Ošs ar vārtu guvumu kaldina svarīgu “Xamax” uzvaru

19/07/2020 19:48

Šveice

Latvijas futbola izlases aizsargs Mārcis Ošs svētdien guva vārtus otrā puslaika kompensācijas laikā, kaldinādams Neišateles “Xamax” komandai svarīgu uzvaru cīņā par palikšanu Šveices superlīgā.

“Xamax” viesos ar 2:1 (1:0) pārspēja “Lucern” vienību.

Ošs traumas dēļ izlaida pirmās septiņas superlīgas spēles pēc turnīra atsākšanās un tikai šonedēļ atgriezās laukumā. Tāpat kā ceturtdienas mačā, pēc kura Ošs tika iekļauts kārtas simboliskajā izlasē, arī svētdien limbažnieks spēlēja visas 90 minūtes.

Viesi vadībā izvirzījās 38.minūtē, kad pēc piespēles soda laukumā no asa leņķa spēcīgi un precīzi sita “Xamax” uzbrukuma līderis Rafaēls Nucolo. Tiesa, 57.minūtē “Lucern” sarāva gabalos viesu aizsardzību, un Loriks Enimi panāca 1:1.

Ošs demonstrēja aktīvu sniegumu, piecas minūtes pirms pamatlaika beigām liekot “Lucern” rezultatīvākajam spēlētājam Frančesko Margotam pārkāpt pret viņu noteikumus. Vēl lielāku artavu komandas rezultātā viņš deva otrā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē, kad pēc Samira Razimi piespēles soda laukumā uzvarēja otrajā stāvā un ar galvu raidīja bumbu mērķī.

Tikmēr uzbrucējs Roberts Uldriķis ceturto spēli pēc kārtas bija sākumsastāvā, bet viņa pārstāvētā “Sion” mājās cīnījās 1:1 (0:1) ar “Lugano”.

Pirmajā puslaikā viesos vadībā izvirzīja Aleksandrs Gernds, bet “Sion” vārtsargs Kevins Fikenčers glāba no vēl vieniem zaudētiem vārtiem, 33.minūtē atvairot “pendeli”. Uldriķis pēc pirmā puslaika tika nomainīts, 61.minūtē bez latvieša laukumā Anto Grgičam panākot 1:1.

Izcīnītie punkti Oša un Uldriķa komandām gan bija vājš mierinājums, jo tuvākā konkurente “Thun” savā laukumā ar 2:1 (0:0) negaidīti pārspēja “St. Gallen” vienību, kuras paspārnē ir pussargs Daniels Ontužāns.

Sestdien ārpus pieteikuma palika vārtsargs Andris Vaņins, kamēr koronavīrusa skartā “Zurich”, spēlējot ar jauniešiem, mājās ar 0:5 (0:2) kapitulēja Bernes “Young Boys”.

Līdz čempionāta beigām palikušas četras kārtas. “Xamax” līdz neizkrišanas zonai ir pieci punkti, bet “Sion” trīs punkti, turklāt viena spēle rezervē.

Čempionāta vadībā ar 64 punktiem 32 spēlēs ir “Young Boys” komanda, kurai ar 62 punktiem seko “St. Gallen”. “Zurich” ar 42 punktiem 31 spēlē ir sestā, “Sion” ar 29 punktiem 31 mačos ieņem devīto vietu, bet “Xamax” ar 27 punktiem 32 cīņās ir pēdējā desmit komandu konkurencē.

Polija

Latvijas futbola izlases pussarga Kristera Tobera pārstāvētā Gdaņskas “Lechia” svētdien ar uzvaru noslēdza Polijas ekstraklases sezonu un kopvērtējumā nodrošināja ceturto vietu.

“Lechia” viesos ar 2:1 (1:1) pārspēja savu tiešo konkurenti Vroclavas “Šlask”.

Tobers trešo spēli pēc kārtas nebija pieteikumā, bet pirms tam viņš trīs dueļus spēlēja no zvana līdz zvanam.

Gdaņskas komanda ar 56 punktiem 37 spēlēs turnīra tabulā ieņēma ceturto vietu. Pirmais trijnieks palika piecu punktu attālumā un caur ekstraklasi neizdevās kvalificēties Eirokausiem. Par vietu UEFA Eiropas līgā Gdaņskas futbolisti varēs pacīnīties 24.jūlijā, kad Polijas kausa finālā mēros spēkus ar Krakovas “Cracovia”.

Jau ziņots, ka Pāvela Šteinbora pārstāvētā Gdiņas “Arka” sestdien bez Latvijas vārtsarga pieteikumā ar uzvaru atvadījās no Polijas ekstraklases. Gdiņas “Arka” izbraukumā pārspēja Krakovas “Wisla” ar 1:0 (1:0).

Gdiņas komanda ar 40 punktiem 37 spēlēs turnīra tabulā ieņēma 14.vietu, palikdama pirmā “aiz strīpas” un izkrizdama no Polijas virslīgas.

Tāpat svētdien ārpus pieteikuma palika pussargs Jānis Ikaunieks, kura pārstāvētā Drammenes “Stromsgodset” Norvēģijas čempionāta mačā mājās ar 0:4 (0:1) atzina pazīstamās “Molde” pārākumu. Ikaunieka spēles dalībnieku sarakstā nebija otro maču pēc kārtas.

“Stromsgodset” ar 12 punktiem deviņās spēlēs ieņem astoto vietu.

Tikmēr aizsargs Vitālijs Maksimenko pēc trešdien piedzīvotās debijas Japānas otrajā līgā, svētdien palika rezervē, kamēr viņa pārstāvētā Omijas “Ardia” sestās kārtas duelī viesos ar 0:1 (0:0) zaudēja “Kofu”.

“Ardia” ar 12 punktiem sešās spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu.

Lietuva

Latvijas futbolistu Valērija Šabalas un Gļeba Kļuškina pārstāvētā Marijampoles “Sūduva” svētdien izcīnīja uzvaru Lietuvas A līgas desmitās kārtas spēlē.

“Sūduva” viesos ar 2:0 (2:0) pārspēja Gargždi “Banga” komandu.

Kļuškins spēli sāka sākumsastāvā un pirmo reizi pēc teju gada pārtraukuma nospēlēja visas 90 minūtes. Tikmēr Šabala nāca uz maiņu 72.minūtē.

Marijampoles komandai vārtus guva Josips Tadičs un Mihrets Topčagičs, kuri izcēlās pirmajā puslaikā.

Pēc desmit spēļu kārtām “Sūduva” ar 25 punktiem ieņem pirmo vietu, bet tuvākā sekotāja Viļņas “Žalgiris” atpaliek par pieciem punktiem.

A līgā šajā sezonā spēlē sešas komandas, kas aizvadīs vien 20 spēļu turnīru 30 maču vietā.

Ukraina

Latvijas futbola izlases pussarga Andreja Cigaņika pārstāvētā Luhanskas “Zorja” svētdien Ukrainas premjerlīgas pēdējās kārtas spēlē neizmantoja iespēju izraut sudraba medaļas.

“Zorja” Zaporižjā spēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar Čerņihivas “Desna” komandu.

Cigaņiks bija spēles pieteikumā, bet laukumā nedevās.

Uzvara mačā būtu devusi otro pozīciju un vietu UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā, jo Kijevas “Dinamo” viesos negaidīti ar 0:2 (0:0) atzina Kovalivkas “Kolos” pārākumu. “Zorja” kā bronzas medaļas laureāte nākamsezon spēlēs UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā.

Tikmēr laimīgu izglābšanos piedzīvoja aizsarga Kaspara Dubras pārstāvētā “Oleksandrija”, kas mājās spēlēja neizšķirti 2:2 (0:2) ar Ukrainas čempioni Doņeckas “Šahtar”.

Pamatlaika priekšpēdējā minūtē Oleksijs Dovgijs panāca 1:2, bet pāris minūtes vēlāk Jevhens Banada izrāva neizšķirtu. Dubra laukumā bija visas 90 minūtes.

Starp sešām komandām, kas sezonu turpināja vadošajā grupā, ar 82 punktiem 32 spēlēs titulu izcīnīja Doņeckas “Šahtar”. Otro vietu ar 59 punktiem ieņēma Kijevas “Dinamo”, kas par punktu apsteidza Luhanskas “Zorja”. Tālāk ar 56 punktiem sekoja Čerņihivas “Desna”, bet piekto vietu ar 49 punktiem ieņēma “Oleksandrija”.

Dubras pārstāvētajai komandai būs jāpiedalās pārspēlēs par vietu UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā. Nākamnedēļ pusfinālā stāsies pretī “Mariupol”, kas cīnījās otrā posma otrajā grupā.

Ukrainas čempionātā katra no 12 komandām aizvadīja divu apļu turnīru, pēc kura pirmās sešas vienības turpināja cīņu par titulu, bet sešas vājākās komandas spēkojās par vietas saglabāšanu spēcīgākajā čempionātā. Arī otrajā posmā komandas aizvadīja divu apļu turnīru.