Ostapenko noslēdz arī Ostravas “Premier” dubultspēļu turnīru

22/10/2020 22:39
Aļona Ostapenko

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko ceturtdien Ostravas “Premier” dubultspēļu turnīra otrajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā pārī ar krievieti Veru Zvonarjovu piedzīvoja zaudējumu un noslēdza dalību sacensībās.

Ostapenko/Zvonarjova otrajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā ar 6-7 (5:7), 7-5, 8:10 piekāpās favorītēm Elīzei Mertensai no Nīderlandes un Arinai Sabaļenkai no Baltkrievijas.

Par dalību otrajā kārtā Ostapenko ar Zvonarjovu nopelnīja 100 WTA dubultspēļu reitinga punktus.

Spēle iesākās ar diviem breikiem, bet pēc piektā geima, otro reizi pretiniecēm atņemot servi, ar 5-3 vadībā izvirzījās Ostapenko duets. Desmitajā geimā Mertensa/Sabaļenka panāca izlīdzinājumu, bet taibreikā Ostapenko ar pārinieci zaudēja vēl divas serves, kas bija pietiekami, lai piekāptos ar 6-7 (5:7).

Otrajā setā Ostapenko/Zvonarjovai padevās veiksmīga galotne, bet noslēdzošajā setā viņas uz brīdi pat bija vadībā ar 8:5. Nākamie pieci punkti visai ātri nonāca pretinieču rīcībā, kā rezultātā piedzīvots sāpīgs zaudējums.

Iepriekš viņas pirmajā kārtā uzvarēja Viktorijas Azarenkas no Baltkrievijas un Karolīnas Muhovas no Čehijas duetu ar 1-6, 6-4, 10:4.

Iepriekš šajā sezonā Ostapenko trijos turnīros spēlēja kopā ar Gabrielu Dabrovski no Kanādas. Romā viņas zaudēja astotdaļfinālā, Strasbūrā tika līdz pusfinālam, bet “French Open” Latvijas/Kanādas duets apstājās astotdaļfinālā.

Jau ziņots, ka ceturtdien Ostravas “Premier” raudzes turnīra otrajā kārtā ar rezultātu 4-6, 4-6 cieta zaudējumu Tunisijas pārstāvei Onsai Žabērai.

Šosezon WTA vienspēļu turnīros Ostapenko bilance ir 8-7, bet dubultspēlēs – 12-7.

Ostapenko bija vienīgā Latvijas tenisiste šajā turnīrā, jo kājas muskuļa traumas dēļ kortā šosezon nolēmusi vairs nedoties Anastasija Sevastova.

Ostravas “Open” turnīrs norisinās uz cietā seguma.