Ostapenko cieš neveiksmi Romas “WTA 1000” turnīra pirmajā kārtā

10/05/2022 14:29
Aļona Ostapenko

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko Romas “WTA 1000” sērijas turnīra pirmajā kārtā piekāpās ASV tenisistei Lorēnai Deivisai.

Ostapenko, kura WTA rangā ieņem 13.vietu un šajā turnīrā saņēmusi 11.numuru, piekāpās Deivisai (WTA 102.) ar 2-6, 3-6. Pirmajā spēles geimā Ostapenko zaudēja punktu, servējot pašai, bet piektajā un septītajā geimā vēl divreiz bija spiesta atzīt pretinieces pārākumu, nespējot izmantot serves priekšrocības. Sestajā geimā gan izdevās izmantot pirmo breikbumbu, panākot 2-4, taču vairāk punktus gūt setā neizdevās – 2-6. Arī otro setu Latvijas tenisiste sāka ar zaudētu savas serves geimu, pretiniecei gūstot punktu ar otro pēc kārtas no divām breikbumbām.. Sestajā geimā Latvijas pirmā rakete līdzīgā veidā atspēlējās, panākot 3-3, taču jau nākamajos divos savas serves geimos zaudēja, piekāpjoties setā ar 3-6 un atzīstot pretinieces uzvaru. Ostapenko servējot un dodoties uzbrukumā pie tīkla, Deivisa spēli beidza ar sitienu no neērtās puses brīvā laukuma labajā pusē.

Deivisa labāk servēja (četras netveramas serves pret Latvijas tenisistes vienu) un, kaut gan biežāk pirmo servi laukumā trāpīja Ostapenko, guva vairāk punktu gan ar pirmo (85,7%:51,5%), gan otro (45,8%:30,4%) servi. Ja Ostapenko punktos pārvērta divas breikbumbas no piecām, pretiniece punktus guva sešās no 11 šādām iespējām. Visā mačā Deivisa uzvarēja 61 izspēlē, bet Ostapenko – 40 izspēlēs.Par zaudējumu pirmajā kārtā Latvijas tenisiste nopelnīja vienu pasaules ranga punktu.

Amerikāniete pirms tam spēlēja šī turnīra kvalifikācijā, kur ar 6-1, 4-6, 6-2 uzvarēja itālieti Stefāniju Rubīnī (WTA 406.) un ar 5-1 pārspēja Elenu Rusi (WTA 57.), rumānietei pirmajā setā izstājoties.

Abas tenisistes savā starpā bija tikušās trīs reizes un pēdējās divās bija uzvarējusi Ostapenko. 2017.gada Oklendas turnīra pusfinālā Ostapenko, trešajā setā atrodoties iedzinējos, izstājās no sacensībām, aizpērn Strasbūras turnīra pirmajā kārtā rīdziniece droši uzvarēja divos setos un pērn pārliecinoši pārspēja amerikānieti Birmingemas sacensību pirmajā kārtā.

Ostapenko māla sezonas pirmajā spēlē aprīļa beigās zaudēja Madrides “WTA 1000” sērijas turnīra pirmajā kārtā. Viņa pirms mača Romā bija piedzīvojusi četrus zaudējumus pēc kārtas, šai sērijai sākoties februārī ar neveiksmi Dohas turnīra pusfinālā.Deivisa sezonas sākumā sasniedza Adelaidas turnīra ceturtdaļfinālu, bet turpmākajos turnīros tikai Maiami aizcīnījās līdz pamatsacensību trešajai kārtai.

Ostapenko šosezon uzvarējusi 14 no 22 spēlēm, bet Deivisa bijusi pārāk 11 no 20 cīņām, daudz spēlējot kvalifikācijā. Ostapenko Romā iepriekš bija spēlējusi sešas reizes un divās no tām, 2018.gadā un pērn, aizcīnījusies līdz ceturtdaļfinālam. Deivisa no pieciem turnīriem Itālijas galvaspilsētā vistālāk – līdz otrajai kārtai – bija tikusi 2017.gadā. Otrajā kārtā šī mača uzvarētājai pretī būs Jeļena Ribakina no Kazahstānas (WTA 17.) vai neitrālā sportiste Elina Avanesjana (WTA 146.).

Latvijas tenisiste šajā turnīrā piedalīsies arī dubultspēlēs, kur spēkosies kopā ar čehieti Karolīnu Plīškovu. Pirmajā kārtā viņām pretī stāsies amerikāniete Daniela Kolinsa un Kazahstānas tenisiste Jūlija Putinceva.Turnīrs Romā norisināsies līdz svētdienai. Nākamajā nedēļā būs divi māla turnīri Rabātā un Strasbūrā, bet pēc tam norisināsies sezonas otrais “Grand Slam” turnīrs – Francijas atklātais čempionāts.