Ostapenko: Iepriekš man bijuši vairāki treneri, ar kuriem bija grūtības, tāpēc strādāšu ar mammu

Aļona Ostapenko, sportazinas.com
Aļona Ostapenko Foto: LETA

Latvijas sieviešu tenisa komanda sestdien zaudēja Vācijai pārspēlēs par vietu Federāciju kausa Pasaules pirmajā grupā.

Sestdien “Arēnā Rīga” notikušajā dienas pirmajā vienspēlē Latvijas tenisiste , kura ir pasaules 29. numurs, bez lieliem variantiem ar 4-6, 3-6 zaudēja planētas 90. raketei Monai Bartelai.

“Man liekas, ka mana pretiniece nospēlēja vienu no saviem labākajiem mačiem, jo viņa ļoti labi servēja un atsita daudz bumbiņas. Kā jau iepriekš teicu, korts bija ļoti lēns, tāpēc viņai bija vieglāk spēlēt. Domāju, ka kopumā šodien spēlēju labāk nekā vakar, bet bija vairākas lietas, kuras var uzlabot, un tad arī viss būs labāk,” pēcspēles preses konferencē sacīja Ostapenko.

Ostapenko arī aprakstīja sajūtas, kādas ir pārstāvot Latviju: “Tās ir pavisam citas sajūtas, nekā spēlējot individuālajos turnīros. Man ir liels gods pārstāvēt savu valsti. Lai arī šīs dienas nespēlēju pietiekami labi, man ir liela motivācija aizstāvēt valsts godu, jo saprotu, ka nepārstāvu tikai sevi šajos mačos.

Tenisistei vaicāts, vai nav mazliet citas sajūtas, kad spēles laikā uz soliņa atrodas izlases kapteinis, savukārt WTA tūres turnīros uz korta viņa ir viena.

“Protams, ka kapteinis spēles laikā var palīdzēt ar dažādiem padomiem un pateikt priekšā, kas jāpamaina. Savukārt WTA turnīros treneri var izsaukt atsevišķos brīžos. Manuprāt, būtu jāuztaisa vienādi noteikumi visos turnīros. Adrians mums palīdz. Pazīstu viņu jau ilgi, viņš ir ļoti pozitīvs cilvēks un bieži mūs uzmundrina. Domāju, ka viņš labi dara savu darbu.”

Ostapenko arī pastāstījusi par nākotnes plāniem. Proti, vai viņa plāno piesaistīt kādu treneri: “Pagaidām strādāšu ar mammu. Iepriekš man bijuši vairāki treneri, ar kuriem bija grūtības un nejutos ērti. Bija neliels diskomforts. Šobrīd nevēlos neko mainīt. Gan es, gan mamma pašas zinām, ko vajag uzlabot. Vajag vienkārši atgūt atpakaļ iepriekšējo pārliecību un strādāt.”

Sākotnēji bija plānots, ka Ostapenko sestdien tiksies ar WTA ranga 17. vietas īpašnieci Jūliju Gērgesu, taču viņa iedzīvojusies veselības problēmās.

“Bija neliela izbrīna, ka jāspēlē pret Bartelu, jo gatavojos cīņai ar Gērgesu. Es to uzzināju 30 minūtes pirms spēles sākuma. Taču kā bija, tā bija. Vismaz uzvarējām dubultspēlē.”

Šodien arī kļuva zināms, ka nākamajā WTA turnīrā Štutgartē būs gaidāms latviešu tenisistu duelis.

“Dzirdēju, ka man nākamajā turnīrā būs jāspēlē ar [Anastasiju] Sevastovu. Tā būs tāda pati spēle kā citas. Beidzot varēšu atkal spēlēt uz māla. Tas ir mans mīļākais segums. Štutgartē ir diezgan ātrs laukums, tāpēc domāju, ka būs labs mačs ar viņu.”

Savos iespaidos par pirmo spēli Latvijas publikas priekšā dalījās arī , kas spēlēja kopā ar Ostapenko šīs dienas dubultspēlē, kurā gūta uzvara: “Man bija patiess prieks un liels gods aizvadīt savu pirmo maču “Arēnā Rīga” un piedevām vēl izdevās aizvadīt labu spēli. Šī gan nebija pirmā reize, kad spēlējām kopā. Iepriekš sanāca arī Tallinā. Katrā ziņā saspēle bija laba.”

Komandas kapteinis izteicās arī par potenciālajiem mājas darbiem nākotnē.

“Grūti teikt, jo tikai tagad ir noslēgušās spēles. Iespējams, ka nākamajā gadā 1. grupā būs jau 16, nevis astoņas komandas. Tāpēc jāskatās, kāds būs formāts. Tagad būs pietiekami daudz laika, lai atskatītos uz pēdējiem diviem dueļiem. Ne tikai ar Vāciju, bet arī iepriekš uzvarēto ar slovākietēm. Jāskatās, ko nākotnē varam izdarīt labāk un jāizdara pareizie secinājumi.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par