Ostapenko iespaidīgi atspēlējas un trillerī uzveic Rodžersu

03/04/2019 23:32

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko trešdien Čārlstonas WTA “Premier” sērijas turnīra otrās kārtas mačā ar rezultātu 4-6, 6-3, 7-6 (7:4) pārspēja amerikānieti Šelbiju Rodžersu.

Ostapenko trešajā setā atspēlējās no 0-4, kā arī neļāva pretiniecei izmantot vienu mačbumbu. Mača uzvarētāja tika noskaidrota taibreikā, kurā Ostapenko guva virsroku ar 7:4, noslēgdama divarpus stundu ilgo cīņu savā labā.

Ostapenko šonedēļ publicētajā rangā pirmo reizi kopš 2017. gada pavasara izkrita no pasaules labāko trīsdesmitnieku. Šobrīd viņa atrodas 31. vietā, kas ļauj Čārlstonā būt izliktai ar desmito numuru, kamēr Rodžersa rangā nav atrodama.

Par trešās kārtas sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi 55 WTA ranga punktus.

Trešajā kārtā Ostapenko tiksies ar pasaules 18. numuru Medisonu Kīzu no ASV vai Vācijas pārstāvi Tatjanu Mariju, kura WTA rangā atrodama 59. pozīcijā.

Ostapenko jau pirmajā geimā pie savas serves nonāca iedzinējos ar 0:40, turpinājumā viņa atspēlēja trīs breikbumbas, tomēr maču sāka ar zaudētu servi. Nākamajā geimā Latvijas tenisiste pati neizmantoja vienu breikbumbu, bet turpinājumā atkal neveiksmīga sāka savu servi, nonākdama iedzinējos ar 15:40. Tiesa, viņa atspēlēja divas breikbumbas un nākamos divus geimus uzvarēja “tīri”, atņemdama pretiniecei viņas servi.

Septītajā geimā pēc Rodžersas breika amerikāniete vēlreiz ieguva punkta pārsvaru. Turpinājumā uzvarot servētājām, Ostapenko pirmo setu zaudēja ar 4-6. Desmitajā geimā Ostapenko atspēlēja divas setbumbas, taču pati neizmantoja breikbumbu.

Otro setu Ostapenko sāka ar “tīri” uzvarētu servi un nākamajā geimā tika pie breika iespējas, kuru gan neizmantoja. Tiesa, nākamo pretinieces servi viņa atņēma, taču uzreiz pati zaudēja savējo. Pēc konsultācijas ar savu mammu un treneri Jeļenu Jakovļevu, Latvijas tenisiste neizlaida vadības grožus un uzvarēja nākamos divus geimus, pirmajā no tiem atņemot pretiniecei servi. Tāpat Ostapenko droši servēja par uzvaru setā un pretinieci pieveica ar 6-3.

Trešā seta ievadā Rodžersa ar divām atspēlētām breikbumbām izglābās no savas serves zaudēšanas. Arī nākamajos trīs geimos uzvarēja amerikāniete, kura atņēma Ostapenko divas serves. Piektajā geimā Ostapenko diezgan droši nobreikoja pretinieci un panāca 1-4.

Tiesa, nākamajā geimā viņa neizmantoja iespēju izservēt uzvaru geimā un nonāca iedzinējos ar 1-5. Pretiniece servēja par uzvaru mačā, taču Ostapenko viņu apturēja un vienu punktu atguva. Turpinājumā viņa atspēlēja vienu Rodžersas mačbumbu un vēl vairāk samazināja pretinieces pārsvaru, bet nākamajā geimā ar pārliecinošu breiku panāca 4-5.

Tāpat pārliecinoši Latvijas tenisiste sāka savu servi un panāca 40:15, taču zaudēja pāris punktus, kas gan netraucēja izlīdzināt rezultātu pa geimiem. Vēl viens pārliecinošs breiks jau deva Ostapenko iespēju servēt par uzvaru mačā. To Latvijas otrā rakete zaudēja, tādējādi mača uzvarēja tika noskaidrota taibreikā. Tajā tenisistes apmainījās vairākiem breikiem, bet galotnē aukstasinīgāka bija Ostapenko, kura uzvarēja ar 7:4 un iesoļoja nākamajā kārtā.

Latvijas tenisiste pirmajā kārtā ar rezultātu 6-1, 6-4 uzvarēja zviedrieti Juhannu Lāšoni, kura ir pasaules 88.numurs, savukārt Rodžersa ar rezultātu 6-4, 6-2 pārspēja Jevgēņiju Rodinu no Krievijas, kura rangā ieņem 68. vietu.

Ostapenko un Šelbija savā starpā iepriekš bija spēkojušās vienreiz, kad Latvijas tenisiste 2017. gada Romas WTA “Premier” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā bija pārāka ar 6-3, 6-3.

Pašlaik 26 gadus vecā Rodžersa karjeras laikā pie WTA tituliem nav tikusi, taču divreiz spēlējusi finālos, kas gan noticis salīdzinoši sen – 2014. un 2016. gadā. Viņas karjeras rekords pasaules rangā ir 48. vieta, ko viņa sasniedza 2017. gada janvārī.

Čārlstonas turnīrs Rodžersai gan ir ļoti zīmīgs, jo tas viņai ir pirmais pēdējā gada laikā. Viņa tajā piedalās, pateicoties rīkotāju piešķirtajam ielūgumam jeb “wild card”, bet no pasaules ranga viņa ir izkritusi, jo nav spēlējusi nedaudz vairāk par gadu. Smaga ceļgala savainojuma dēļ viņa bija spiesta izlaist 13 mēnešus, turklāt zem jautājuma zīmes bija visa viņas tenisistes karjera.

Atgriešanās apritē gan amerikānietei izdevās sekmīga, jo pirmajā mačā viņa uzvarēja Rodinu, bet cīņa pret Ostapenko viņai bija tikai otrā pēc traumas sadziedēšanas.

Tikmēr Ostapenko pagaidām šī sezona nav bijusi sekmīga, jo viņa turnīros nav spējusi uzvarēt vairāk par vienu maču, kamēr kopumā Latvijas sportiste šosezon WTA tūrē guvusi tikai piecas uzvaras un piedzīvojusi astoņus zaudējumus.