OS devītā diena: Rohasa ar jaunu pasaules rekordu uzvar trīssoļlēkšanā, 100 metru sprintā triumfē itālis

01/08/2021 21:53
Nokopēts
Julimara Rohasa

Medaļu kopvērtējums

Tokijas olimpisko medaļu tabulā joprojām līdere ir Ķīna, bet ASV ir pārspējušas Japānu. Ķīnas sportisti Tokijā ieguvuši 51 medaļu – 24 zelta, 14 sudraba un 13 bronzas godalgas. Svētdien olimpisko spēļu čempiona titulu izcīnīja badmintoniste Jufei Čeņa, lodes grūdēja Lidzjao Guna un Tinmao Ši daiļlēkšanā no trīs metru tramplīna, aiz sevis atstājot Haņu Vanu, bet vingrošanā brīvajās kustībās bronzu izcīnīja Ruotens Sjiao.

Uz otro vietu medaļu tabulā pakāpušās ASV. Šīs valsts sportisti Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnījuši 59 medaļas – 20 zelta, 23 sudraba un 16 bronzas. Svētdienas sacensībās ASV sportisti uzvarēja četras reizes – golfa turnīrā triumfēja Senders Šofels, 50 metru brīvā stila peldējumā uzvarēja Keilebs Dresels, 1500 metru peldējumā brīvajā stilā – Roberts Finks un amerikāņu komanda nepārspēta palika 4×100 metru kompleksā peldējuma stafetē vīriešiem, savukārt sudraba medaļu pūru ASV svētdien papildināja lodes grūdēja Reivena Sondersa, 4×100 metru kompleksā peldējuma stafetes sieviešu komanda, atbalsta lēcienā Mikeila Skinere, svarcelšanā svara kategorijā līdz 76 kilogramiem Katerīna Elizabete Naja, BMX frīstailā Hanna Robertsa un 100 metru skrējienā Freds Kērlijs, bronzas medaļas svētdien ieguva ASV sportisti Krista Palmere daiļlēkšanā no trīs metru tramplīna, līdztekās Sunisa Lī un vīriešu komanda sacensībās paukošanā ar floreti.

Ar 31 izcīnītu medaļu – 17 zelta, piecām sudraba un deviņām bronzas – trešajā vietā ierindojas Japāna. Mājinieki svētdien ieguva tikai vienu medaļu – bronzu izcīnīja vīriešu komanda paukošanas sacensībās ar floreti. 31 medaļa ir arī Austrālijai, kura pakāpusies uz ceturto vietu. Valsts sportisti ieguvuši 14 zelta medaļas, trīs sudraba medaļas un 14 bronzas medaļas.  Uz piekto vietu atkāpusies Krievijas Olimpiskās komitejas komanda, kuras pūrā ir 44 medaļas – 12 zelta, 19 sudraba un 13 bronzas.

Lielbritānijai ir pa desmit zelta un sudraba medaļām, kā arī 12 bronzas medaļas.  Francijai ir piecas zelta medaļas, desmit sudraba medaļas un sešas bronzas medaļas. Arī Dienvidkorejai ir piecas zelta medaļas, bet šīs valsts sportisti sudraba medaļas izcīnījuši četras reizes, bet bronzu – astoņas reizes.  Itālijai, Nīderlandei, Vācijai, Jaunzēlandei un Čehijai katrai ir četras zelta medaļas, bet Kanādai, Šveicei un Horvātijai katrai ir pa trim zelta medaļām.  Divas zelta medaļas ieguvusi Taivāna, Brazīlija, Ungārija, Slovēnija, Ekvadora, Kosova un Katara.

Igaunija ar Baltkrieviju, Fidži un Uzbekistānu dala 43.-46.vietu. Visām trim valstīm ir viena zelta medaļa un viena bronzas medaļa. Zeltu Igaunijai 27.jūlijā izcīnīja paukotājas – Jūlija Beļajeva, Katrīna Lehisa, Ērika Kirpū un rezerviste Irina Embriha – komandu sacensībās ar špagu, bet bronzas medaļu 24.jūlijā ieguva Lehisa sacensībās paukošanā ar špagu.

Savukārt Latvija pēc 3×3 basketbolistu triumfa ar vienu zelta medaļu rangā dala 47.-53.vietu.

Kopumā vismaz vienu medaļu šajās olimpiskajās spēlēs ieguvušas jau 76 izlases.

Paukošana

Pēdējo zelta medaļu svētdien izcīnīja Francijas vīriešu komanda sacensībās ar floreti. Francijas komanda – Ervāns Lepešū, Enzū Lefors, Žiljēns Mertēns un Maksims Putī – fināla cīņā ar 45:28 pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) paukotājus. Bronzas medaļu izcīnīja ASV paukotāji, kuri ar 45:31 bija pārāki pār mājinieku japāņu komandu.

Līdz ar to paukošanas sacensības Tokijas olimpiskajās spēlēs ir noslēgušās. OKR komanda paukošanā šajās olimpiskajās spēlēs ieguvusi astoņas medaļas – trīs zelta, četras sudraba medaļas un vienu bronzas medaļu. Otrajā vietā ar piecām medaļām – divām zelta, divām sudraba un vienu bronzu – ir Francija, kura rangā pārspēj Dienvidkoreju, kurai arī ir piecas medaļas – pa vienai zelta un sudraba un trīs bronzas. Ungārijai ir trīs medaļas – pa vienai no katra kaluma, bet piektajā vietā ir Igaunija, kura šajā sporta veidā Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja vienu zelta un vienu bronzas medaļu.

Kopumā Tokijas olimpiskajās spēlēs paukošanā medaļas ieguva 13 delegāciju pārstāvji.

Svarcelšana

Zelta medaļu svarcelšanā sievietēm svara kategorijā līdz 76 kilogramiem izcīnījusi ekvadoriete Neisi Patrisija Dehomesa-Barrera. Finālā viņa raušanā pacēla 118 kilogramus, bet grūšanā – 145 kilogramus, summā iegūstot 263 kilogramus. 249 kilogramus pacēla un sudraba medaļu izcīnīja amerikāniete Katerīna Elizabete Naja. Raušanā viņas labākais mēģinājums bija 111 kilogrami, bet grūšanā – 138 kilogrami.

Bronzas medaļu šajās sacensībās ieguva Aremi Fuentesa-Savala, kura raušanā pacēla 108 kilogramus, grūšanā viņas rezultāts bija 137 kilogrami, summā sasniedzot 245 kilogramus. Dehomesas-Barreras uzvara ir otrā medaļa Ekvadorai Tokijas olimpiskajās spēlēs. 24.jūlijā Tokijas olimpisko spēļu riteņbraukšanas sacensību grupas braucienā triumfēja ekvadorietis Ričards Karapass.

Sacensības svarcelšanā Tokijas olimpiskajās spēlēs turpināsies līdz 4.augustam.

Badmintons

Ķīniete Jufei Čeņa izcīnīja zelta medaļu badmintonā. Taivāna iepriekšējā dienā ar zeltu vīriešu dubultspēļu sacensībās izcīnīja savu pirmo olimpisko medaļu badmintonā, un arī sieviešu sacensību finālā bija pasaules ranga līdere Taivānas pārstāve Tzūjina Tai. Tomēr Čeņa bija pārāka ar 2-1 (21:18, 19:21, 21:18).

Tai iesita volāniņu tīklā, un Čeņa ar uzvaras kliedzienu noslīga ceļos. Otru medaļu izcīnīt Ķīnai neļāva Indijas badmintoniste Sindhu Pusarla, kura izcīnīja bronzu, ar 2-0 (21:13, 21:15) pārspējot ķīnieti Binu Dziao He. Pasaules čempione un 2016.gada Riodežaneiro spēļu sudraba medaļniece Pusarla sacīja, ka viņai bija jāsaglabā koncentrēšanās spēja pēc vilšanās par zaudējumu Tai pusfinālā. “Man vajadzēja atstāt visas savas emocijas malā šajā mačā un vienkārši spēlēt tik labi, cik protu,” viņa sacīja. “Esmu ļoti laimīga un uzskatu, ka man ir veicies tiešām labi.”

Tokijā badmintona sacensībās atlicis noskaidrot uzvarētāju vīriešu vienspēlē un sieviešu dubultspēlē.

Augstlēkšana

Itālis Džanmarko Tamberi un katarietis Mutazs Esa Baršims vieglatlētikas sacensībās dalīja uzvaru augstlēkšanā. Abi uzvarētāji pārvarēja 2,37 metrus, itālim ar pirmo mēģinājumu pārvarot visus augstumus, sākot ar 2,19 metriem, bet katarietim – no 2,24 metriem.

Vaicāti, vai viņi grib turpināt pārlēkšanu, lai noskaidrotu vienīgo uzvarētāju, abi atteicās.

2,37 metrus pārvarēja arī baltkrievs Maksims Ņedosekovs, kurš atkārtoja valsts rekordu. Viņš latiņai nepārlēca pašā pirmajā mēģinājumā 2,19 metru augstumā. Vēlreiz redzot latiņu nokrītot pirmajā mēģinājumā 2,35 metru augstumā, viņš atlikušos divus mēģinājumus pārcēla uz 2,37 metriem, ar pirmo mēģinājumu pārvarot šo augstumu.

Gan Itālijai, gan Katarai tā ir pirmā uzvara vīriešu augstlēkšanas sacensībās olimpiskajās spēlēs.

Baršims ir Londonas olimpisko spēļu 2012.gadā bronzas un Riodežaneiro spēļu  2016.gadā sudraba medaļu ieguvējs.

Trīssoļlēkšana

Venecuēlas sportiste Julimara Rohasa svētdien Tokijas olimpiskajās spēlēs vieglatlētikas sacensībās ar jaunu pasaules rekordu 15,67 metri uzvarēja trīssoļlēkšanā.

Rohasa pasaules rekordu sasniedza pēdējā mēģinājumā, par 17 centimetriem pārspējot Ukrainas lēcējas Inesas Kravecas pasaules čempionātā Gēteburgā 1995.gadā sasniegto pasaules rekordu. Rohasa pirms pēdējā lēciena jau bija olimpiskā čempione, jo pirmajā lēcienā viņas kontā bija 14,41 metru tāls lēciens. Tomēr ar ļoti īsu otro soli un tālu lidojumu pēc trešā atspēriena viņa piezemējās aiz pasaules rekorda atzīmes.

Arī ceturtajā mēģinājumā viņa pārsniedza 15 metru robežu – 15,25 metri. Otro vietu ar jaunu valsts rekordu – 15,01 metrs – izcīnīja portugāliete Patrisija Mamona, kura 15 metru robežu pirmoreiz mūžā pārvarēja ceturtajā mēģinājumā. Vēl divos lēcienos viņa tai bija ļoti tuvu (14,91 un 14,97 m). Trešo vietu ar piektajā lēcienā sasniegtu jaunu Spānijas rekordu ieņēma Ana Peleteiro.

100 metru sprints

Itālijas sprinteris Lamonts Marsels Džeikobss svētdien Tokijas olimpiskajās spēlēs vieglatlētikā uzvarēja 100 metru skrējienā, sasniedzot jaunu Eiropas rekordu – 9,80 sekundes. ASV dzimušais Džeikobss kļuva par pirmo Itālijas olimpisko čempionu 100 metru skrējiena vēsturē.

Pēc britu sportista diskvalifikācijas par pāragru startu un Nigērijas pārstāvja Enoča Adegokes nefinišēšanas atlikušo sešu sportistu konkurencē sudraba medaļu ar personisko rekordu 9,84 sekundes izcīnīja ASV sprinteris Freds Kērlijs, bet bronza ar personisko rekordu 9,89 sekundes tika kanādietim Andrē de Grasem.

Pusfinālā jaunu Āzijas rekordu (9,83 sekundes) sasniegušais ķīnietis Bintiaņs Su un ar tādu pašu rezultātu otro vietu pusfināla skrējienā ieņēmušais amerikānis Ronijs Beikers, kurš sasniedza personisko rekordu, finālā ierindojās attiecīgi sestajā un piektajā vietā.

Ceturtais finālā ar rezultātu 9,93 sekundes finišēja DĀR pārstāvis Akani Simbine. Džeikobss Eiropas rekordu sasniedza arī pusfinālā, finišējot pēc 9,84 sekundēm. Savukārt finālā viņš pēc finiša ieskrēja tieši rokās savam tautietim Džanmarko Tamberi, kurš pirms mirkļa bija izcīnījis dalītu pirmo vietu augstlēkšanas sacensībās.

BMX frīstails

Lielbritānijas sportiste Šarlote Vortingtona un Austrālijas pārstāvis Logans Mārtins svētdien Tokijā kļuva par vēsturē pirmajiem olimpiskajiem čempioniem BMX frīstailā. Finālā sportisti aizvadīja divus braucienus, ieskaitot rezultātu, kas tika sasniegts labākajā no tiem.

Vortingtona pirmajā braucienā krita, bet otrajā kļuva par pirmo sievieti, kura sacensībās nodemonstrēja 360 grādu atmugurisko salto. Vēlāk viņa pievienoja priekšējo salto un tika pie 97,5 punktiem. Par sacensību favorīti uzskatītā amerikāniete Hanna Robertsa, kura pirmajā braucienā nopelnīja 96,1 punktu. Otrajā braucienā viņa nespēja apsteigt britu sportisti, jo atsvaidzināja šonedēļ savainoto pēdu.

Trešo vietu ar 89,2 punktiem ieņēma Šveices sportiste Nikita Dukarrosa. Vīriešu sacensībās Mārtins aizvadīja gandrīz perfektu pirmo braucienu, taču neparādīja visus trikus no sava arsenāla. Tiesneši viņa priekšnesumu novērtēja ar 93,3 punktiem. Sudraba medaļu izcīnīja venecuēlietis Daniels Ders, kurš otrajā braucienā iekrāja 92,05 punktus, bet bronzu un 90,8 punktus guva brits Deklens Brukss.

BMX frīstails kopš deviņdesmitajiem gadiem ir X-spēļu programmā, bet šogad pirmo reizi tika iekļauts olimpisko spēļu sacensībās. Radniecīgais sporta veids – BMX – olimpisko spēļu programmā ir kopš 2008.gada. 2016.gadā sporta veids nonāca Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) paspārnē, bet gadu vēlāk tika rīkots vēsturē pirmais pasaules čempionāts. Tokijā olimpisko spēļu programmā debitēja arī skeitbords, sporta kāpšana, sērfings, karatē un 3×3 basketbols.

Peldēšana

ASV peldētājs Keilebs Dresels un austrāliete Emma Makīena svētdien Tokijā izcīnīja savas kārtējās zelta medaļas olimpisko spēļu sacensībās, noslēdzot Olimpiādi ar attiecīgi pieciem un četriem tituliem. Dresels Japānā vispirms izcīnīja savu ceturto zeltu, uzvarot 50 metru brīvā stila peldējumā. Viņa rezultāts – 21,07 sekundes – ir jauns olimpiskais rekords.

No pārējiem medaļniekiem francūzis Florāns Manaudū zaudēja 0,48 sekundes, bet vēl divas sekundes simtdaļas vēlāk finiša atzīmei pieskārās brazīlietis Brunu Frātuss. Manaudū ir 2012.gada olimpisko spēļu čempions un 2016.gada sudraba medaļas laureāts. Dresels turpina dzīties pēc pasaules rekorda, kuru 2009.gadā sasniedza brazīlietis Sezars Sjelu, šo distanci peldot 20,91 sekundē.

Sievietēm šajā pašā distancē uzvarēja Makīena, kura baseina celiņu brīvajā stilā peldēja 23,81 sekundē. Otrajā vietā bija pasaules rekordiste Sāra Šēstrēma no Zviedrijas, kura atpalika 0,26 sekundes, bet trešo pozīciju ieņēma Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione Pernille Blūme no Dānijas, kura zaudēja 0,40 sekundes. Pēdējā olimpisko spēļu individuālajā distancē – 1500 metros brīvajā stilā vīriešiem – pirmais finišēja amerikānis Roberts Finks, kurš iepriekš Tokijā uzvarēja arī 800 metros. Šajā peldējumā viņa finiša laiks bija 14 un 39,65 sekundes.

Sudrabu izcīnījušais ukrainis Mihailo Romančuks zaudēja 1,01 sekundi, bet bronzas medaļas laureāts Floriāns Velbroks no Vācijas bija 1,26 sekundes lēnāks. Ceturtais palika Riodežaneiro olimpisko spēļu čempions Gregorio Paltrinjēri, kurš arī Tokijā, iespējams, būtu favorīts, ja vien jūnijā itālis nebūtu saslimis ar infekciozo mononukleozi. Turpinājumā 4×100 metru kompleksā peldējuma stafetē uzvarēja Austrālijas kvartets, kurā bija Keilī Makiouna, Čelsija Hodža, Makīena un Keita Kempbela. Austrālietes laboja olimpisko rekordu, kas tagad ir trīs minūtes un 51,60 sekundes, 0,13 sekundes vēlāk finišēja amerikānietes, bet tieši vienu sekundi zaudēja kanādietes.

Makīena Tokijā izcīnīja četras zelta un trīs bronzas medaļas, kļūstot par pirmo peldētāju, kura vienās olimpiskajās spēlēs izcīnījusi septiņas godalgas sieviešu konkurencē. 1952.gadā sešas medaļas izcīnīja Vācijas Demokrātiskās Republikas peldētāja Kristīna Oto, bet 2008.gadā to atkārtoja amerikāniete Natālija Kaflina. Olimpisko spēļu peldēšanas sacensības noslēdzās ar 4×100 metru kompleksā peldējuma stafeti vīriešiem. ASV četrotne Raiens Mērfijs, Maikls Endrū, Dresels un Zeks Epls finišēja trīs minūtēs un 26,78 sekundēs, par pussekundi labojot 2009.gadā sasniegto tautiešu pasaules rekordu. Šis panākums deva Dreselam piekto zelta medaļu Tokija’.

Lielbritānijas sportisti zaudēja 0,73 sekundes, toties laboja Eiropas rekordu (3:27.51). Cīņā par bronzu Itālija par piecām sekundes simtdaļām pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas kvartetu. Tokijas olimpiskajās spēlēs peldēšanā tika sadalīti 35 medaļu komplekti. ASV izcīnīja 11 zelta, desmit sudraba un deviņas bronzas medaļas, bet Austrālijai bija deviņas zelta, trīs sudraba un astoņas bronzas godalgas.

Lodes grūšana

Ķīnas lodes grūdēja Lidzjao Guna svētdien izcīnīja zelta medaļu Tokijas olimpisko spēļu vieglatlētikas sacensībās. Guna vispirms priekšpēdējā sērijā sasniedza jaunu personīgo rekordu – 20,53 metrus. Pēdējā sērijā viņa lodi grūda jau čempiones statusā, savu rezultātu uzlabojot vēl par pieciem centimetriem. Sudrabu ar 19,79 metru tālu metienu izcīnīja ASV lodes grūdēja Reivena Sondersa, bet bronza ar 19,62 metru tālumā raidītu lodi bija jaunzēlandietei Valērijai Edamsai.

32 gadus vecā Guna 2008.gadā Pekinā izcīnīja bronzu, 2012.gadā Londonā sudrabu, bet pirms pieciem gadiem Riodežaneiro viņa samierinājās ar ceturto vietu. Viņa ir arī pēdējo divu pasaules čempionātu uzvarētāja. Edamsai ir izcīnījusi divas zelta medaļas 2008. un 2012.gadā, bet iepriekšējās olimpiskajās spēlēs viņa bija otrā aiz amerikānietes Mišelas Kārteres, kuras tautiete Sondersa svētdien guva savu pirmo godalgu karjerā.

Teniss

Čehijas tenisistes Barbora Krejčīkova un Kateržiana Siniakova svētdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu sieviešu dubultspēļu turnīrā. Čehietes finālā ar rezultātu 7-5, 6-1 pārspēja Šveices duetu – vienspēļu čempioni Belindu Benčiču un viņas pārinieci Viktoriju Golubiču.

Pirmajā setā Čehijas duets bija nonācis iedzinējos ar 4-5, bet pēc tam uzvarēja deviņos no desmit nākamajiem geimiem. Abas Čehijas tenisistes kopā izcīnījušas trīs “Grand Slam” dubultspēļu titulus, bet Krejčīkova ir arī Francijas atklātā čempionāta vienspēļu sacensību uzvarētāja. Vēlāk čempioni tiks noskaidroti arī vīriešu vienspēlēs un jauktajās dubultspēlēs.

Tikmēr ROC komandas pārstāvji Anastasija Pavļučenkova un Andrejs Rubļovs izcīnīja zelta medaļas tenisā, kļūstot par uzvarētājiem jauktajā dubultspēlē. Viņi panāca uzvaru pār komandas biedriem Jeļenu Vesņinu un Aslanu Karacevu supertaibreikā, pieveicot pretiniekus ar 6-3, 6-7 (5:7), 13:11.

Pavļučenkova un Rubļovs pasaules vienspēļu rangā ir 20 labāko tenisistu vidū. Jauktā dubultspēle tika pievienota olimpisko spēļu programmai 2012.gadā pēc 88 gadu pārtraukuma. Vesņina un Karacevs pusfinālā bija apspēlējuši pasaules ranga līderi vīriešiem Novaku Džokoviču un Ninu Stojanoviču no Serbijas.

Katrā no piecām tenisa sacensībām Tokijā triumfēja citas valsts pārstāvji, taču visvairāk medaļu – trīs -, kas ietver arī Karena Hačanova svētdien vīriešu vienspēlē nopelnīto sudrabu, sakrāja OKR komanda.

Burāšana

Austrālietis Mets Vērns un dāniete Anna Marija Rindoma svētdien nodrošināja uzvaras Tokijas olimpisko spēļu sacensībās attiecīgi “Laser” un “Laser Radial” klasēs. Vispirms sportisti aizvadīja desmit braucienus, bet svētdien labākie desmit otrajā posmā piedalījās vēl četros braucienos, kur iegūtā vieta tika reizināta ar divi. Summā netika ņemts vērā sliktākais no pirmā posma braucieniem.

Vērnam jau pirms medaļu braucieniem bija komfortabls pārsvars, kuru viņš nostiprināja otrajā fāzē, arī tajā izcīnot uzvaru. Summā viņam bija 53 punkti, horvāts Tonči Stipanovičs iekrāja 82 punktus, bet norvēģim Hermanam Tomsgordam bija 85 punkti. Stipanovičs otrajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas samierinājies ar sudrabu. Zīmīgi, ka šajā klasē pēdējās trīs olimpiskajās spēlēs uzvarējuši austrālieši.

Rindoma pirmajā fāzē pēdējā no desmit braucieniem izstājās, apdraudot izredzes uz zeltu. Otrajā posmā viņa bija vien septītā, bet tas neliedza nosargāt pirmo pozīciju. Regates finišā Rindomai bija 78 punkti, zviedriete Jusefīna Ulsone guva 81 punkti, bet nīderlandiete Mārita Bouvmeistere iekrāja 83 punktus. Rindoma Riodežaneiro sudrabam pievienoja zeltu, bet 2016.gada olimpiskajai čempionei Bouvmeisterei tagad ir viss medaļu komplekts. “Laser” klasē igaunis Karls Martins Rammo izcīnīja 15.vietu, bet “Laser Radial” sacensībās lietuviete Viktorija Andrulīte bija 25.pozīcījā. Latvija šajās olimpiskajās spēlēs nepiedalīsies burāšanas sacensībās, kur turpmākajās trīs dienās tiks sadalīti vēl seši medaļu komplekti.

Daiļlēkšana

Ķīnas sportiste Tinmao Ši svētdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu sacensībās daiļlēkšanā no trīs metru tramplīna. Pirms nedēļas viņa kopā ar Haņu Vanu uzvarēja sinhronajā daiļlēkšanā no trīs metru tramplīna. Tokijā Ši veiksmīgi aizstāvējusi pirms pieciem gadiem Riodežaneiro izcīnītos titulus. Svētdien Ši bija pārāka visos elementos, summā iekrādama 383,50 punktus. Visvairāk punktu – 78,00 – viņa nopelnīja pēdējā mēģinājumā ar lēcienu no priekšējās stājas divarpus salto uz priekšu, saliecoties ar vienu pirueti.

Sudraba medaļu ar 348,75 punktiem izcīnīja viņas tautiete Vana, bet bronzas godalgu ar 343,75 punktiem guva amerikāniete Krista Palmere. Pirms pieciem gadiem Ķīna dominēja daiļlēkšanas sacensībās, kur izcīnīja septiņas no astoņām zelta medaļām. Par “sapņu komandu” dēvētā Ķīnas izlase arī Japānā jau samierinājusies ar vienu zaudējumu, jo pirmdien sinhronajā daiļlēkšanā no desmit metru torņa izcīnīja briti. Tokijas olimpisko spēļu sacensības daiļlēkšanā turpināsies līdz 7.augustam.

Golfs

Amerikānis Senders Šofels svētdien olimpiskajās spēlēs Tokijā uzvarēja golfa turnīrā. Pasaules ranga piektais numurs Šofels finišēja ar 18 sitieniem zem “par” normas, sacensībās izdarīdams 266 sitienus. Par pārsteigumu Kasumigaseki kluba golfa laukumos kļuva 45 gadus vecā Dienvidāfrikā dzimušā Slovākijas golfera Rorija Sabatini sudraba medaļa, tikai par sitienu atpaliekot no uzvarētāja.

Līderis Šofels pēdējā sacensību dienā ātri tika līdz 18 sitieniem zem “par” normas, taču vēlāk palielināt savu pārsvaru pār konkurentiem vairs nespēja. 14.bedrītes izspēlē Šofelu panāca Sabatini, bet 17.bedrītes izspēlē Šofels atjaunoja vadību. Sarežģītajā 18.bedrītes izspēlē Šofels tika galā ar spiedienu, izcīnot zelta medaļu. Tikmēr Sabatini, kurš Slovākijas krāsas aizstāv vien trešo gadu, pasaules rangā ierindojas vien 204.vietā un šogad nav bijis labā sportiskajā formā. Kopš 2011.gada “Honda Classic” viņš nav uzvarējis nevienās Profesionālo golferu asociācijas (PGA) tūres sacensībās, un viņa labākais sniegums lielajos turnīros ir otrā vieta 2007.gada “US Masters”.

Viņš ir viens no tikai 41 sportistiem Slovākijas olimpiskajā komandā un vienīgais golfa spēlētājs. Aizraujošā septiņu golferu cīņā tika izspēlēta bronzas medaļa. Visi septiņi bija sacensības beiguši ar 269 sitieniem jeb 15 sitieniem zem “par”. Vispirms divās grupās sadalītie sportisti atgriezās pie 18.bedrītes izspēles, atkrītot diviem golferiem. Pārējie bedrīti iekaroja ar četriem sitieniem. Tāpat visi pieci ar trim sitieniem sasniedza mērķi desmitās bedrītes izspēlē. Pēc 11.bedrītes izspēles palika vien divi bronzas medaļas kandidāti – taivānietis Čencuns Paņs un amerikānis Kolins Morikava. Vēlreiz izspēlējot 18.bedrīti, par bronzas medaļas ieguvēju kļuva Paņs, finišu sasniedzot ar četriem sitieniem.

Vingrošana

Britu sportists Makss Vitloks svētdien Tokijas olimpiskajās spēlēs vingrošanā aizstāvēja olimpiskā čempiona titulu vingrojumā uz zirga. Vitloks, kurš arī 2016.gada Riodežaneiro spēlēs izcīnīja zeltu šajā vingrojumā, svētdien finālā sakrāja 15,583 punktus.

Viņam uz goda pjedestāla pievienojās taivānietis Čihkai Lī, kurš sakrāja 15,400 punktus un japānis Kazuma Kaja, kurš bronzas medaļu izcīnīja ar rezultātu 14,900 punkti. Brīvajās kustībās Artjoms Dolgopjats svētdien Izraēlai izcīnīja pirmo olimpisko medaļu vingrošanā, kā arī tikai otro zeltu olimpiskajās spēlēs vispār. Pirmo Gals Fridmans ieguva vindsērfingā v.

Divkārtējais pasaules čempionātu sudraba medaļas ieguvējs Dolgopjats finālā sakrāja 14,933 punktus – tikpat cik spānis Raiderlejs Zapata -, taču uzvarēja, jo 24 gadus vecā sportista programma bija sarežģītāka. Bronzu ar 14,766 punktiem izcīnīja Ķīnas pārstāvis Ruotens Sjiao. Sieviešu konkurencē Simonas Bailsas prombūtnē psihisku sarežģījumu dēļ uzvaras svinēja divas sportistes.

Brazīliete Rebeka Andrade 2016.gada čempiones Bailsas prombūtnē ieguva zeltu atbalsta lēciena finālā, sakrājot 15,083 punktus. 22 gadus vecā Andrade, kura pagājušajā nedēļā ieguva sudrabu daudzcīņā, apsteidza Bailsas komandas biedreni Mikeilu Skineri ar 14,916 punktiem un Dienvidkorejas vingrotāju Jeo Sojonga ieguva bronzu ar 14,733 punktiem. Līdztekās uzvaru svinēja Beļģijas vingrotāja Nina Dervēla, kura sakrāja 15,200 punktus. Beļģijai tā bija pirmā zelta medaļa olimpisko vingrošanas sacensību vēsturē. Sudrabu ar 14,833 punktiem izcīnīja Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) pārstāve Anastasija Iļjankova, bet bronzu ar 14,500 punktiem – ASV sportiste Sunisa Lī.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām