Oša pārstāvētā “Xamax” izcīna punktu pret Šveices čempionāta vicelīderi

03/11/2019 20:45

Latvijas futbola izlases aizsarga Mārča Oša pārstāvētā Neišateles “Xamax” komanda svētdien cīnījās neizšķirti Šveices superlīgas 13.kārtas spēlē.

“Xamax” viesos spēlēja 1:1 (1:0) ar divdesmitkārtējo Šveices čempioni “Basel”.

Ošs laukumā pavadīja visas 90 minūtes.

Viesus 29.minūtē vadībā izvirzīja “Xamax” uzbrukuma līderis Rafaēls Nucolo, bet 16 minūtes pirms pamatlaika beigām Neišateles aizsargiem neizdevās apturēt Bāzeles uzbrucēju Kemalu Ademi.

Jau ziņots, ka Latvijas futbola izlases vārtsargam Andrim Vaņinam sestdien Šveices futbola čempionātā paliekot rezervē, “Zurich” viesos ar rezultātu 1:0 apspēlēja “Thun”, kas turnīra tabulā ieņem pēdējo vietu. Citā spēlē arī Roberts Uldriķis palika uz rezervistu soliņa, bet viņa pārstāvētā “Sion” viesos ar 0:3 piekāpās “St.Gallen”.

No latviešu pārstāvētajām komandām turnīra tabulā tagad visaugstāk atrodas “Zurich”, kam 13 mačos ir 18 punkti un ceturtā vieta. “Sion” ar punktu mazāk ieņem piekto pozīciju, bet “Xamax” nopelnījusi 12 punktus, ierindojoties devītajā pozīcijā desmit vienību konkurencē.

Tikmēr izlases vārtsargs Pāvels Šteinbors ielaida vienus vārtus Polijas augstākās līgas 14.kārtas spēlē, viņa pārstāvētajai Gdiņas “Arka” ciešot zaudējumu.

Gdiņas futbolisti mājās ar 0:1 (0:0) piekāpās titulētajai Varšavas “Legia” komandai.

“Arka” no 31.minūtes spēlēja mazākumā, bet vārtus ielaida 12 minūtes pirms pamatlaika beigām, kad mājinieku aizsargi izlaida Jaroslavu Ņezgodu vienu pret Šteinboru.

Pēc 14 aizvadītām spēlēm “Arka” iekrājusi desmit punktus, ierindojoties pēdējā vietā starp 16 vienībām.

Pērn par Polijas čempioni tika kronēta Glivices “Piast” vienība, bet Šteinbora pārstāvētā “Arka” cīnījās par palikšanu augstākajā līgā.

Pēc pirmajā posmā aizvadītajām 30 spēlēm čempionāts tika sadalīts divās daļās – čempiona titulu sadalīs astoņi vadošie klubi.