Ostapenko dominē trešajā setā un pārvar “Australian Open” otro kārtu

18/01/2023 11:06
Aļona Ostapenko

Latvijas tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko trešdien Melburnā iekļuva Austrālijas atklātā čempionāta trešajā kārtā. Ostapenko (WTA 17.), kura turnīrā izlikta ar 17.numuru, ar 7-6 (7:5), 5-7, 6-0 pārspēja Ungārijas tenisisti Annu Bondaru WTA 81.).

Maču, kuram sestajā kortā bija jāsākas plkst.2 pēc Latvijas laika, bet kurš lietus dēļ tika atlikts, ar servi sāka Ostapenko, abām sportistēm svinot uzvaras savas serves geimos līdz pat piektajam geimam. Pirms tam pēc 1-0 un 0:15 Ostapenko labā spēle lietus dēļ tika pārtraukta. Piektajā geimā Bondara izmantoja spēlē pirmo breikpunktu, pirmoreiz mačā izvirzoties vadībā ar 3-2. Jau nākamajā geimā viņa ieguva divas breikbumbas pēc kārtas, ar sitienu no ērtās puses šķērsām laukumam izlīdzinot rezultātu (3-3).

Septītajā geimā Ostapenko ar trim pēc kārtas sitieniem tīklā ļāva pretiniecei vēlreiz izvirzīties vadībā – 4:3, bet nākamo geimu zaudēja “sausā”. Desmito geimu, servējot Bondarai, jau “sausā” uzvarēja Latvijas tenisiste, kura bija pārāka arī 11.geimā, panākot 6-5, taču seta uzvarētāja tika noteikta taibreikā. Tajā labāk sākumā veicās Ostapenko, kura panāca 3:1, taču pēc dubultkļūdas servē vadībā ar 5:4 jau bija Bondara. Ar to pašu gan tūlīt atbildēja arī ungāriete, kurai raidot bumbiņu tīklā, par seta uzvarētāju kļuva Ostapenko.

Otrā seta pirmajā geimā Ostapenko bija divas breikbumbas, kas netika izmantotas, pēc diviem geimiem rezultātam kļūstot 1-1. Nākamos četrus geimus uzvarēja servi uzņemošā tenisiste, pie tam Ostapenko pirmo saviem serves geimiem uzsāka ar divām dubultkļūdām, pretiniecei izmantojot vien ceturto breikbumbu, bet otro geimu zaudēja “sausā”. Turpmākajos geimos pretinieces izmantoja savas serves priekšrocības, līdz 12.geimu Ostapenko zaudēja bez nevienas vinnētas izspēles, – 5-7.

Trešajā setā gan Bondaras spēki bija galā, Ostapenko ar pirmo breikbumbu uzvarot pirmajā, trešajā un piektajā geimā. Sestajā geimā gan viņai ar pašas servi vajadzēja atspēlēt breikbumbu, kā arī maču izdevās pabeigt ar otro mačbumbu. Par iekļūšanu trešajā kārtā Latvijas tenisiste nopelnīja 130 pasaules ranga punktus.

Jau ziņots, ka Latvijas tenisiste pirmajā kārtā ar 6-4, 6-2 pieveica ukrainieti Dajanu Jastremsku (WTA 101.), bet ungāriete sezonas pirmo “Grand Slam” sāka ar uzvaru pār Anu Bogdanu (WTA 63.) no Rumānijas, esot pārākai ar 6-2, 2-6, 6-3.

Abas tenisistes kortā iepriekš nebija tikušās.

Pērn Austrālijas atklātajā čempionātā Ostapenko sasniedza trešo kārtu, kas ir viņas atkārtots labākais rezultāts sezonas pirmajā “Grand Slam” turnīrā, kamēr Bondara šogad pirmo reizi iekļuvusi šo sacensību otrajā kārtā.

2023.gada sezonas pirmais “Grand Slam” turnīrs Melburnā uz cietā seguma norisināsies līdz 29.janvārim.