OS piektā diena: Bailsa nepiedalīsies daudzcīņas finālā; Ledeki kļūst par pirmo čempioni 1500 metros brīvajā stilā

28/07/2021 23:51
Simona Bailsa

Badmintons

Japānas badmintona zvaigzne Kento Momota trešdien zaudēja Tokijas olimpisko spēļu turnīra pirmajā kārtā. Neizsētais dienvidkorejietis Kvanhjē Heo ar 21-15, 21-19 uzvarēja pasaules pirmo badmintona raketi. Mamota 2016.gadā tika diskvalificēts par nelegāla kazino apmeklēšanu, kas viņam liedza piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Savukārt pērn viņš cieta smagā autoavārijā, kurā guva ievainojumus, kas varēja apdraudēt viņa karjeru sportā. Tomēr tas nav liedzis viņam turpināt sportista karjeru.

Zaudējot tikai sešās no 73 spēlēm, japānis 2019.gadā izcīnīja 11 titulus, tostarp arī triumfēja pasaules čempionātā, kā arī Āzijas sacensībās. Viņš uzvarēja arī “All England” atklātajā turnīrā. Vienīgais tituls, kuru Momota nav ieguvis, ir olimpiskais zelts.

Cerības uz olimpiskajām medaļām mājas spēlēs zaudējusi arī tenisiste Naomi Osaka, kura piedzīvoja zaudējumu tenisa turnīra trešajā kārtā jeb astotdaļfinālā, un vingrošanas zvaigzne Kohei Učimura, kura izstājās no Tokijas olimpiskajām spēlēm pēc kritiena un neiekļūšanas finālsacensībās vingrojumā uz stieņa.

Tokijas olimpisko spēļu badmintona turnīrs beigsies 2.augustā.

Skriešana

Divkārtējais Eiropas čempions norvēģis Jākobs Ingebrigcens skries tikai 1500 metru distanci, atsakoties no plāniem startēt arī 5000 metru distancē, trešdien paziņoja Norvēģijas Vieglatlētikas federācija.

Paziņojumā norādīts, ka 20 gadu vecais vidējo distanču skrējējs, kurš 2018.gadā kļuva par Eiropas čempionu gan 1500 metru, gan 5000 metru distancē, no garākās distances skriešanas olimpiskajās spēlēs atteicies grūti savienojamo sacensību grafiku dēļ. Lai piedalītos abās distancēs, Ingebrigcenam 3.augustā dažas stundas pēc 1500 metru noskriešanas būtu jāstartē 5000 metru distancē, bet turpinot cīņu par medaļām viņam trīs dienās no 5.-7.augustam būtu trīs skrējieni.

Norvēģis 21.jūnijā Romā 5000 metru distanci noskrēja 12 minūtēs 48,45 sekundēs, kas ir šogad pasaulē labākais rezultāts šajā distancē. 1500 metru distancē šogad viņš sasniedzis trešo labāko rezultātu pasaulē.

Svarcelšana

Džijons Ši ar jaunu pasaules rekordu Ķīnai trešdien izcīnīja trešo uzvaru trešajās Tokijas olimpisko spēļu svarcelšanas sacensībās vīriešiem. Ši sasniedza olimpisko rekordu gan raušanā, paceldams 166 kilogramus, gan grūšanā, tikdams galā ar 198 kilogramus smagu stieni, kas arī summā deva jaunu olimpisko un pasaules rekordu – 364 kilogrami.

Otrais ar 346 (156+190) kilogramiem finišēja Venecuēlas sportists Hulio Rubens Majora Pernia, kurš savai valstij izcīnīja pirmo medaļu Tokijas spēlēs. Bronza tika albānim Brikenam Caljam, kurš sakrāja 341 (151+190) kilogramu.

Sestdien svara kategorijā līdz 81 kilogramam uz paaugstinājuma dosies arī Latvijas sportists Ritvars Suharevs. Svarcelšanas sacensības Tokijā beigsies 4.augustā

Paukošana ar zobenu

Dienvidkorejas vīriešu komanda trešdien uzvarēja Tokijas olimpiskajās spēlēs paukošanā ar zobenu. Finālā Sanguks Ohs, Džunho Kims, Džunghvans Kims un Bongils Gu ar 45:26 uzvarēja 2012.gada bronzas medaļniekus itāļus. Bronzu izcīnīja Ungārija, kas ar 45:40 pieveica Vāciju.

2016.gadā Riodežaneiro spēlēs sacensības šajā disciplīnā nenotika.

Astoņās notikušajās sacensībās Tokijā uzvaru svinējuši astoņu dažādu valstu pārstāvji. Tai skaitā ir Igaunijas paukotājas, kuras otrdien uzvarēja komandu sacensībās ar špagu. Individuālajās sacensībās pirms tam Katrīna Lehisa nopelnīja bronzas medaļu. Ceturtdien notiks komandu sacensības sievietēm paukošanā ar floreti.

Jāšanas sacensības

Vācija svinēja dubultuzvaru jāšanas sacensībās, iejādes disciplīnā uzvarot Jesikai fon Bredovai-Verndlai, kura uzvaru Vācijai individuālajās iejādes sacensībās olimpiskajās spēlēs izcīnīja pēc 25 gadu pārtraukuma, apsteidzot komandas biedreni Izabellu Vertu. Otrdien abas sportistes Vācijai palīdzēja izcīnīt 14. komandu sacensību titulu olimpiskajās spēlēs, bet trešdien 35 gadus vecā fon Bredova-Verndla ar zirgu “Delara” bija pārāka par 52 gadus veco Vertu.

Fon Bredova-Vendla sakrāja 91,732 punktus, bet viņas komandas biedrene Verta ar “Bella Rose 2” – 89,657 punktus. Trešo vietu ieņēma 2012. un 2016.gada zelta medaļniece no Lielbritānijas Šarlote Dižardēna. “Dažreiz es jutos kā dejojot ar uguni vai gar naža asmeni,” teica fon Bredova- Verndla. “Tomēr viss izdevās. Esmu superlaimīga.”

Tieši Verta Vācijai tālajā 1996.gadā Atlantā izcīnīja iepriekšējo zelta medaļu šajā disciplīnā.

Iegūstot sudrabu, Vertai palika septiņas zelta medaļas olimpiskajās spēlēs, un viņa šajā jomā nepanāca astoņkārtējo olimpisko čempioni smaiļošanā Birgitu Fišeri, kurai pieder Vācijai rekordliela olimpisko medaļu raža – astoņas zelta un četras sudraba medaļas. Tomēr arī Vertas kontā tagad ir 12 olimpiskās medaļas – septiņas – zelta un piecas – sudraba. Verta gan pēc sacensībām nebija noskaņota beigt karjeru, sakot, ka “es joprojām jūtos jauna”.

Vingrošana

ASV vingrošanas superzvaigzne Simona Bailsa nepiedalīsies Tokijas olimpisko spēļu daudzcīņas finālā. Jau ziņots, ka otrdien Bailsa pēc nepārliecinoša snieguma atbalsta lēcienā izstājās no komandu sacensībām. Tagad sportiste nolēmusi nepiedalīties arī daudzcīņas finālā. ASV Vingrošanas federācija (“USA Gymnastics”) ziņo, ka tas darīts ar mērķi koncentrēties uz savu mentālo veselību.

Pagaidām nav zināms, vai Bailsa piedalīsies atsevišķu vingrinājumu finālos. Pirmdien 24 gadus vecā sportiste sociālajā vietnē “Instagram” rakstīja, ka viņa izjūt visu pasaules smagumu uz pleciem.

Neaizstāvot Riodežaneiro izcīnīto titulu, Bailsai nav izdevies kļūt par pirmo vingrotāju kopš 1968.gada, kura divas olimpiskās spēles pēc kārtas izcīnījusi zeltu daudzcīņā. 1964. un 1968.gadā tas pa spēkam bija Čehoslovākijas vingrotājai Vžerai Čāslavskai. Riodežaneiro Bailsa uzvarēja komandu sacensībās, daudzcīņā, kā arī atbalsta lēcienā un brīvajās kustībās.

Vīriešiem 19 gadus vecais Daiki Hašimoto sekoja leģendārā tautieša Kohei Učimuras pēdās, vingrošanas daudzcīņas sacensībās sagādājot Japānai trešo olimpisko zeltu pēc kārtas. Hašimoto zaudēja sākotnēji iekrāto punktu pārsvaru, taču ar gandrīz nevainojamu sniegumu vingrojumā uz stieņa pēdējā izgājienā uz paaugstinājuma finišēja augstāk par 2017.gada pasaules čempionu no Ķīnas Sjao Ruotenu.

Hašimoto sešu vingrojumu summā sakrāja 88,465 punktus, bet Sjao, kurš traumas dēļ izlaida 2016.gada spēles Riodežaneiro, sakrāja par 0,4 punktiem mazāk. Trešo vietu ieņēma Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandas pārstāvis 2019.gada pasaules čempions Ņikita Nagornijs (88,031 p.).

Sjao vadībā izvirzījās trešajā vingrojumā, kurā viņš saņēma par punktu vairāk nekā Hašimoto vingrojumā apļos un bija vadībā līdz pēdējam vingrojumam. Taču Hašimoto bija neapturams vingrojumā uz stieņa. Hašimoto pārņēma stafeti no “Karaļa Kohei” Učimursa, kurš bija uzvarējis katrās daudzcīņas sacensībās pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs no 2009. līdz 2016.gadam un kuram ir desmit pasaules čempiona tituli un trīs olimpisko spēļu zelti.

32 gadus vecais Učimura Tokijā sacentās tikai vingrojumā uz stieņa, netiekot finālā pēc kļūdas vingrojumā.

Olimpiskās vingrošanas sacensības ceturtdien turpināsies ar daudzcīņas finālu sievietēm, tam notiekot bez savainotās amerikāņu superzvaigznes Simonas Bailsas.

Peldēšana

Titulētā ASV peldētāja Ketlīna Ledeki trešdien Tokijā kļuva par vēsturē pirmo olimpisko čempioni 1500 metru brīvā stila distancē.  Ledeki finišu sasniedza 15 minūtēs un 37,34 sekundēs, no sev piederošā pasaules rekorda atpaliekot nepilnas 17 sekundes. ASV šajā distancē arī sudrabs, Ērikai Salivanai no savas tautietes atpaliekot 4,07 sekundes. Trešā finišēja vāciete Sāra Kolere, kura uzvarētājai zaudēja 5,57 sekundes.

1500 metru brīvā stila peldējums sievietēm olimpisko spēļu programmā iekļauts pirmo reizi. Apmēram stundu pirms tam norisinājās fināls 200 metros brīvajā stilā, kurā Ledeki finišēja vien piektā, tāpat kā 400 metros atzīstot austrālietes Ariarnes Titmasas pārākumu. Titmasa finišēja ar jaunu olimpisko rekordu – viena minūte un 53,50 sekundes.

Honkongas peldētāja Šovana Bernadete Hohi laboja Āzijas rekordu (1:53.92) un čempionei zaudēja 0,42 sekundes. Trešo vietu ieguvusī kanādiete Penija Oleksjaka bija 1,20 sekundes lēnāka. Pasaules rekordiste Federika Pelegrīni no Itālijas finišēja septītā.

Mājiniekiem par prieku 200 metros kompleksajā peldējumā uzvarēja japāniete Jui Ohaši, kura pēc lēna sākuma finišēja divās minūtēs un 8,52 sekundēs. Pārējās divas vietas uz goda pjedestāla aizņēma amerikānietes Ketija Volša un Keita Duglasa, kuras zaudēja attiecīgi 0,13 un 0,52 sekundes. Slavenā ungāriete Katinka Hošsū finālā finišēja priekšpēdējā jeb septītā.

Vīriešiem 200 metros tauriņstilā ar jaunu olimpisko rekordu – vienu minūti un 51,25 sekundēm – uzvarēja Hošsū tautietis Krištofs Milāks, kurš no sev piederošā pasaules rekorda atpalika 0,52 sekundes. Sudrabu izcīnījušais Japānas peldētājs Tomoru Honda bija 2,48 sekundes lēnāks, bet itālis Federiko Burdiso finiša sienai pieskārās 3,20 sekundes vēlāk.

Rīta sesija noslēdzās ar 4×200 metru brīvā stila stafeti, kurā uzvarēja Lielbritānijas kvartets ar Tomu Dīnu, Džeimsu Gaju, Metjū Ričardsu un Dankanu Skotu sastāvā. Briti finišēja sešās minūtēs un 58,58 sekundēs, par trīs sekundes simtdaļām atpaliekot no pasaules rekorda, toties labojot Eiropā labāko rezultātu.

Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) peldētāji finišēja 3,23 sekundes vēlāk un izcīnīja bronzu, bet vēl trīs sekundes simtdaļas atpalika austrālieši. ASV peldētāji ieņēma ceturto vietu. Amerikāņi olimpiskajās stafetēs piedalījušies 96 reizes, bet trešdien pirmo reizi neizcīnīja vietu uz goda pjedestāla, ieskaitot stafetes vīriešu un sieviešu konkurencē. Olimpiskajā baseinā pa četrām zelta medaļām līdz šim izcīnījuši ASV un Austrālijas peldētāji.

Regbijs

Fidži vīriešu regbija komanda trešdien kļuva par divkārtējiem olimpiskajiem čempioniem regbijā-7. Tokijas olimpisko spēļu regbija turnīra noslēgumā Fidži izlase ar 27:12 sagrāva Jaunzēlandes komandu. Regbija versijā ar 15 laukuma spēlētājiem pasaules rangā dominē Jaunzēlande, bet versijā ar septiņiem laukuma spēlētājiem, kur divos septiņu minūšu puslaikos par spēku lielāka nozīme ir spēles tempam un veiklībai, Fidži ir titulēta komanda.

Pirmajā puslaikā Fidži uzvarēja vien ar 19:12, bet otrajā puslaikā Fidži dominēja, spēli noslēdzot ar 27:12. Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempione Lielbritānija šoreiz spēlē par trešo vietu ar 12:17 piekāpās Argentīnai. Šīs ir otrās olimpiskās spēles pēc kārtas, kuru programmā bija iekļauts regbijs-7, bet iepriekš regbijs Olimpiādē bija tālajā 1924.gadā, kad tas tika spēlēts klasiskajā 15 spēlētāju formātā. Sieviešu regbija-7 olimpiskās čempiones tiks noskaidrotas sestdien. Tokijas olimpiskās spēles norisināsies līdz 8.augustam.

Teniss (dubultspēles)

Olimpiskā tenisa turnīra vīriešu dubultspēļu ceturtdaļfinālā no tālākas cīņas par medaļām izstājies britu duets Endijs Marejs un Džo Selisberijs, jo trešdien zaudēja Marinam Čiličam un Ivanam Dodigam no Horvātijas. Lielbritānijas tenisisti Tokijas olimpisko spēļu tenisa turnīra pirmajās divās kārtās rādīja lielisku sniegumu, un arī trešdienas spēle ritēja viņu labā, kad briti pārspēja Čiliču par setu un breiku.

Tomēr horvātu atbilde bija iespaidīga, laužot Mareja servi, uzvarot otro setu taibreikā un visu spēli ar 4-6, 7-6, 10:7. Divkārtējais olimpiskais čempions tenisā Marejs Tokijā neaizstāvēs savu titulu arī vienspēlēs, kur atsauca dalību muskuļa savainojuma dēļ. Citā ceturtdaļfināla spēlē Jaunzēlandes duets Markuss Daniells un Maikls Vīnuss ar 6-3, 3-6, 10:7 pārspēja Huanu Sebastianu Kabalu un Robertu Farahu no Kolumbijas.

Sieviešu dubultspēļu olimpiskā turnīra ceturtdaļfināla spēlēs trešdien uzvarēja Čehijas duets Barbora Krejčikova un Kateržina Sinjakova, kuras ar 3-6, 6-4, 10:7 pārspēja austrālietes Ešliju Bārtiju un Stormu Sendersu. Pasaules pirmā rakete Bārtija vienspēlēs negaidīti zaudēja jau pirmajā kārtā. Citā ceturtdaļfināla spēlē krievietes Veronika Kudermetova un Jeļena Vešņina ar 6-2, 6-1 bija pārākas pār Ļudmilu Kičenoku un Nadiju Kičenoku no Ukrainas. Olimpisko spēļu tenisa turnīrs turpināsies līdz 1.augustam.

Riteņbraukšana

Nīderlandes riteņbraucēja Annemīka van Vlētena trešdien izcīnīja zelta medaļu Tokijas olimpisko spēļu individuālajā braucienā. Sportistes veica 22,1 kilometru garu distanci ar startu un finišu slavenajā Fudzi trasē. Svētdien norisinājās grupas brauciens, kurā spēcīgā Nīderlande piedzīvoja fiasko. Sākotnēji par tālu tika palaists dienas atrāviens un ambiciozās nīderlandietes nespēja sastrādāties līderu ķeršanā.

Īpaši nepatīkamas atmiņas no svētdienas ir van Vlētenai, kura finišēja ar augstu paceltām rokām, domājot, ka izcīnījusi zeltu, tomēr nedaudz vēlāk nācās atskārst, ka pirms tam finiša līniju šķērsoja austriete Anna Kīzenhofere. Trešdien viņai izdevās nedaudz revanšēties par nedēļas nogalē piedzīvoto neveiksmi. Van Vlētena finišēja 30 minūtēs un 13 sekundēs, svinot drošu uzvaru.

Otro vietu izcīnīja šveiciete Marlēna Roisere, kura jaunajai čempionei zaudēja 0,56 sekundes, bet vēl sešas sekundes lēnāks laiks bija trešo pozīciju ieņēmušajai nīderlandietei Annai van der Bregenai.

Pirms pieciem gadiem Riodežaneiro uzvarēja amerikāniete Kristīna Ārmstronga, kura ir iepriekšējo trīs olimpisko spēļu čempione. Pēc tam viņa nav otrreiz atgriezusies profesionālajā riteņbraukšanā. Van der Bregena divās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas individuālajā braucienā guvusi bronzu. Šosejas riteņbraukšanas sacensības Tokijā noslēgsies ar individuālu braucienu vīriešiem.

Airēšana

Austrālijas vīriešu bezstūrmaņa četrinieks trešdien izcīnīja uzvaru Tokijas olimpisko spēļu akadēmiskās airēšanas sacensībās, pārtraucot Lielbritānijas kvartetu dominanci šajā disciplīnā. Kopumā airēšanā trešdien tika sadalīti seši medaļu komplekti, uzvaras izcīnot divām Austrālijas laivām, kā arī pa vienai Rumānijas, Francijas, Nīderlandes un Ķīnas laivai. Visās sešās sacensībās tika uzrādīti olimpisko spēļu labākie finiša laiki.

Austrālijas kvartets ar Aleksandru Pērnelu, Spenseru Tarrinu, Džeku Hergreivsu un Aleksandru Hilu sastāvā 2000 metrus airēja piecās minūtēs un 42,76 sekundēs. Sudrabu izcīnījušais Rumānijas četrinieks bija 0,37 sekundes lēnāks, bet Itālija atpalika 0,84 sekundes. Lielbritānijas sportisti zaudēja 3,02 sekundes un palika ceturtajā pozīcijā. Briti šajā disciplīnā nebija pārspēti kopš 2000.gada, uzvarot piecās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas.

Arī četrinieku bezstūrmaņa sacensībās sievietēm uzvarēja Austrālija ar Lūsiju Stefanu, Rouzmariju Poupu, Džesiku Morisoni un Anabellu Makintairu laivā. Austrālietes finišēja sešās minūtēs un 15,37 sekundēs. Sudrabs un 0,34 sekunžu deficīts bija Nīderlandei, bet bronza un 5,09 sekundes lēnāks brauciens – Īrijai.

Sieviešu četrinieku sacensības olimpisko spēļu programmā atgriezušās pēc 29 gadu pārtraukuma. Tikmēr vīriešu pārairu divnieku sacensībās uzvarēja francūži Igo Bušerons un Matjē Androdiass, finišējot sešās minūtēs un 0,33 sekundēs. Tikai 0,20 sekundes atpalika Nīderlandes duets, bet 3,30 sekundes zaudēja bronzu izcīnījušie ķīnieši.

Sievietēm šajā klasē uzvaras laurus plūca Rumānijas duets Ankuta Bodnara un Simona Radis, kuras 2000 metrus airēja sešās minūtēs un 41,03 sekundēs. Jaunzēlandes duets zaudēja 3,79 sekundes, bet nīderlandietes atpalika 4,70 sekundes. Ceturto vietu izcīnīja lietuvietes Donata Karaliene un Milda Valčukaite, kuras no goda pjedestāla atpalika 1,71 sekundi.

Savukārt vīriešu pārairu četrinieku sacensībās ar pasaulē labāko finiša laiku – piecām minūtēm un 32,03 sekundēm – uzvarēja nīderlandieši Lukass Teodors Dirks Ujtenbogārds, Abe Vīrsma, Tone Vītens un Kūns Metsemakers. No pārējiem medaļniekiem briti zaudēja 1,72 sekundes, bet austrālieši – 1,94 sekundes.

Sievietēm šajā pašā klasē pirmās finišēja ķīnietes Juņhsia Čeņa, Lina Džana, Jana Ļu un Sjaotuna Cui, kuras arī sasniedza pasaulē labāko rezultātu – sešas minūtes un 5,13 sekundes. Polietes bija otrās ar 6,23 sekunžu deficītu, bet vēl 0,72 sekundes lēnākas bija bronzu izcīnījušās austrālietes.

Sinhronā daiļlēkšana

Ķīnas daiļlēcēji Siji Sje un Dzunjuaņs Vans trešdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu sacensībās sinhronajā daiļlēkšanā no trīs metru tramplīna. Ķīnas duets iekrāja 467,82 punktus, neatstājot pretiniekiem nekādas cerības. Sudrabu ar 444,36 punktiem izcīnīja amerikāņi Endrū Kapbjanko un Maikls Hiksons, bet bronzu ar 404,73 punktiem ieguva Patriks Hauzdings un Larss Rīdigers no Vācijas.

Riodežaneiro olimpisko spēļu čempioni briti palika priekšpēdējie jeb septītie. Pirms pieciem gadiem Ķīna dominēja daiļlēkšanas sacensībās, kur izcīnīja septiņas no astoņām zelta medaļām. Par “sapņu komandu” dēvētā Ķīnas izlase arī Japānā jau samierinājusies ar vienu zaudējumu, jo pirmdien sinhronajā daiļlēkšanā no desmit metru torņa izcīnīja briti. Tokijas olimpisko spēļu sacensības daiļlēkšanā turpināsies līdz 7.augustam.

Džudo

Starptautiskā Džudo federācija (IJF) izteikusi “nopietnu oficiālu brīdinājumu” vācietes Martīnas Trajdosas trenerim, kurš nofilmēts pirms cīņas Tokijas olimpiskajās spēlēs purinām un iepļaukājam sportisti. Sociālos medijus otrdien pāršalca video, kurā redzams, kā 54 gadus vecais Klaudiju Pusa sapurina un pa abiem vaigiem iepļaukā pasaules čempionāta medaļnieci pirms sešpadsmitdaļfināla cīņas pret Sofi Ēzbasu no Ungārijas.

“Džudo ir izglītojošs sporta veids un tādēļ nevar iecietīgi izturēties pret uzvedību, kas ir pretrunā džudo morālajam kodeksam,” trešdien paziņoja IJF. 32 gadus vecā Trajdosa zaudēja Ēzbasai cīņā svara kategorijā līdz 63 kilogramiem. “Izskatās, ka tas nebija pietiekami spēcīgi,” par trenera pļaukām vāciete rakstīja vietnē “Instagram” pirms IJF paziņojuma. “Vēlos, kaut virsrakstos šodien būtu nonākusi cita iemesla dēļ,” viņa atzina.

“Kā jau teicu, tas ir rituāls, kādu vēlos pirms sacensībām. Mans treneris tikai dara to, ko es vēlos, lai tiktu uzkurināta,” paskaidroja džudo cīkstone. Trajdosa ir 2019.gada pasaules čempionāta bronzas medaļas laureāte un 2015.gada Eiropas spēļu čempione. Viņas kontā ir arī divas Eiropas meistarsacīkšu bronzas medaļas.

Tikmēr Džudo cīkstone Čizuru Arai, uzvarot sacensībās sievietēm svara kategorijā līdz 70 kilogramiem, Japānai izcīnīja sesto zelta medaļu Tokijas olimpiskajās spēlēs šajā sporta veidā. Arai fināla cīņā ar “waza-ari” uzveica Mikaelu Polleresu no Austrijas. Bronzas medaļas izcīnīja Sanna van Dijke no Nīderlandes un Madīna Taimazova no Krievijas Olimpiskās komitejas komandas.

Trešdien noslēdzās arī džudo sacensības vīriešiem svara kategorijā līdz 90 kilogramiem, uzvaras laurus plūcot Lašam Bekauri no Gruzijas. Finālcīņā Bekauri ar “waza-ari” uzveica Eduardu Tripelu no Vācijas. Bronzas medaļas šajā disciplīnā ieguva Davlats Bobonovs no Uzbekistānas un Kristiāns Tots no Ungārijas. Džudo sacensībās Japāna Tokijas olimpiskajās spēlēs līdz šim izcīnījusi astoņas medaļas – sešas zelta un pa vienai sudraba un bronzas medaļai.

Kosovai ir divas zelta medaļas, bet Francijai ir viena zelta, divas sudraba un viena bronzas medaļa. Savukārt Gruzijai džudo ir viena zelta un divas sudraba medaļas. Kopumā džudo sacensībās Tokijas olimpiskajās spēlēs vismaz vienu medaļu izcīnījusi 21 valsts.

Džudo sacensības Tokijas olimpiskajās spēlēs turpināsies līdz 31.jūlijam.