Ostapenko lūkos sasniegt Indianvelsas “WTA 1000” sērijas turnīra 1/8 finālu

10/10/2021 12:50
Aļona Ostapenko

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko svētdien aizvadīs Indianvelsas “WTA 1000” sērijas turnīra trešās kārtas spēli, kurā tiksies ar Kazahstānas sportisti Jūliju Putincevu. Mačs būs kā trešais 4.kortā un varētu sākties ne ātrāk kā plkst. 01:00 pirmdienā pēc Latvijas laika.

Ostapenko WTA rangā ieņem 29.vietu un šajā turnīrā izsēta ar 24.numuru, bet viņas pretiniece ir ranga 43.pozīcijā. No trīs savstarpējām aizvadītajām spēlēm divās uzvarējusi pēdējos deviņus gadus Kazahstānu pārstāvošā Krievijas tenisiste Putinceva. Pirmajā tikšanās reizē 2016.gadā Putinceva uzvarēja Pekinas WTA “Premier” turnīra pirmajā kārtā, savukārt 2017.gada Austrālijas atklātā čempionāta otrajā kārtā pārāka bija Ostapenko, bet aizpērn Sinsinati WTA “Premier 5” uzvarēja atkal pretiniece.

Ostapenko pirmajā kārtā nespēlēja, bet otrajā ar rezultātu 6-1, 7-6 (7:4) uzvarēja taivānieti Suveju Sje (WTA 96.). Putinceva pirmajā kārtā ar 7-6 (7:2), 6-1 uzvarēja Vācijas tenisisti Andreu Petkoviču (WTA 74.), bet nākamajā duelī ar 6-2, 7-6 (7:5) apspēlēja turnīra 13.raketi, vēl vienu Kazahstānu pārstāvošo Krievijas tenisisti Jeļenu Ribakinu (WTA 16.).

Septembra beigās Ostravas “WTA 500” sērijas turnīra otrajā kārtā Latvijas pirmā rakete piekāpās nākamajai finālistei grieķietei Marijai Sakari, bet Putinceva pirms došanās uz Indianvelsu spēlēja Nursultanas “WTA 250” sacensībās, kur aizkļuva līdz sezonas otrajam finālam, trīs setos zaudējot beļģietei Alisonei van Eitvankai (WTA 55.).

Septembra vidū Ostapenko otro reizi pēc kārtas iekļuva finālā Luksemburgas “WTA 250” sērijas turnīrā, bet iepriekš medicīnisku iemeslu dēļ izlaida ASV atklāto čempionātu. Šovasar rīdziniece uzvarēja Īstbornas “WTA 500” turnīrā, izcīnot ceturto titulu karjerā. Tāpat jāpiemin Romas “WTA 1000” raudzes turnīrs maijā, kurā Ostapenko aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, tajā trijos setos zaudējot čehietei Karolīnai Plīškovai.

Ostapenko karjeras laikā uzvarējusi četros WTA vienspēļu turnīros, kamēr viņas pretiniece svinējusi divus panākumus, vienu no tiem šovasar, kad uzvarēja Budapeštas “WTA 250” sacensībās. Arī 2019.gadā Ostapenko bija izsētās spēlētājas lomā. Pirmajā kārtā viņa bija brīva, bet vēlāk aizkļuva līdz trešajai kārtai. Latvijas tenisiste Indianvelsā spēlē ceturto reizi pēc kārtas, iepriekšējās ne reizi nepārvarot trešo kārtu.

Ostapenko šosezon uzvarējusi 29 no 46 spēlēm, kamēr Putinceva bijusi pārāka 33 no 56 mačiem. Astotdaļfinālā šī mača uzvarētāja tiksies ar turnīra otro raketi un ranga ceturto numuru Igu Švjonteku no Polijas vai 25.numuru saņēmušo Krievijas tenisisti Veroniku Kudermetovu (WTA 31.).

Ostapenko šajā turnīrā sasniegusi arī dubultspēļu sacensību otro kārtu. Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova apstājās vienspēļu sacensību otrajā kārtā. 2020.gadā turnīrs nenotika, bet 2019.gadā tajā uzvarēja Bjanka Andresku no Kanādas. Turnīrs Indianvelsā norisinās uz cietā seguma.