Ostapenko: Daudz kļūdījos un steidzos izšķirīgajās bumbās

25/07/2021 12:31

Tokijas olimpisko spēļu pirmās kārtas mačā pieļautas pārlieku daudz kļūdas un arī sasteigtas vairākas izšķirīgās izspēles, kas kaut kādā mērā arī veicinājis neveiksmi, sarunā ar Latvijas medijiem teica tenisiste Aļona Ostapenko.

Jau ziņots, ka Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko svētdien nepārvarēja Tokijas olimpisko spēļu turnīra pirmo kārtu, līdz ar to viņai un Anastasijai Sevastovai atlikušas sacensības tikai dubultspēlēs. Ostapenko pirmās kārtas spēlē ar rezultātu 4-6, 7-6 (7:2), 4-6 cieta neveiksmi pret Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) sportisti Jeļenu Vesņinu.

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete rangā ieņem 30.vietu, bet Vesņina ir 305.pozīcijā. “Vesņina aizvadīja labu spēli, bet mans sniegums nebija labākajā līmenī. Daudz kļūdījos un steidzos izšķirīgajās bumbās,” sniegumu vienspēļu pirmās kārtas spēlē komentē Ostapenko. “Žēl, ka tik ātri piedzīvoju zaudējumu olimpiskajās spēlēs, jo tā notiek reti, tāpēc gribas nospēlēt pēc iespējas labāk.”

Tenisiste neslēpa, ka spēles laikā nedaudz nervozējusi, tomēr nevairījās paslavēt pretinieci, kura profesionālajā tūrē atgriezās vien šogad. Iepriekš viņa pēdējo spēli WTA tūrē aizvadīja 2018.gadā, bet vēlāk pasaulē laida bērniņu, kā rezultātā tenisu nācās nolikt otrajā plānā. “Zināju, ka nebūs viegli, jo viņa iepriekš nebija spēlējusi aptuveni trīs gadus. Vesņinai nebija ko zaudēt. Nebija viegli spēlēt pret viņu, jo abas serves spēja izpildīt pirmās serves līmenī, tāpēc neredzēju daudz “šances” nobreikot,” skaidro tenisiste, kura laukumā vairākkārt skaļi atklāja, ka ir ļoti karsts. “Šodien laikam nervi bija par daudz, bet man ļoti gribējās uzvarēt. Bez tā, iespējams, nospēlētu labāk,” pieļauj tenisiste. “Vienmēr gribas labi nospēlēt un atvest atpakaļ kādu medaļu. Iespējams, tāpēc izjutu nelielu spiedienu.”

Pirms trešā seta tenisisti Tokijā ietur karstuma pauzi un dodas uz ģērbtuvēm atvēsināties. Sarunā ar Krievijas medijiem Vesņina pēc spēles atklāja, ka pārtraukums viņai nācis par labu, jo izdevies atvilkt elpu un atdzesēties. Tikmēr Ostapenko šī pauze, iespējams, patraucēja, jo tieši otrā seta galotnē tenisiste vairākkārt izpildīja spēcīgas un netveramas serves. “Varbūt pauzi nevajadzēja, jo tobrīd kortā jau bijām pavadījušas divas stundas, tāpēc prasījās vēsumu. Domāju, ka uz korta bija kādi +40 pēc Celsija,” par svelmi atklātajā tenisa kortā stāsta Ostapenko.

Tāpat Ostapenko neslēpa, ka “hard” seguma laukumi, kādi ir Tokijā, nav viņas favorīti. “Šis man uz “hard” seguma bija pirmais turnīrs pēc zālāja. Ja būtu vēl kāds turnīrs starpā, gan jau varētu vieglāk pierast. Pirmais turnīrs – uzreiz Olimpiāde. Bija nedaudz grūti pierast,” neslēpj tenisiste.

Dubultspēļu turnīrā Ostapenko un Sevastovai būs spēkošanās ar austrālietēm Samantu Stosuru un Elenu Peresu. Arī šī spēle notiks svētdien. Abām tenisistēm treniņos līdz šim vēl nav izdevies piestrādāt pie sadarbības. “Cerams, ka izcīnīsim uzvaru, jo gribas vēl olimpiskajās spēlēs pārstāvēt savu valsti,” uzsver Ostapenko. “Pret Stosuru dubultspēlēs esmu spēlējusi iepriekš. Otru partneri gan nepazīstu. Zinu, kā Stosura spēlē. Esmu paskatījusies dažas viņas spēles. Galvenais, lai man un Nastjai pietiek enerģijas spēlei, jo abām bija ilgi mači,” pauž Latvijas tenisiste.

Kopumā Ostapenko izbauda olimpisko ceremoniju, bet ir dažas lietas, kas īsti neapmierina. Tostarp ir iepriekš publiski izbrāķētās kartona gultas un ne visi ēdieni sportistei iet pie sirds. Lielāko prieku sagādā valdošā enerģija Latvijas delegācijā, kas ir tikai 33 sportistu kupla. Tieši nelielais personu skaits ļauj sportistiem labāk iepazīt pārējos delegācijā esošos.

Vienspēļu turnīrā piedalās 64 tenisistes, titula izcīnīšanai nepieciešamas septiņas uzvaras.

Pirms pieciem gadiem Riodežaneiro par čempioni kļuva neizsētā Puertoriko tenisiste Monika Pudža, kura patlaban neturpina profesionāles gaitas. Ostapenko savā debijā trīs setos atzina Stosuras pārākumu.

Piekto reizi olimpisko spēļu vēsturē sacensības notiks uz cietā seguma kortiem.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…