Ošs gūst vārtus un izrauj “Lugano” neizšķirtu, Gutkovska un Šteinbora komandas svin uzvaras

17/10/2020 22:18
Mārcis Ošs

Latvijas futbola izlases aizsargs Mārcis Ošs sestdien Šveices superlīgas čempionātā “Lugano” komandas sastāvā devās laukumā uz maiņu un ar kompensācijas laikā gūtajiem vārtiem vietējā čempionāta spēlē palīdzēja iegūt neizšķirtu.

“Lugano” viesos spēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar “Vaduz”.

Ošs laukumā devās tikai mača 89.minūtē, bet jau trīs minūtes vēlāk ar kāju raidīja bumbu vārtos, apsteidzot mājinieku aizsargu.

Mājinieki vadībā izvirzījās mača 45.minūtē, kad Tunahans Čičeks realizēja 11 metru soda sitienu.

Ošs pagājušajā sezonā spēlēja citā superlīgas komandā Neišateles “Xamax”, taču pirms šīs sezonas sākuma Jūrmalas “Spartaks” viņu izīrēja “Lugano”.

Pēc četrām spēlēm “Lugano” ar sešiem punktiem ir ceturtā, kamēr “Vaduz” ar diviem punktiem ir astotā starp desmit komandām.

“Lugano” aizvadītajā sezonā Šveices superlīgā ar 47 punktiem 36 spēlēs ierindojās piektajā vietā. Komandai pietrūka vien divu punktu, lai šajā sezonā varētu piedalīties UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā.

Zaporižjā Latvijas futbola izlases pussarga Andreja Cigaņika pārstāvētā Luhanskas “Zorja” sestdien Ukrainas premjerlīgas sestās kārtas spēlē spēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar Kovalivkas “Kolos” vienību

Cigaņiks spēli sāka komandas pamatsastāvā un laukumā pavadīja visas 90 minūtes.

44.minūtē Vladislavs Kočergins izvirzīja mājiniekus vadībā, bet mača kompensācijas laika trešajā minūtē Jevgens Seļezņovs realizēja 11 metru soda sitienu, izlīdzinot rezultātu. Kompensčijas laika trešajā minūtē par otru dzelteno kartīti mačā no laukuma tika noraidīts mājinieks Vladlens Jurčenko.

Aizsarga Kaspara Dubras pārstāvētā “Oleksandriya” komanda sezonas ievadā piecās spēlēs tikusi pie sešiem punktiem un ieņem astoto vietu, bet Luhanskas vienība a tikpat punktiem sešās spēlēs ir nākamā 14 vienību konkurencē.

Iepriekšējā sezonā par Ukrainas čempioniem tika kronēti Doņeckas “Šahtar” futbolisti, Cigaņika pārstāvētā komanda ieguva bronzu, bet Dubras klubs bija piektajā vietā.

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis palīdzēja Čenstohovas “Rakow” komandai viesos svinēt uzvaru Polijas ekstraklases septītās kārtas spēlē, bet savā laukumā panākums tika vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētajai Belastokas “Jagiellonia”.

“Rakow” viesos divu līdervienību cīņā ar 3:1 (2:1) pārspēja Zabžes “Gornik” vienību.

Gutkovskis laukumā devās uz maiņu 77.minūtē, vārtus negūstot. Ar šosezon gūtajiem četriem vārtiem viņš līgas labāko snaiperu sarakstā dala piekto vietu, taču pēdējās trijās spēlēs palicis bešā.

Piektdien “Rakow” labā divus vārtus guva Ivi, vienus – Davids Tijaničs

Mājiniekiem goda vārtus iesita Bartošs Novaks, bet vēl vieni vārti netika ieskaitīti aizmugures stāvokļa dēļ.

Šteinbora pārstāvētā Belastokas “Jagiellonia” savā laukumā ar 2:1 (1:0) pieveica Poznaņas “Lech”.

Šteinbors vārtus sargāja visu spēli, 25.minūtē izpelnīdamies dzelteno kartīti.

Mājinieku labā vārtus guva Tarass Romančuks un Macejs Makuševskis, bet viesiem, kuriem arī vieni vārti netika ieskaitīti aizmugures stāvokļa dēļ, mača beigās goda vārtus no 11 metru atzīmes guva Jakubs Moders.

Pirmdien savā laukumā spēle pret Ščecinas “Pogoņ” paredzēta pussarga Kristera Tobera pārstāvētajai Gdaņskas “Lechia”.

“Rakow” ar 16 punktiem septiņās spēlēs ieņem pirmo vietu, “Jagiellonia” ar 11 punktiem sešos mačos ir ceturtā, bet “Lechia” ar deviņiem punktiem piecās cīņās ir sestā.