Ostapenko pāridarītāja Marija kļūst par Vimbldonas pirmo pusfinālisti

05/07/2022 21:41
Tatjana Marija

Sievietes

Vācijas tenisiste Tatjana Marija trešdien sasniedza Vimbldonas čempionāta pusfinālu, kurā viņai vēlāk pievienojās tunisiete Onsa Žabēra. Marija, kura WTA rangā ir 103.vietā, ceturtdaļfinālā divu neizsēto tenisistu mačā ar rezultātu 4-6, 6-2, 7-5 uzvarēja savu tautieti Jūli Nīmaieri (WTA 97.).

34 gadus vecā Marija kāda “Grand Slam” turnīra pusfinālā spēlēs pirmo reizi karjerā. Kopš 1984.gada tikai četras ārpus pirmā simtnieka tenisistes spējušas iekļūt Vimbldonas čempionāta pusfinālā – 1999.gadā Mirjana Lučiča (tobrīd WTA 134.), 2008.gadā Džena Dzje (WTA 133.) un 2018.gadā Serēna Viljamsa (WTA 181.). Astotdaļfinālā Marija apturēja Latvijas tenisisti Aļonu Ostapenko.

Tikmēr planētas otrā rakete Žabēra, kura pēc Igas Švjontekas zaudējuma ir favorīte uz uzvaru, ceturtdaļfinālā ar rezultātu 3-6, 6-1, 6-1 pārspēja čehieti Mariji Bouzkovu (WTA 66.). Arī Žabērei šis ir pirmais “Grand Slam” turnīru pusfināls karjerā. Iepriekš viņa divreiz aizcīnījās līdz ceturtdaļfināliem. No Āfrikas tenisistēm Vimbldonas pusfinālā iepriekš iekļuvusi tikai Dienvidāfrikas Republikas tenisiste Ivonne Fermāka, kura to paveica 1983.gadā.

Vīrieši

Titulētais Serbijas tenisists Novaks Džokovičs un brits Kemerons Norijs otrdien veica atspēlēšanos Vimbldonas čempionāta ceturtdaļfināla spēlēs, nodrošinot savstarpēju cīņu pusfinālā. Ranga trešais numurs Džokovičs nonāca iedzinējos ar diviem setiem pret jauno itāli Janniku Sineru (ATP 13.), tomēr svinēja uzvaru ar rezultātu 5-7, 2-6, 6-3, 6-2, 6-2.

Džokovičs Vimbldonā svinēja 26.uzvaru pēc kārtas un 11.reizi sasniedza šī turnīra labāko četrinieku. Par viņu to vairāk iespējis tikai Rodžers Federers, šveicietim pusfinālā iekļūstot 13 reizes. Tikmēr reitinga 12.numurs Norijs spēlē pret beļģi Dāvidu Gofēnu (ATP 58.) nonāca zaudēta seta attālumā no izkrišanas, taču svinēja uzvaru ar 3-6, 7-5, 2-6, 6-3, 7-5.

Norijs pirmo reizi spēlēs “Grand Slam” turnīru pusfinālā. Atklātajā ērā no britu tenisistiem Vimbldonā to iespējuši tikai Norijs, Endijs Marejs, Tims Henmans un Rodžers Teilors.

Sezonas trešais “Grand Slam” turnīrs – Vimbldonas čempionāts – norisināsies līdz 10.jūlijam.