Ostapenko: Boksa treniņi palīdz tenisam

Tenisistes Daniela Vismane, Anastasija Sevastova, Aļona Ostapenko un tenisa izlases kapteinis Andis Juška tikšanās laikā ar medijiem un līdzjutējiem Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā pirms došanās uz izslēgšanas spēlēm par iekļūšanu Federāciju kausa ("Fed Cup") 2. pasaules grupā. Foto: LETA

Latvijas vadošās tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova pirmdien, tiekoties ar saviem līdzjutējiem, bija apņēmības pilnas pirms nedēļas nogalē viesos gaidāmās pārspēles pret Krieviju par vietu Federāciju kausa otrajā pasaules grupā.

Jau vēstīts, ka Latvijas dāmu tenisa izlase sestdien un svētdien Sibīrijas pilsētā Hantimansijskā spēlēs pret spēcīgo Krieviju, duelim notiekot hallē uz māla seguma laukuma.

Latvijas izlase, kurā bez Ostapenko un Sevastovas ir arī Diāna Marcinkēviča un Daniela Vismane, uz Hantimansijsku dosies otrdien, savukārt gaidāmo dueli translēs televīzijas kanāls “Best4sport TV”.

Jau pirmdien uz Hantimansijsku izlidos Latvijas Tenisa savienības (LTS) ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, kurš mača norises vietā ieradīsies dienu ātrāk, lai pārbaudītu apstākļus, kādi Sibīrijā sagaida tenisistes.

“Brauksim cīnīties, jo izredzes ir 50 pret 50. Mēs ar šādu komandu nevienai vien lielvalstij liksim trūkties,” sacīja Lejnieks, piebilstot, ka Marcinkēviča komandai pievienosies otrdien Maskavā.

Viņš arī norādīja, ka pasaules ranga piektā rakete Ostapenko ir saķērusi nelielu vīrusu, tomēr būs gatava spēlēt, ko apstiprināja pati tenisiste: “Kā jau var saprast pēc manas balss, diemžēl esmu saslimusi ar vīrusu. Cerams, ka viss būs kārtībā, pirms vēl sāksies mači.”

“Mēs spēlēsim Krievijā, protams, lielākā daļa līdzjutēju atbalstīs pretinieces. Bet tas nekas. Arī mums būs līdzi cilvēki no Latvijas, kas mūs atbalstīs. Cerēsim uz veiksmi un centīsimies atgriezties ar uzvaru,” sacīja Ostapenko, piebilstot: “Domāju, uz māla spēlēt man būs labi, it īpaši tādēļ, ka pērn vinnēju Francijas čempionātu.”

Tāpat Ostapenko dalījās par to, kā viņai iet boksa treniņos, kurus viņa jau kādu laiku apmeklē: “Gāja ļoti labi. Biju uz kādiem sešiem vai septiņiem treniņiem. Protu jau izdarīt sāna sitienus nevis tikai taisnos. Boksa treniņi ir ļoti noderīgi tenisam. Tas ir labs kardio [fiziskās izturības] treniņš.”

Tikmēr Latvijas izlases kapteinis Andis Juška neslēpa, ka viņam ir liels gods būt par šīs komandas vadītāju.

“Meitenes ir labā gatavībā. Viss ir kārtībā. Daniela Vismane divas nedēļas trenējās Valensijā uz māla un viņa būs gatava spēlēt, ja būs nepieciešams,” sacīja Juška. “Aļona ir Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja, līdz ar to esam favorīti tieši uz māla. Arī Nastja uz tā ļoti labi jūtas.”

Savukārt Sevastova norādīja, ka Krievijai kā mājiniecei būs priekšrocība, jo Hantimansijska atrodas arī citā laika joslā.

“Krievija ir stipra komanda, bet bumba ir apaļa. Tallinā, kur uzvarējām pirmajā grupā, mums palīdzēja saliedēties, tāpēc komandas gars ir vienots. Esmu gatava mačam un man patīk māls. Redzēsim, kāda tur būs situācija,” bilda ranga 15.vietā esošā tenisiste.

Krievija cīņai pret Latviju pieteikusi Anastasiju Pavļučenkovu, Jekaterinu Makarovu, Jeļenu Vesņinu un Natāliju Vihļancevu, kamēr viņām nevarēs palīdzēt valsts pirmā rakete Darja Kasatkina.

Krievijas izlases kapteinis būs karjeras laikā trīs ATP titulus izcīnījušais Igors Andrejevs.

“Makarova ir kreile, bet pret tām man nepatīk spēlēt. Neērta pretiniece ir arī Pavļučenkova,” sacīja Sevastova.

No Krievijas komandā iekļautajām tenisistēm Pavļučenkova WTA rangā ir 27.pozīcijā, Makarova ieņem 32.vietu, Vesņina ir 43.pozīcijā, bet Vihļanceva atrodama 82.vietā.

Tikmēr Vismane neslēpa, ka viņai ir liels gods būt komandā. “Esmu ļoti priecīga būt kopā ar Latvijas lielākajām zvaigznēm,” piebilda jaunā tenisiste.

Latvijas vadošās tenisistes pēdējā mēneša laikā uzņēmušas lielisku formu, jo Ostapenko marta beigās aizkļuva līdz Maiami WTA “Premier” turnīra finālam, kamēr Sevastova aprīļa ievadā spēlēja Čārlstonas WTA “Premier” sacensību pusfinālā.

Latvijas izlase, kurai palīdzēja pasaules divdesmitnieka spēlētājas Ostapenko un Sevastova, februāra sākumā pārvarēja Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīru un kvalificējās “play-off” kārtai par vietu otrajā pasaules grupā.

Izlozē par Latvijas pretinieci kļuva Krievija, kas otrās pasaules grupas cīņā ar 1-4 zaudēja Slovākijai, taču zaudētājas bija tālu no optimālā sastāva.

Jau pirms izlozes bija zināms, ka vieta, kur Latvijas izlase spēlēs, tiks noskaidrota ar papildus loteriju, jo līdz šim tā Federāciju kausā allaž sacentusies neitrālā laukumā. Loterijā veiksme bija Krievijas pusē, kas līdz ar to rīkos šo dueli.

Latvijas izlase iepriekšējo reizi no Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas izkļuva 1993.gadā un toreiz jau tajā pat gadā sacentās pasaules grupā starp 32 vienībām. Tad pirmajā kārtā Latvijas izlase ar Larisu Neilandi priekšgalā uzvarēja Beļģiju, bet otrajā ar 0-3 kapitulēja Nīderlandei.

1994.gadu Latvija jau uzsāka pasaules grupā, bet pirmajā kārtā piekāpās Austrālijai un pēc tam līdz šim allaž spēlēja Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā, otrajā un divus gadus pat trešajā grupā.

Nākamgad abas pasaules grupas atkal tiks apvienotas, bet, lai tajā iekļūtu, Latvijas izlasei jāpārvar “play-off” kārta.

Krievija 2015.gadā spēlēja sacensību finālā, bet, ja tā zaudēs Latvijai, pirmoreiz kopš 1997.gada izkritīs no pasaules grupas. Krievija savā vēsturē Federāciju kausā uzvarējusi četras reizes, visus titulus iegūstot iepriekšējā desmitgadē.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar