Ostapenko jauno sezonu uzsāks ar līdzšinējo treneri

Aļona Ostapenko, sportazinas.com
Aļona Ostapenko | Foto: WTA

Latvijas tenisa zvaigzne jauno sezonu uzsāks francūzietes Marionas Bartoli vadībā, portālam “Sportazinas.com” atklāja viņas menedžeris Edgars Buļs.

“Vienošanās panākta līdz pirmajam sezonas “Grand Slam” turnīram “”, pēc kura tiks lemts par tālāko sadarbību. Sadarbība izvērtusies veiksmīga, tāpēc skatāmies ar pozitīvu skatu uz nākotni,” sacīja Buļs.

Bartoli Ostapenko komandai pievienojusies jau pagājušās sezonas gaitā, bet kā pilnvērtīga galvenā trenere strādāja sezonas noslēdzošajos turnīrnos Lincā un Luksemburgā, kur latvietei izdevās sasniegt finālus, bet Luksemburgā pat izcīnīt pirmo titulu kopš 2017. gada septembra.

“Ar viņu iepazinos gadā, kad uzvarēju „French Open”. Viņa pati ir no Francijas un strādā arī „Eurosport” kanālā, tāpēc sanāca, ka sniedzu viņai vairākas intervijas. Pamazām tā arī sadraudzējāmies, jo viņa ir ļoti patīkams cilvēks. Arī pagājušajā novembrī, kad devos atpūsties uz Dubaiju, Mariona pievienojās. Un pat tad, kad viņa vēl nebija mana trenere, viņa man deva vērtīgus padomus un vienmēr atbalstīja. Jau no paša sākuma, kad mums izveidojās labs kontakts, viņa teica, ka vienmēr palīdzēs arī ar kādu padomu tenisa jautājumos un zina, kā var uzlabot manu spēli,” tā intervijā “Sporta Avīzes” decembra numurā atklāja Ostapenko.

Jāpiezīmē, ka Bartoli vēl aizvien turpinās darbu “Eurosport” kanālā.

Ostapenko arī pastāstīja, kā nonāca līdz pilnvērtīgai sadarbībai ar Bartoli: “Iniciatīva par trenēšanu nenāca no manis, bet ar laiku man šī ideja iepatikās. Nolēmu paņemt līdzi uz turnīru un paskatīties, kā būs. Mani viss apmierināja un arī sadzīvot bija viegli.”

Jāpiebilst, ka Aļonas komandā vēl aizvien liela loma ir mammai Jeļenai Jakovļevai: “Viņa aizvien ir galvenā trenere un ļoti man palīdz. Arī pirms spēlēm regulāri izrunājam dažādas
nianses, spēles plānu un taktiku un pārējo, lai es zinātu, ko sagaidīt.”

Pilnu interviju ar Ostapenko varat lasīt “Sporta Avīzes” decembra numurā.

Ostapenko pagājušo sezonu iesāka kā pasaules 22. rakete, tomēr tās gaitā pēc Vimbldonā neaizstāvētiem par pusfināla sasniegšanu iegūtajiem reitinga punktiem piedzīvoja ievērojamu kritumu, nonākot 83. vietā. Tomēr veiksmīgais sezonas noslēgums ļāva atgūt pozīcijas un jauno gadu Ostapenko iesāks kā pasaules 45. rakete.

Pirmo turnīru latviete aizvadīs Jaunzēlandē, Ouklendā, kas norisināsies no 6. līdz 12. janvārim. Kā atklāja Buļs, ja Ouklendas turnīrs izvērtīsies neveiksmīgs, tad, lai iegūtu lielāku spēļu praksi un uzlabotu spēli, tiks izmantota iespēja startēt Adelaidas (Austrālija) turnīrā, kas norisināsies no 13. – 18. janvārim. Pēc kā Aļona dosies uz Austrāliju, lai cīnītos pirmajā sezonas “Grand Slam” raudzes turnīrā “Australian Open”.

Sezonas sākumā latvietei nav jāaizstāv daudz reitinga punktu, jo pērn viena turnīra ietvaros divas uzvaras pēc kārtas pirmo reizi tika izcīnītas vien aprīļa mēnesī, kas dod labas iespējas pacelties pasaules rangā jau sezonas ievadā.

Dubultspēļu rangā Osptaneko šobrīd ieņem karjeras augstāko vietu – 22.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par