finālā bija 240,3 punkti, kas ir jauns olimpiskais rekords. Sudraba medaļu ar 239,4 punktiem izcīnīja bulgāriete Antoaneta Kostadinova, bet trešā ar 218,0 punktiem bija Dzjana. Svētdien savās devītajās olimpiskajās spēlēs startēja 52 gadus vecā gruzīniete Nino Salukvadze, kura kvalifikācijā ar 567 punktiem ieņēma 31.pozīciju.

Latvijas vienīgā pārstāve šaušanas sportā Rašmane olimpiskajām spēlēm kvalificējās jau marta izskaņā. Viņa 24.martā Pasaules kausa posmā Deli vingrinājumā ar mazkalibra pistoli 25 metru distanē izcīnīja ceturto vietu. Šāds sniegums sportistei ļāva uzlabot pozīcijas pasaules rangā, un trīs dienas vēlāk Starptautiskās Šaušanas sporta federācija (ISSF) sveica sportisti ar izcīnīto ceļazīmi.

2014.gadā Rašmane jaunatnes olimpiskajās spēlēs izcīnīja desmito vietu, bet gadu vēlāk Eiropas spēlēs bija augstajā septītajā pozīcijā. Jaukto komandu sacensībās viņa 2019.gada Eiropas spēlēs ierindojās otrajā vietā.

Sportiste Tokijas olimpiskajās spēlēs startēs arī šaušanā ar mazkalibra pistoli 25 metru distancē.

Tokijas olimpiskās spēles norisināsies līdz 8.augustam.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…