Ostapenko jūtas lieliski, bet Cibulkova uzskata, ka latviete var uzvarēt Vimbldonā

10/07/2018 19:57
Aļona Ostapenko, Sportazinas.com

Jau vēstījām, ka Aļona Ostapenko Vimbldonas tenisa čempionāta ceturtdaļfinālā šodien ar rezultātu 7-5, 6-4 apspēlēja Slovākijas tenisisti Dominiku Cibulkovu, tiekot turnīra pusfinālā. Pēc mača latviešu tenisiste sacīja, ka šobrīd izbauda spēli un nedomā par mediju izraisīto spiedienu.

Pirms šī mača abas tenisistes aci pret aci bija tikušās divas reizes, abas reizes virsroku gūstot 29 gadus vecajai Cibulkovai, kura savulaik WTA rangā bija uzkāpusi līdz ceturtajai pozīcijai. Vienu no uzvarām savstarpējā duelī Dominika guva uz zālāja 2016. gada Īstbornas turnīrā (6:3, 6:3), tomēr kopš tā brīža talantīgās latvietes meistarība ir krietni augusi.

Es jutos lieliski – tu spēlē lielā kortā, fantastiskā vietā, uz zāles, kas ir viens no maniem mīļākajiem segumiem. Tas bija tik interesanti. Vai jutu spiedienu? Īsti nē. Varbūt kaut kādos brīžos bija stress, bet kopumā spiedienu nejūtu,” sacīja Ostapenko, kas pirmo reizi karjerā tikusi Vimbldonas pusfinālā.

“Šodien devos laukumā un centos tikai izbaudīt maču, jo ”French Open” uz mani bija liels spiediens, taču tagad tas viss ir projām un izdzīvoju brīdi. Man šķiet, ka spēlēju augstā līmenī, jo šeit neesmu zaudējusi nevienā setā. Un es ļoti cīnījos. Vakar biju ar 2-5, bet šodien ar 4-5 zaudētājos, tomēr uzvarēju setā. No tā varu paņemt pārliecības devu,” uzsvēra latviete.

Pēc pusfināla sasniegšanas Ostapenko tikusi pie 780 WTA ranga punktiem, kas palīdzēs pietuvoties pirmajam desmitniekam. Pusfinālā Ostapenko tiksies ar kādreizējo ranga līderi un 2016.gada finālisti Angeliki Kerberi no Vācijas, kura WTA rangā ieņem desmito vietu. Kerbere ceturtdaļfinālā ar rezultātu 6-3, 7-5 pārspēja talantīgo krievieti Darju Kasatkinu, kura rangā atrodama 14.pozīcijā.

”Parasti ļoti pārdzīvoju, kad noraujas sitiens. Tāpēc situ sev ar raketi un šodien sev tā iesitu, ka nācās likt ledu,” smejoties sacīja talantīgā latviešu tenisiste.

Tikmēr Cibulkovu uzslavēja latvieti un uzsvēra, ka Ostapenko var izcīnīt Vimbldonas titulu: “Protams, ka viņa var uzvarēt Vimbldonā. Viņi jau vienreiz uzvarējusi ”Grand Slam” turnīrā un viņa to var atkārtot. Ostapenko ir jauna un viņa spēlē bez bailēm. Tās ir viņas priekšrocības. Domāju, ka uz zāles Aļona spēlē vēl labāk, nekā uz māla. Šis var būt viņas gads.”